Skocz do zawartości

lublin 3 diesel


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

> ile pali lublin 3 wersja z plandeką

> na trasie i w miescie.

> czy silnik 2.4 diesel jest awaryjnaa jednostka?

POwiem Ci ile chłodnia paliła z załączonym agregatem (czyli ciężki) w mieście 13-14 w trasie (na A4) przy 90 - jakies 10 przy 100-110 spalał 13-14.

Jednostka dość niezawodna mówie o Turbo Dieslu to tosamo z dołozonym Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin 3.5t (blaszak nadłuższy i najwyższy) palił w trasie minimum 12 litrów, w mieście nie wiem nawet, bo nie jeździł typowo po mieście, ale pewnie ze 2 litry więcej trzeba policzyć.

Największym problemem była skrzynia biegów (chyba od KIA) - dziura między dwójką i trójką była taka, że podjazd pod górkę był czasem możliwy jedynie na drugim biegu przy obrotach pod czerwonym polem. Na trzecim biegu miał w tych warunkach niewiele ponad 1000 rpm, więc nie miał czym ciągnąć.

Co do awaryjności - blacha gnije w tempie zastraszającym, mechanicznie - jeżeli nic nie cieknie, to znaczy że już wyciekło i trzeba dolać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile pali lublin 3 wersja z plandeką

> na trasie i w miescie.

> czy silnik 2.4 diesel jest awaryjnaa jednostka?

Lublin II bez turbo, "mały" czyli 2.7 tony, plandeka bez spojlera pali w trasie załadowany na maxa 10-11 przy mądrej jeździe.

Raz jechałem na pusto z wiatrem i spalił mi 5 rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif ale prawie nie używałem silnika.

Od 1997 roku jedyne usterki samego silnika to pękające od drgań przewody wysokiego ciśnienia od wtrysków, wycieki w różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile pali lublin 3 wersja z plandeką

> na trasie i w miescie.

3Mi (długi, z plandeką) z turbiną spala nam po mieście 13/100. W trasy mało jeździ, ale dwukrotnie sprawdzałem i wyszło raz 14, a raz 13. Tylko że za pierwszym razem było to na autostradzie, gdzie jechałem 130 km/h, a za drugim też cisnąłem 100 albo i lepiej.

> czy silnik 2.4 diesel jest awaryjnaa jednostka?

Absolutnie bezawaryjna. Sprawdzane dosłownie pod każdym względem. Zwłaszcza na starszym lublinie, który jest u nas od początku 1997 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3Mi (długi, z plandeką) z turbiną spala nam po mieście 13/100. W trasy mało jeździ, ale dwukrotnie

> sprawdzałem i wyszło raz 14, a raz 13. Tylko że za pierwszym razem było to na autostradzie,

> gdzie jechałem 130 km/h, a za drugim też cisnąłem 100 albo i lepiej.

a przy 70-80km/h w trasie to spali z 8-9?

i jakie ma wtedy obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a przy 70-80km/h w trasie to spali z 8-9?

Dla mnie takie spalanie w lublinie to abstrakcja, choć kto wie - przy utrzymywaniu prędkości na poziomie 70-80 km/h może i faktycznie zszedłbyś do takich wartości...

Bądź co bądź, w instrukcji z 1996 podają 8,5 l/ 100 km dla krótkiego blaszaka przy minimalnym obciążeniu - ale nie napisali, czy to dotyczy wersji z cztero-, czy pięciobiegową skrzynią. Poza tym, wtedy nie było wersji z turbiną (o ile w ogóle ta turbina poprawia spalanie).

> i jakie ma wtedy obroty?

Niestety, w żadnym nie mam obrotomierza, ale w obu piątkę można wrzucać już przy 60 km/h, chociaż mają różne skrzynie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie takie spalanie w lublinie to abstrakcja, choć kto wie - przy utrzymywaniu prędkości na

> poziomie 70-80 km/h może i faktycznie zszedłbyś do takich wartości...

> Bądź co bądź, w instrukcji z 1996 podają 8,5 l/ 100 km dla krótkiego blaszaka przy minimalnym

> obciążeniu - ale nie napisali, czy to dotyczy wersji z cztero-, czy pięciobiegową skrzynią.

> Poza tym, wtedy nie było wersji z turbiną (o ile w ogóle ta turbina poprawia spalanie).

> Niestety, w żadnym nie mam obrotomierza, ale w obu piątkę można wrzucać już przy 60 km/h, chociaż

> mają różne skrzynie biegów.

jezdziłem mb 100 2.4d w trasie przy 66-76 km/h wg GPS , spalanie wyszło 8-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.