Skocz do zawartości

Potwierdzenie diagnozy (termostat)


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie objawy:

Ogrzewanie w miescie przy malych predkosciach jest OK wyjezdzam na autostarde kilka km szybkiej jazdy i leci letnie powietrze

Po odpaleniu i odczekaniu po nocy około 5-10 min wszystkie weże nagrzewaja sie równomiernie i sa letnie.

O ile mnie pamieć nie myli to górny waż ten od termostatu powinien byc chyba zimny do czasu aż silnik sie rozgrzeje a te od nagrzewnicy ciepłe.

Obstawiam że termostat sie nie zamyka i leci cały czas na duzym obiegu.

Dobrze mysle z tymi wężami i dobrze obstawiam ?

I jeszczejedno czy przy wymianie pod termostatem musze dawac uszczelke czy wystarczy silikon?

Jesli uszczelka to papierowa wystarczy czy tam jest jakis specjalny material ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, górny się nie powinien nagrzewać od razu. Co do uszczelki to w zestawie z termostatem powinna

> być uszczelka.

Tak wiem ze powinna byc ale jej nie ma dlatego pytam czy papierowa bedzie OK czy tam jest jakas specjalna ewentualnie czy na sam silikon dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyżby uszczelka pod głowicą? Głowica może się podniosła?

Nie UPG jest OK termostat albo sie zawiesil albo umarł bo cały czas na duzym obiegu i nie dogrzewa mam drugi juz ale bez uszczelki

A przypadkiem nie wiesz w jakim motoryzayjnym u nas sprzedaja papier na uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie UPG jest OK termostat albo sie zawiesil albo umarł bo cały czas na duzym obiegu i nie dogrzewa

> mam drugi juz ale bez uszczelki

> A przypadkiem nie wiesz w jakim motoryzayjnym u nas sprzedaja papier na uszczelki

Wiesz co zapytaj w ITAL-auto na mieszka lub w carwit'cie na księcia witolda. Oni tam wszystko mają. Ewentualnie alex na kordeckiego. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o ASO nie myślałeś ?

> wg epera ...

> 55193766 USZCZELKA

> koszt pewnie ok 10zł i nie potrzeba żadnych kombinacji

> edit:

> teraz widzę że masz w opisie 1,2 więc numer musiałbyś sobie sprawdzić bo nie wiem czy będzie ten

> sam ... ale cena będzie podobna

Termostst jest ten sam to i uszczelka bedzie ta sama pewnie jutro zadzwonie i popytam po motoryzacyjnych moze maja sama uszczelke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z producentem termostatów MERA - www.termostat.pl.

Jak znajdziesz odpowiedni do twojego silnika- na bank dostaniesz w przesyłce wszystkie potrzebne akcesoria do jego wymiany.

Nie baw się w żadne składanki i droższe wynalazki.

Ja od pewnego czasu jak mam temat termostat - tylko mera i brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.