Skocz do zawartości

przegląd olejowy


Rekomendowane odpowiedzi

witam 30.GIF

zbliża się rok od kupna kia RIO 1,4 więc zadzwoniłem do ASO o przegląd nadwozia zaproponowali mi przegląd nadwozia i przegląd olejowy za 550 zł. yikes.gif jak za wymianę oleju to chyba przesada.

normalnie przeglądy są co dwa lata, raz do roku wymiana oleju czy tą wymianę oleju muszę robić u nich, czy to wpisują do książki jako przegląd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> zbliża się rok od kupna kia RIO 1,4 więc zadzwoniłem do ASO o przegląd nadwozia zaproponowali mi

> przegląd nadwozia i przegląd olejowy za 550 zł. jak za wymianę oleju to chyba przesada.

> normalnie przeglądy są co dwa lata, raz do roku wymiana oleju czy tą wymianę oleju muszę robić u

> nich, czy to wpisują do książki jako przegląd ?

1. Zmien ASO

2. Zobacz warunki gwarancji - czy nie tak jak w ceed ograniczona do 2 lat. Jesli tak to ich olej i rob poza ASO

3. Znajdz warsztat, ktory opisze czynnosci jakie zrobil przy wymianie. To nie jakas kosmiczna technologia zeby wymienic olej. Tylko wlej zgodny z rekomendacja KIA.

Olej 150zl, przeglad nadwozia 50zl. Filtr 30zl. Reszte idzie na robocizne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możesz zadzownić i zapytać o rekomendowany olej i kupić go samemu - ok. 50 ceny oleju w kieszeni + zamów na necie oryginalny filtr oleju i co tam jeszcze trzeba i zaoszczędzić ze 200 zeta. Ja tam wolę dać im zarobić parę złoty za robociznę ale z gwarancji już skorzystałem kilka razy i inwestycje się zwróciły z nawiązką devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Podepnę się pod temat. Czy jeśli mój Hultaj i30 benzyna 1,4 109 km 70 tys km jeździł dotychczas na Castrolu Edge 5W30 przez 6 wiosen, mogę go zalać np. Castrolem Magnatec 5W40 lub innym olejem o specyfikacji 5W40. Będzie to jakaś niekorzystna zmiana?

I drugie pytanko czy wymieniając filtr przeciwpyłkowy kupić zwykły czy niezwykły tzn. z aktywnym węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> zbliża się rok od kupna kia RIO 1,4 więc zadzwoniłem do ASO o przegląd nadwozia zaproponowali mi

> przegląd nadwozia i przegląd olejowy za 550 zł. jak za wymianę oleju to chyba przesada.

> normalnie przeglądy są co dwa lata, raz do roku wymiana oleju czy tą wymianę oleju muszę robić u

> nich, czy to wpisują do książki jako przegląd ?

przeglądy mam chyba co 30 tysi co wychodzi co 5-6 miesiecy. zawsze aso ale ja za to nie płacę

między 60 a 90 zeszło tyle oleju że było podobno sporo ponizej minimum i bardzo mnie to zdziwiło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.