Skocz do zawartości

Yaris III 2012 1,0 - pojemność zbiornika paliwa


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, ktoś ma wspomniane autko i może się podzielić uwagą na temat pojemności zbiornika paliwa,

coś mi świta, że coś koło 40 litrów to ma,

ale....

no właśnie, komputer pokazuje zasięg "0" rezerwa się świeci powiedzmy od około 15km,

a do zbiornika wchodzi upychając 35 litrów,

możliwe to, że jeszcze zostało 5-7 litrów hmm.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, ktoś ma wspomniane autko i może się podzielić uwagą na temat pojemności zbiornika

> paliwa,

> coś mi świta, że coś koło 40 litrów to ma,

> ale....

> no właśnie, komputer pokazuje zasięg "0" rezerwa się świeci powiedzmy od około 15km,

ja raczej tankuję, gdy zostaje co najmniej 50 km zasięgu

W yarisie nie mam wskaźnika zasięgu (diesel nie ma), więc tankuję, gdy miga rezerwa.

> a do zbiornika wchodzi upychając 35 litrów,

> możliwe to, że jeszcze zostało 5-7 litrów

> pozdrawiam

bo to ma chyba 40 litrów zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te typy tak mają (TTTM). Pierwsze to "wymyślili" chyba francuzi, potem nissan zgapił, teraz widzę Toyota.

W Nissanie z tym walczyłem, bo w zbiorniku przy 0 zasięgu zostawało jakieś 12-15 litrów przy zbiorniku ponad 45 litrów - wywalczyłem "mniej".

A w Verso na ten przykład jest zbiornik 60 litrów, ale nalać 48 jest problem, ostatnio przejechałem 150 km PONIŻEJ ZERA i nalałem... 55 litrów i "pod szyję".

Więc albo "zaginać pływaka w baku", ale to operacja bardzo delikatna i trochę z tym roboty dużo jest (wyjmowanie siedzeń, żeby się dostać do baku itd.) albo... żyć.

Pod tym względem lepsze są auta "europejskie". Pod innymi już nie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, ktoś ma wspomniane autko i może się podzielić uwagą na temat pojemności zbiornika

> paliwa,

> coś mi świta, że coś koło 40 litrów to ma,

> ale....

> no właśnie, komputer pokazuje zasięg "0" rezerwa się świeci powiedzmy od około 15km,

> a do zbiornika wchodzi upychając 35 litrów,

> możliwe to, że jeszcze zostało 5-7 litrów

> pozdrawiam

Komputer pokazuje zasięg do momentu włączenia się rezerwy. Jest to ok. 6-7 litrów. TTTM. Przetestowane! Zbiornik ma 42 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer pokazuje zasięg do momentu włączenia się rezerwy. Jest to ok. 6-7 litrów. TTTM.

> Przetestowane! Zbiornik ma 42 litry.

W I podobnie - przy migającym słupku rezerwy do baku wchodzi 35-36 litrów paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer pokazuje zasięg do momentu włączenia się rezerwy. Jest to ok. 6-7 litrów. TTTM.

> Przetestowane! Zbiornik ma 42 litry.

Zależy od auta - w wielu zasięg pokazuje zero daleko później niż zapalenie się rezerwy: np. zapala się rezerwa, zasięg np. 50 km, potem rezerwa świeci, zasięg spada do zera. To są dwie NIEZALEŻNE sprawy, kwestia tylko programu do danego auta. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałeś o jakie auto kolega pyta???

Zauważyłeś, że kącik jest NIE TYLKO o Yarisie? Że może ktoś kiedyś przeczyta w związku z identyczną sytuacją w innym aucie i nie będzie musiał zakładać nowego wątku?

Że może właściciel Yarisa nie będzie się czuł odosobniony z problemem, że może jest wyjątkowy i rzadki, skoro taki nie jest?

Trochę wyobraźni?

Po co ta piana? blah.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłeś, że kącik jest NIE TYLKO o Yarisie? Że może ktoś kiedyś przeczyta w związku z identyczną

> sytuacją w innym aucie i nie będzie musiał zakładać nowego wątku?

> Że może właściciel Yarisa nie będzie się czuł odosobniony z problemem, że może jest wyjątkowy i

> rzadki, skoro taki nie jest?

> Trochę wyobraźni?

> Po co ta piana?

Jaka piana confused.gif

Zauważyłem, ze wątek jest o TOYOCIE YARIS III 2012 1.0.

A w innych autach może być zupełnie inaczej.

Odpowiedziałem na pytanie autora wątku, ponieważ wiem jak to jest w Yarisie.

A wyobraźnię mam cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jest komp zestrojony, że dopiero po pokazaniu 0 km na dystansie do przejechania wjeżdżasz w

> rezerwę...ojciec w avenie ma tak samo...

Zależy jaki Aven, który rocznik: to jest RÓŻNIE. W Avenie którym ostatnio jechałem było jak pisałem wyżej: rezerwa przy ok. 50-60 km (zależy od stylu), więc nim się zero zapali, to dużo jazdy jeszcze. A potem jeszcze i tak kupa paliwa w baku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.