Skocz do zawartości

"zmienić olej silnikowy"


Rekomendowane odpowiedzi

taki tekst mi się wyświetla i miga lampka oleju. olej wymieniany 5000km temu, ale auto nie było podłączane pod examiner (wydaje mi się, że już kilka wymian nie było podłączanego auta pod examiner) .

DPFa nie ma, więc o degradacji oleju nie ma mowy...

rozumiem, ze to jakaś inspekcja kilometrowa jest i da się to skasować FESem?

parę dni temu kasowałem zwykłą inspekcję, ale widzę, że są dwie osobne? dobrze rozumuje, czy to jednak coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki tekst mi się wyświetla i miga lampka oleju. olej wymieniany 5000km temu, ale auto nie było

> podłączane pod examiner (wydaje mi się, że już kilka wymian nie było podłączanego auta pod

> examiner) .

> DPFa nie ma, więc o degradacji oleju nie ma mowy...

> rozumiem, ze to jakaś inspekcja kilometrowa jest i da się to skasować FESem?

> parę dni temu kasowałem zwykłą inspekcję, ale widzę, że są dwie osobne? dobrze rozumuje, czy to

> jednak coś nie tak?

A to dziwne,bo jak nie ma DPF to się tak nie powinien zachowywać confused.gifja nie mam i nigdy mi się takie coś nie zdarzyło,a FES-em kasuje tylko servis smile.gifSpróbuj skasować tą drugą opcje,może też trzeba to robić. confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to dziwne,bo jak nie ma DPF to się tak nie powinien zachowywać ja nie mam i nigdy mi się takie

> coś nie zdarzyło,a FES-em kasuje tylko servis Spróbuj skasować tą drugą opcje,może też trzeba

> to robić.

inaczej: już od roku nie ma DPFa, ale był zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj mi sąsiad mówił że jak spuści olej to mu się lampka zaświeca i nie gaśnie po zalaniu, więc

> musi jechać na egzaminer żeby skasować. Byłem nawet zdziwiony takim zjawiskiem, ma silnik 1.4.

Dziwne, u mnie nic takiego nie występuje hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Da się FES-em,lub zrób 1000km i samo zgaśnie

Da się FES/MESem? Jaki masz interface, który w Bravo w pełni współpracuje z tym programem?

Ja mam ELM327 BT i póki co to mogę jedynie połączyć się z kompem w samochodzie, skasować ewentualne błędy, ale jeśli chcę użyć opcji "Service Interval Reset" to pokazuje się błąd, że mam sprawdzić połączenie, albo port com (coś w tym stylu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się FES/MESem? Jaki masz interface, który w Bravo w pełni współpracuje z tym programem?

> Ja mam ELM327 BT i póki co to mogę jedynie połączyć się z kompem w samochodzie, skasować ewentualne

> błędy, ale jeśli chcę użyć opcji "Service Interval Reset" to pokazuje się błąd, że mam

> sprawdzić połączenie, albo port com (coś w tym stylu).

Ja mam zwykłego ELM bez BT i nie mam żadnych problemów,a masz wersję zarejestrowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co było nie tak. Mam T A K I interfejs. Zależało mi, by był na bluetooth, bo chciałem wykorzystać program Torque na androidzie.

Problem był wtedy, gdy chciałem skorzystać z programu FiatEcuScan/MultiEcuScan. Zwyczajnie program nie łączył się z ELMem i nie można było skorzystać z wszystkich funkcji.

Wystarczyło poczytać o problemach z interfejsami ELM327 na forum MultiEcuScan albo na stronie PMFactory i dowiedzieć się, że do pełni szczęścia potrzeba wylutować jeden mały element:

286720947-elm1.jpg

Niedawno byłem w samochodzie i... wszystko działa jak należy. Nie tylko w Fiacie Bravo 1.4T-Jet, ale i w Grande Punto 1.4 8v i Punto Evo 1.4 8v.

Tak więc jeśli ktoś zastanawiał się nad zakupem takiej zabawki, ma odpowiednie oprogramowanie do diagnostyki a nie wiedział jaki interfejs wybrać, żeby samemu diagnozować/usuwać błędy - podsuwam moją propozycję smile.gif

post-19176-14352519321262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.