Skocz do zawartości

Typ radia obsługującego CD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jakie radio fabryczne w Bravie obsługuje płyty CD bez konieczności montażu zmieniarki. Jaka wersja radia obsługuje kasety z płytami wkładane do radia a nie do zmieniarki. Czy może która z tych H3 lub H4. Nie chodzi mi o wyjście na zmieniarkę a o wejście radia na płyty CD. Dzięki za info. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ci chodzi o radio z odtwarzaczem CD zamiast kaset? Z tego co wiem to nie było takiego w Bravie/Marei

Swego czasu takiego ustrojstwa jak poniżej używano:

448094257_008.jpg

Podłączasz jacka stereo do discmana mp3playera czy cokolwiek masz z wyjściem słuchawkowym i słuchasz...

Ja osobiście używam czegoś podobnego:

Bluetooth-Car-Radio-Player-QPS-MP3-C56-.jpg

Wkłada się to do zapalniczki, do tego wkładam pendriva z mp3 a to odtwarza zawartość emitując sygnał radiowy na ustawionej przez Ciebie częstotliwości... Są też identyczne na blututa smile.gif wtedy możesz np. z telefonu słuchać bez użycia pendriva. Wg mnie wygodniejsze niż płyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich. Jakie radio fabryczne w Bravie obsługuje płyty CD bez konieczności montażu

> zmieniarki. Jaka wersja radia obsługuje kasety z płytami wkładane do radia a nie do

> zmieniarki. Czy może która z tych H3 lub H4. Nie chodzi mi o wyjście na zmieniarkę a o wejście

> radia na płyty CD. Dzięki za info.

H4 tylko było na cd ok.gif H3 kaseciak z wyjściem na zmieniarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Ci chodzi o radio z odtwarzaczem CD zamiast kaset? Z tego co wiem to nie było takiego w

> Bravie/Marei

> Swego czasu takiego ustrojstwa jak poniżej używano:

> Podłączasz jacka stereo do discmana mp3playera czy cokolwiek masz z wyjściem słuchawkowym i

> słuchasz...

> Ja osobiście używam czegoś podobnego:

> Wkłada się to do zapalniczki, do tego wkładam pendriva z mp3 a

OK. Discmana i kasetkę używam, ale to trochę niewygodne i zajmuje miejsce. To drugie rozwiązanie na zapalniczkę podoba mi się. Z tego co widać można chyba sterować muzyką. Czy jakość dźwięku jest ok?Gdzie to można kupić i ile kosztuje? Dzięki za info. claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, faktycznie - nie słyszałem nigdy o takim radiu wygooglowałem i

Hi. Dzięki za łącze. Z tego co widać H4 ma wyjście na zmieniarkę i z tego korzysta delikwent. Mi chodziło o radyjko takie jak są obecnie sprzedawane z wejściem na jedną płytę CD, lub kasetę na kilka płyt. Być może takiego nie było w Bravie. Ale dzięki za fajne filmiki także o liftingu naszych bryczek. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK. Discmana i kasetkę używam, ale to trochę niewygodne i zajmuje miejsce. To drugie rozwiązanie na

> zapalniczkę podoba mi się. Z tego co widać można chyba sterować muzyką. Czy jakość dźwięku

> jest ok?Gdzie to można kupić i ile kosztuje? Dzięki za info.

Na allegro na bank:

http://allegro.pl/sprzet-car-audio-transmitery-14172

Ja kupiłem w Biedronce to moje bo kiedyś były smile.gif ale widziałem też w różnych sklepach z elektroniką dużo lepszej jakości te adaptery. Nie wiem, który najlepszy bo się tym nie interesowałem (mój działa wink.gif). Na pendrive przeszukuje wszystkie katalogi więc można mieć muzę w rozbudowanym drzewie katalogów i wykryje wszystko. Potem możesz przerzucać na kolejny lub poprzedni utwór (wg alfabetu) i na kolejny katalog z mp3kami. W moim jeszcze jest prosty equalizer. Jakość dźwięku jest OK ale trzeba ustawić częstotliwość bez szumów (czasami są przykładowo na niektórych częstotliwościach takie trzaski lub szumy np. od trakcji tramwajowej albo trolejbusowej albo jakiejś elektryki w aucie - np. u mnie jest przebicie jakieś jak się włączy ogrzewanie tylnej szyby) i takiej, w której nie leci inne radio. Jak się popróbuje i znajdzie tą właściwą częstotliwość nadawania, to nie ma żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi

> chodziło o radyjko takie jak są obecnie sprzedawane z wejściem na jedną płytę CD,

No to właśnie jest takie radio przecież. Spójrz dokładnie na ten filmik z mojego wcześniejszego posta - ta wąska długa szpara jest po to, by tam pojedynczą płytę CD wrzucić. Kaseciak zupełnie inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co widać H4 ma wyjście na zmieniarkę i z tego korzysta delikwent.

> Mi chodziło o radyjko takie jak są obecnie sprzedawane z wejściem na jedną płytę CD, lub kasetę na kilka płyt.

Coś ci się pomyliło wink.gif

Właśnie to AD182H4 ma jako jedyny z serii BBM wbudowany CD , a sterowanie zmieniarką jest już w H2 .

A wykorzystanie w obu AUX IN to już trochę inna sprawa smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.