Skocz do zawartości

[MzAK] Moje dotychczasowe modele


Sapphire

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że obiecałem to wrzucam moje dotychczasowe dzieła zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Nie ma się czym specjalnie chwalić, bo to dopiero początki i pewnie minie jeszcze co najmniej kilkanaście modeli albo i więcej, zanim się nauczę robić to porządnie, ale lubię to i jakkolwiek by mi wychodziło to na razie nie mam zamiaru się poddawać. Do tego plany na wykonanie warsztatu modelarskiego są już dość poważne i teraz pozostaje tylko czekać na nieco cieplejszy okres, żeby zacząć prace remontowe w piwnicy, a potem tylko kompletowanie sprzętu, urządzanie warsztatu i można wjeżdżać z modelami i zaczynać robotę 893goodvibes.gif

A tutaj w kolejności składania. Wszystko skala 1:72

Zaczęło się od odwrotnie przyklejonych stateczników w Petlakov`ie PE-2 facepalm%5B1%5D.gif

dsc0830r.jpg

Kolejny to Lynx AH.7

dsc0829a.jpg

Dalej był UH-1C Gunship

dsc0827ic.jpg

I jak na razie ostatni będący w całości to AH-64A Apache

dsc0824q.jpg

dsc0822m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje początki były identyczne. póżniej nauczyłem się że istnieją takie czynności jak szpachlowanie i szlifowanie. Że elementy przezroczyste wkleja się innym klejem i zanim się to zrobi należy je szesnaście razy przymierzyć i dopasować. później zacząłem malować modele - czym popadło , bo w latach osiemdziesiątych puszka Humbrola kosztowała tyle że przeciętnego ucznia nie było na nią stać .na jedną, a paleta barw jest spora smile.gif Ale wtedy udało mi się skleić dwie Czaple tak, że płat nie leżał na kadłubie. Jedna z nich była niezłą przeróbką, bo miała złożone skrzydła ok.gif.

Potem była długa przerwa. Ponad 20 lat. teraz wiele rzeczy robię porządnymi narzędziami i potrafię sam dorobić części . No i same podele wyglądają już jakoś zupełnie inaczej.

Głowa do góry !! Chinooka zrobisz o dwa poziomy wyżej , tylko pytaj a postaramy się pomóc.

BTW - słyszałeś kiedyś o modelach NOVO z ZSRR ? Części do siebie nie pasowały, nie miały kalkomanii, często pudełka , a oszklenie i instrukcja montażu wołały o pomstę. To było wyzwanie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje początki były identyczne. póżniej nauczyłem się że istnieją takie czynności jak szpachlowanie

> i szlifowanie. Że elementy przezroczyste wkleja się innym klejem i zanim się to zrobi należy

O tego to właśnie nie wiedziałem icon_eek.gif to muszę w takim razie poszukać jeszcze kleju do szybek facepalm%5B1%5D.gif

> je szesnaście razy przymierzyć i dopasować. później zacząłem malować modele - czym popadło ,

> bo w latach osiemdziesiątych puszka Humbrola kosztowała tyle że przeciętnego ucznia nie było

> na nią stać .na jedną, a paleta barw jest spora Ale wtedy udało mi się skleić dwie Czaple

> tak, że płat nie leżał na kadłubie. Jedna z nich była niezłą przeróbką, bo miała złożone

> skrzydła .

> Potem była długa przerwa. Ponad 20 lat. teraz wiele rzeczy robię porządnymi narzędziami i potrafię

> sam dorobić części . No i same podele wyglądają już jakoś zupełnie inaczej.

Początki we wszystkim są trudne. Grunt to się nie poddawać, a ja nie mam takiego zamiaru zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

> Głowa do góry !! Chinooka zrobisz o dwa poziomy wyżej , tylko pytaj a postaramy się pomóc.

Jeśli będzie trzeba to będę pytał na pewno ok.gif Chinook będzie i tak jeszcze należał do wprawek i pewnie nie wyjdzie taki jaki chciałbym żeby był, choćby dlatego, że nie mam miejsca na malowanie, bo malowanie na warsztacie mechanicznym nie należy do wygodnych, tak samo na sklejanie nie mam za wiele miejsca... Dlatego teraz dla mnie priorytetem jest remont w piwnicy i zrobienie warsztatu modelarskiego, gdzie będę mógł się rozłożyć z modelami i sprzętem. I nawet jak przez miesiąc nie będę miał czasu na klejenie to wszystko będzie na mnie czekało tak jak to zostawię. Nie będę musiał tego sprzątać, jak ktoś wpadnie w odwiedziny, albo nawet do normalnego odkurzania pokoju, i bać się że jakiś drobiazg wciągnę odkurzaczem i nawet tego nie zauważę... oslabiony.gif Jak już z tym skończę to wtedy będzie można na każdy model poświecić dużo czasu i będzie można go dopieścić 893goodvibes.gif

> BTW - słyszałeś kiedyś o modelach NOVO z ZSRR ? Części do siebie nie pasowały, nie miały

> kalkomanii, często pudełka , a oszklenie i instrukcja montażu wołały o pomstę. To było

> wyzwanie !!

Nie słyszałem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem w domu rodzinnym zlosnik.gif, to pochwalę się własną kolekcją 1:48. Nie chce mi się robić szczegółowych fotek i pewnie nikt nie będzie mnie do tego zmuszał grinser006.gif.

286685945-pojazdy.JPG

i latające biglaugh.gif

286685945-heli.JPG

Rozpoznawać modele od lewej do prawej! hehe.gifpalacz.gifbiglaugh.gif

I bonus:

286685945-hind1.JPG

286685945-hind2.JPG

Dzisiaj więcej nie dam rady alien.gif

post-103354-14352519120559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ok.gif ja zmuszać nie będę, ale jakieś zbliżenia byłby pożądane zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Od prawej na 99% widzę UH-1C, ale zdjęcie troszkę słabe, a ja nie znam się aż tak, żeby rozpoznać dokładny model po samych zarysach... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko w skali 1:48. W innej skali mam tylko kolejkę "N" 1:160. Flanela z Łysym pytaj, czemu

> takie żółte wyszło?

Obiektem mych westchnien jest taki ale w skali 1:35 od Trumpetera... serduszka.gifserduszka.gif

ale cena szybko sprowadza mnie na ziemie... beksa.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obiektem mych westchnien jest taki ale w skali 1:35 od Trumpetera...

> ale cena szybko sprowadza mnie na ziemie...

No cóż, tani nie jest, ale w zasadzie kalki na polską wersję już mam. własnej dokumentacji foto parę giga. Czemu więc nie ? ale to melodia przyszłości . dalekiej jak u Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.