Skocz do zawartości

Przedłużenie Gwarancji VW i 1-sza wymiana oleju


AZI ST

Rekomendowane odpowiedzi

Hej...

Mam Touranka 2011 1,4 TSI

początkiem marca muszę podjąć ostateczną decyzję czy przedłużać gwarancję o np 3 latka... boje sie jak cholera o rozrząd w tym aucie a po wykupieniu tejże gwarancji miałbym spokój... póki co jest oki ale nigdy nie wiadomo,.. wiadomo też że wykupienie takiej polisy dość dużo kosztuje frown.gif co o tym sądzicie??? warto???

A po 2. Autko ma nalatane 12700 km.... niby ma oliwę long live... ale zdania są na ten temat podzielone.... sam zgłupiałem w co wierzyć.... jedni gadają żeby przy np 15000 sobie wymienić sam olej... A druga ekipa uważa że skoro producent przewiduje 30 tyś to tak zostawić....

HELP w w/w rozterkach....

PS. Na touranach.pl wszyscy jeżdżą "2.0 w kaszlu" więc raczej nie pomogą nietendencyjnemu benzyniakowi smile.gif

Mamy kogoś w salonach co pomoże również zająć jakieś stanowisko???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie jak długo chcesz jeździć tym autem, bo jeśli do 100kkm to nie zawracalbym sobie głowy olejem i zostawil long life co 30kkm

Jeśli chodzi o dodatkową gwaranje to odpowiedz sobie na pytanie czy spokoj psychiczny jest tyle wart (koszt gwaracji + obowiazek dalszego pelnego serwisowania w ASO).

Ja dostaje alergii na ASO więc bym się nie zdecydował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płacisz za święty spokój. ja jestem zły jak diabli że nie wykupiłem tej gwarancji (zapomnieli mi powiedziec że to trzeba zglosic 6mies przed koncem gwary sick.gif).

zadaj sobie pytanie czy masz zamiar tym jeździć jeszcze 3 lata - jak tak, to ja bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej...

> Mam Touranka 2011 1,4 TSI

> początkiem marca muszę podjąć ostateczną decyzję czy przedłużać gwarancję o np 3 latka... boje sie

> jak cholera o rozrząd w tym aucie a po wykupieniu tejże gwarancji miałbym spokój... póki co

> jest oki ale nigdy nie wiadomo,.. wiadomo też że wykupienie takiej polisy dość dużo kosztuje

> co o tym sądzicie??? warto???

Rocznik 2011... dziś mamy początek 2013 czyli przejechane aż 12tys km na rok

Nawet zakała motoryzacji jaką jest 126p robiły bez awarii pierwsze 60tys km więc DAS auto powinno do 100tys też nie mieć z tym problemu icon_rolleyes.gif

Jeśli pytasz czy warto wydać 2000zł na dodatkowe ubezpieczenie + konieczność robienia przeglądów w aso ... a to już zależy od zasobności portfela i chyba głupio komentować jak się ma ta cena do wartości auta

> A po 2. Autko ma nalatane 12700 km.... niby ma oliwę long live... ale zdania są na ten temat

> podzielone.... sam zgłupiałem w co wierzyć.... jedni gadają żeby przy np 15000 sobie wymienić

> sam olej... A druga ekipa uważa że skoro producent przewiduje 30 tyś to tak zostawić....

> HELP w w/w rozterkach....

Jeśli producent zaleca wymianę co 30tys km / rok to czemu chcesz być mądrzejszy od producenta?

Można co 15tys km wymieniać... warto zadać pytanie czemu co 1tys km nie zmieniać? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent zaleza 30kkm/ 2 lata albo 15kkm/rok. jak 30kkm to musisz lać olej long life.

IMO te 2 lata to wartosć teoretyczna - wąchałeś kiedys wnętrze auta z niewymienianym 2 lata filtrem przeciwpyłkowym?...

Raczej traktowałbym to tak -30kkm jesli duzo jeździsz. Ale jednak raz na rok auto powinno w serwisie być... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> producent zaleza 30kkm/ 2 lata albo 15kkm/rok. jak 30kkm to musisz lać olej long life.

> IMO te 2 lata to wartosć teoretyczna - wąchałeś kiedys wnętrze auta z niewymienianym 2 lata filtrem

> przeciwpyłkowym?...

> Raczej traktowałbym to tak -30kkm jesli duzo jeździsz. Ale jednak raz na rok auto powinno w

> serwisie być...

też jestem zdania że raz na rok... albo 30tys (w przypadku przejechania 12tys... to wypada rok grinser006.gif )

nie ukrywajmy że przekraczając bramę aso płacisz za znaczek (tak samo jest w seacie)

ten sam przegląd (zmiana oleju + filtrów) poza aso można w skrajnych przypadkach zrobić 1000zł taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten sam przegląd (zmiana oleju + filtrów) poza aso można w skrajnych przypadkach zrobić 1000zł taniej...

Urban legend zlosnik.gif

Przegląd serwisowy 15 kkm kosztował 165 euro.

W cenie 4 l oleju long life, filtry oleju, powietrza, ppyłowy.

Przegląd wg listy serwisowej plus aktualizacja oprogramowania dsg.

Pacjent to ścierka a przychodnia to ABB w Görlitz 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... czy przedłużać gwarancję o np 3 latka...

Jesteś pewien że gwarancję ?

Jak kupowaliśmy ścierkę to można było wykupić rok, dwa lub trzy

ubezpieczenia od ewentualnych napraw.

Czyli: jak znajdą usterkę podczas przeglądu w ASO - ja płacę.

Jak walnie w drodze lub sam ustalę - za naprawę płaci ubezpieczenie.

Czy coś się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też jestem zdania że raz na rok... albo 30tys (w przypadku przejechania 12tys... to wypada rok )

> nie ukrywajmy że przekraczając bramę aso płacisz za znaczek (tak samo jest w seacie)

> ten sam przegląd (zmiana oleju + filtrów) poza aso można w skrajnych przypadkach zrobić 1000zł

> taniej

nie bylbym taki pewien czy to będzie taki sam przegląd.

jednak w moim ASO zawsze auto idzie na ścieżkę diagnostyczną, ma nasmarowane amki, punkty masowe, złącza w aku i sprawdzone trochę różnych rzeczy.

poza aso wymienią ci olej, filtry i do widzenia.

ja mam akurat fajne ASO, fajni ludzie, mozna pogadać, zawse pokażą, wyjaśnią i wytłumaczą a po robocie mozesz sobie na hali sam posprawdzać, więc ja jeżdżę do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ogólnie:

1. Autkiem raczej jeszcze kilka dobrych lat chce pojeździć - może 5-6 może dłużej....

2. Średnio na rok robię 15 kkm - dlatego padło na benzynę 1,4 TSI smile.gif

3. Macie rację to nie gwarancja lecz ubezpieczenie kosztów napraw. Taką Umowę ubezpieczenia można zawrzeć do 18 miesiący od daty I-wszej rejestracji pojazdu a koszt np dla dodatkowych 3 lat od zakończenia gwarancji producenta to w moim przypadku 4kzł, więc sumka niezła... przynajmniej dla mnie frown.gif wpłata jednorazowa frown.gif

Muszę jeszcze dopytać w ASO czy ubezpieczenie obejmuje części i koszt wymiany czy same części a mechanika będę musiał opłacić sam... bo niewiem.gif a ulotka jakoś do końca nie zawiera jesnej dla mnie odpowiedzi...

a jeśli chodzi o 1-wszy przegląd, to chyba skusze się na wymianę przynajmniej oliwy i filtrów: oleju, powietrza, p.pyłkowego przy tych 15kkm - nie wiem ile ASO weźmie - rozeznam temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie 6 m-cy od zakupu?

do 6 m-cy jest taniej o 25% wink.gif

A tak bajdełejem, to właśnie kolega z Passkiem B6 się zmaga z Allianzem. Padła mu syrenka alarmu i ściemnianie lewego lusterka. To pierwsze Allianz uznał bez probkemu - wymiany wkładu lusterka odmawia wink.gif

moje Das Auto było łaskawe psuć się w regulaminowych 2 latach póki co, więc nie mam jeszcze swoich doświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kogoś konkretnie możesz tam polecić? A co powiesz o Nomie 2 oraz Inter -Welmie?

Nie żeby coś:.... ale jak już to Magro i Inter-Welm...

Słyszałem pozytywy o Tychach tj Magro i Bielo czyli Inter-Welm

wiadomo każdy może mieć swoje opinie i doświadczenia ale zostałbym przy tych dwóch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do Nomy 2 to mam mieszane odczucia, a po drugie są bardzo drogim ASO. W I-W też byłem na przeglądzie i jak się okazało zalali mi tsi 122 olejem na normie 502.00 i upierali się przy tym ,że nie mogę lać 504.00/507.00 jeżeli mam przeglądy co roku, ale za to było tanio. Teraz od dziwo jest taka sama cena w I-W, Magro za przeglądy przy 41kkm, czyli ok 850 zł z wymianą płynu hamulcowego, a w Nomie 2 życzą sobie 1000zł.

Co do przedłużania gwarancji. Fakt, że 3 tyś zł piechotą nie chodzi, ale przewidywalność kosztów jest ważniejsza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po 2. Autko ma nalatane 12700 km.... niby ma oliwę long live... ale zdania są na ten temat

> podzielone.... sam zgłupiałem w co wierzyć.... jedni gadają żeby przy np 15000 sobie wymienić

> sam olej... A druga ekipa uważa że skoro producent przewiduje 30 tyś to tak zostawić....

Ja, z opowiadań sprzedawcy, kojarze, ze przegląd co 30 tys LUB 2 lata

Postanowiłem, ze wykupie to ubezpieczenie od napraw

A czy częstsze wymiana oleju pomoże? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja, z opowiadań sprzedawcy, kojarze, ze przegląd co 30 tys LUB 2 lata

> Postanowiłem, ze wykupie to ubezpieczenie od napraw

> A czy częstsze wymiana oleju pomoże?

Wymiana oleju jest zawsze wg wskazań producenta przy nowym aucie, a standardowo to co 12 - 15 tys km. Częstsze wymiany raczej nic Ci nie dadzą icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.