Skocz do zawartości

Zniżki OC,bo już się pogubiłem...


Viper2000hp

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak ten temat ugryźć? beksa.gif

Po kolei-chce ubezpieczyć wóz na siebie, a ponieważ chcę kalkulację zrobić w miarę legal to w miejscu "Inni kierowcy" dodaję Żonę,żeby w razie czego nie płakali, że Żona nie może być sporadycznym użytkownikiem (w sumie nie wiem jak mają sprawdzić jakie relacje panują między nami i kiedy "pozwalam" jej korzystać z samochodu?). Ona ma prawko od roku i wiek poniżej 24 lat więc wszędzie mam mega zwyżkę za to i koniec końców wybrałem AXA,bo tam wychodzi jednak najtaniej.

Teraz- siadam ja do tego formularza i dochodzę do momentu pt. Zniżki/zwyżki właściciela z ostatniej polisy. I tutaj zaczynają się schody (szybka historia ubezpieczeń,żebyście łapali o co kaman):

-od 2006 mam Uno - w dowodzie tylko ojciec OC Warta tylko na ojca max zniżki

-2009 kupuję Espero - w dowodzie ojciec na właściciela, ja na współwłaściciela i to samo zgłoszone do Ubezpieczenia (PZU) więc na polisie figuruje.

-2011 wrzesień - ojciec otarł Uniakiem Civica i naprawa z OC Warty; ja w nic Espero nie grzmociłem zlosnik.gif

-kwiecień 2012 przeszedłem z PZU na LINK4,bo zwyżka za wiek i za kolizje myślałem, że mnie zabije, a że stałem cienko z kasą to OC w Linku jest na samego Ojca.,

-teraz muszę odkupić wóz od ojca i zarejestrować na siebie więc w dowodzie będę figurował tylko ja.

I teraz ciąg pytań:

W formularzu AXA pytają o zwyżki/zniżki właściciela z ostatniej polisy- tego dokładnie nie wiem, ale w momencie zamawiania OC w linku podałem,że kolizja była więc powinno być chyba 50% zniżek ojca. Tyle,że teraz w dowodzie będę ja jako właściciel więc z marszu ta wersja zniżek chyba odpada.

Skoro mnie nie było na ostatniej polisie to nie wiem czy mogę podać swoje zniżki - o ile jakieś posiadam,bo tego też nie umiem ustalić - z PZU dostałem dokument, który mi nic nie mówi.

Nie wiem czy dostałem 20% za 2 lata bez wypadku czy 10%,bo ojciec walnął więc mu 10% i mi za jednym zamachem też zabrali czy żadnych nie miałem przez wiek??? niewiem.gif

286727737-ZaswiadczenieOC.jpg

Co ja mam tam zaznaczyć?

-50% zniżek ojca mimo,że ja będę jako właściciel i takich zniżek sam nie mam?

-20% za 2 lata bycia współwłaścicielem?

-10% po odcięciu za kolizje ojca?

-brak zniżek i zwyżek (o dziwo najlepsza opcja, bo kiedy zaznaczam zniżki to wychodzi więcej niż bez nich)

-zwyżek chyba nie,bo i za co???

Macie pomysły??? hmm.gif Sam już nie ogarniam beksa.gif

Z góry dzięki za pomoc 20.GIF

post-105508-14352519367855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg mnie dwa lata ubezpieczenia, ale nie wiadomo czy nie przepadlo bo nie wiadomo czy minal rok

OC w PZU skończyło się 11 kwietnia 2012 więc rok od tego jeszcze nie minął hmm.gif

BTW - jak przez rok nie będę miał na siebie OC żadnego wozu to mi zniżki przepadają??? hmm.gif

EDIT:

Poczytałem nieco i jeśli nowe OC wezmę na siebie przed końcem obecnego (czyli przed 11.04.2013) to powinny mi zostać zaliczone i nie przepaść.

A teraz BTW - czemu w kalkulatorze przy identycznych danych ze zniżkami mam płacić więcej niż bez zniżek, ma ktoś pomysł? hmm.gifbiglaugh.gif

Dobra, ja wiem, że jestem jak dziecko we mgle ale zapytam już o ostatnie rzeczy icon_rolleyes.gif

Ze strony AXA:

Wysokość zniżki bądź zwyżki na ostatnio wystawionej polisie:

Tutaj dać moje 20%(nie było mnie zaznaczonego na ostatniej polisie) czy 50% ojca, które mu zostały po kolizji?

Podaj datę zakończenia obowiązywania tej polisy

Tutaj wiem co zlosnik.gif

Przez ile lat właściciel pojazdu posiadał wykupione ubezpieczenie na samochód?(tu podali,że jeśli przerwa była większa niż 24miesiące to podac od tej przerwy-ale skoro jej nie było to nie ma bólu hmm.gif)

Znaczy skoro na polisie jestem w latach 2010-2012, a od 2012 do 2013 rok nie minął więc mogę zaznaczyć 3 nie??? hmm.gif

Jaki zakład ubezpieczeń wystawił tę polisę?

No i znowu pytanie - ja jestem na polisie z PZU, a na LINKu nie, chociaż to ostatnie polisa, więc co podać??? niewiem.gifbeksa.gif

I kolizja- skoro to ojciec walnął innym wozem na polisie Warty, a ja w PZU na Espero miałem konto czyste to podawać to czy nie??? hmm.gif (W LINKU w OC na ojca kolizja podana była...)

Trzeba było od razu brać na siebie sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze strony AXA:

> Wysokość zniżki bądź zwyżki na ostatnio wystawionej polisie:

> Tutaj dać moje 20%(nie było mnie zaznaczonego na ostatniej polisie) czy 50% ojca, które mu zostały

> po kolizji?

Jakim cudem chcesz podać zniżki ojca, który nie jest właścicielem auta?

> Znaczy skoro na polisie jestem w latach 2010-2012, a od 2012 do 2013 rok nie minął więc mogę

> zaznaczyć 3 nie???

Ten rok Ci się nie zalicza, bo wtedy nie byłeś właścicielem ubezpieczonego auta.

> Jaki zakład ubezpieczeń wystawił tę polisę?

> No i znowu pytanie - ja jestem na polisie z PZU, a na LINKu nie, chociaż to ostatnie polisa, więc

> co podać???

Podać PZU, czyli ten zakład, w którym miałeś polisę.

> I kolizja- skoro to ojciec walnął innym wozem na polisie Warty, a ja w PZU na Espero miałem konto

> czyste to podawać to czy nie??? (W LINKU w OC na ojca kolizja podana była...)

Jeśli PZU nie podaje w zaświadczeniu (które jest obowiązującym dokumentem w świetle potwierdzenia wysokości zniżek), że miałeś szkodę, to zachowujesz swoje zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -teraz muszę odkupić wóz od ojca i zarejestrować na siebie więc w dowodzie będę figurował tylko ja.

Koniecznie chcesz odkupić to auto od Ojca i przerejestrować je na siebie?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem, które jest w 100% legalne oraz tańsze od tego, nad którym obecnie kombinujesz, to pozostawienie Ojca, jako jedynego właściciela oraz prawidłowe wpisanie danych w kalkulatorze online. Dane wprowadz tak, aby wszystko było zgodne z prawdą. Napiszę Ci to na podstawie internetowego kalkulatora Liberty Direct:

1. Oczywiście podajesz historię ubezpieczeniową oraz ilość zniżek Twojego Ojca, jako właściciela,

2. W polu o nazwie "Jest inny regularny (więcej niż 1 raz/miesiąc) użytkownik tego pojazdu" dodajesz siebie, bo użytkujesz ten pojazd ciągle oraz Żonę, jeśli korzysta z auta częściej niż raz w miesiącu. Jeżeli korzysta rzadziej, czyli bardzo sporadycznie w ogóle nie musisz jej dodawać, a co za tym idzie wysokość składki nie zostaję podwyższona,

3. W ostatnie pole tego kalkulatora wprowadź taki kod: 75369166

Dostaniesz za niego niezależne 50 zł rabatu. zlosnik.gif

Myślę, że w tej konfiguracji w Liberty Direct wyjdzie Ci znacznie taniej. Kluczowym elementem jest tutaj różnica w danych, o które pyta Liberty - "Jest inny regularny (więcej niż 1 raz/miesiąc) użytkownik tego pojazdu" Inne kalkulatory "pytają" o innego kierowcę w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniecznie chcesz odkupić to auto od Ojca i przerejestrować je na siebie?

Koniecznie, bo w grę wchodzi komornik, a ja nie chcę wozu stracić zlosnik.gif

> Najkorzystniejszym rozwiązaniem, które jest w 100% legalne oraz tańsze od tego, nad którym obecnie

> kombinujesz, to pozostawienie Ojca, jako jedynego właściciela oraz prawidłowe wpisanie danych

> w kalkulatorze online. Dane wprowadz tak, aby wszystko było zgodne z prawdą. Napiszę Ci to na

> podstawie internetowego kalkulatora Liberty Direct:

> 1. Oczywiście podajesz historię ubezpieczeniową oraz ilość zniżek Twojego Ojca, jako właściciela,

> 2. W polu o nazwie "Jest inny regularny (więcej niż 1 raz/miesiąc) użytkownik tego pojazdu"

> dodajesz siebie, bo użytkujesz ten pojazd ciągle oraz Żonę, jeśli korzysta z auta częściej niż

> raz w miesiącu. Jeżeli korzysta rzadziej, czyli bardzo sporadycznie w ogóle nie musisz jej

> dodawać, a co za tym idzie wysokość składki nie zostaję podwyższona,

Tyle,że ona jeździ tyle samo co ja (może przebiegowo mniej, ale częstotliwość ta sama, bo codziennie dziecko do żłobka, a ona do pracy zlosnik.gif ,a wolę mieć wszystko ok)

> 3. W ostatnie pole tego kalkulatora wprowadź taki kod: 75369166

> Dostaniesz za niego niezależne 50 zł rabatu.

> Myślę, że w tej konfiguracji w Liberty Direct wyjdzie Ci znacznie taniej. Kluczowym elementem jest

> tutaj różnica w danych, o które pyta Liberty - "Jest inny regularny (więcej niż 1 raz/miesiąc)

> użytkownik tego pojazdu" Inne kalkulatory "pytają" o innego kierowcę w ogóle.

Axa zapytało o kierowce ogólnie, ale nawet z nią na pokładzie (wiek 23 lata i prawko dopiero od roku) i dzieckiem regularnie wożonym wyszło mi poniżej 600zł, a wszędzie za samą Żonę mam z marszu 500zł więcej, więc chyba nie będę kombinował hmm.gif

Dzięki wszystkim za porady, bo sam bym strasznie namieszał spineyes.gif Dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.