Skocz do zawartości

mazda 6 2.0dizel '08


BoBoL

Rekomendowane odpowiedzi

> witam,

> tesciowa przymierza sie nabycia szostki z 2008r. boli cos ten model i silnik 2.0 w dizlu? gdzies

> wyczytalem o jakis wadach tego (chyba) silnika, ale niby po 2007 wyeliminowano je. jak to jest

> z tym modelem

> z gory dzieki

Jeżeli rocznik 2008 to zakładam że mówisz o modelu GH? Większość wad mazdowskiego diesla (zapiekający się smok olejowy i problemy z podkładkami pod wtryskami) w tej wersji już nie występuje. Problematyczny może być jedynie DPF, w wybitnie niekorzystnych warunkach użytkowania (miasto, brak dłuższych tras) może się zapychać, co oznacza wypalanie serwisowe i częstsze zmiany oleju. Polecam odpowiedni dział na forum mazdaspeed.pl, dowiesz się tam wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli rocznik 2008 to zakładam że mówisz o modelu GH? Większość wad mazdowskiego diesla

> (zapiekający się smok olejowy i problemy z podkładkami pod wtryskami) w tej wersji już nie

> występuje. Problematyczny może być jedynie DPF, w wybitnie niekorzystnych warunkach

> użytkowania (miasto, brak dłuższych tras) może się zapychać, co oznacza wypalanie serwisowe i

> częstsze zmiany oleju. Polecam odpowiedni dział na forum mazdaspeed.pl, dowiesz się tam

> wszystkiego.

wiekszosci bedzie uzytkowane po miescie, a raz na tydzien moze dwa zrobi trase ok 240km

a to sa silniki z PSA czy mazda juz sama robi dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiekszosci bedzie uzytkowane po miescie, a raz na tydzien moze dwa zrobi trase ok 240km

To nie jestem pewien czy benzyna nie byłaby lepszym wyborem. Ale mimo wszystko sprawdź na forum Mazdy, tam bywają więcej wiedzący ode mnie smile.gif

> a to sa silniki z PSA czy mazda juz sama robi dla siebie?

W 6 jest konstrukcja Mazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jestem pewien czy benzyna nie byłaby lepszym wyborem. Ale mimo wszystko sprawdź na forum

wiesz ze niektorym nie da sie przetlumaczyc? grinser006.gif bo benzyna duzzo pali tongue.gif

> Mazdy, tam bywają więcej wiedzący ode mnie

> W 6 jest konstrukcja Mazdy.

a to jest na plus czy minus? bo powiem szczerze ze nie mialem nigdy doczynienia z silnikami mazdy, a grupe psa troche znam, bo w rodzinie byl i znajomi mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaleje raz ON gorszej jakości......i odechce się 6 z dieslem pod machą raz na zawsze

Jezdzilem juz chyba wszystkimi odmianami 6tki.

Wtryski to nie taki problem, tylko w kilku byly padniete. W jednej przy przebiegu 70kkm i tylko ona pojechala na lawecie.

Z reguly to dpf sie konczy najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaleje raz ON gorszej jakości......i odechce się 6 z dieslem pod machą raz na zawsze

tylko to jej wytlumaczyc trzeba oink.gif

oni teraz maja noPB ale i tak tankuja sie na Tesco bo najblizej maja... to nie moje auto bedzie i mnie to nie obchodzi czy zdechnie od paliwa tongue.gif bardziej mnie interesuje jak ogolnie silnik sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oni teraz maja noPB ale i tak tankuja sie na Tesco bo najblizej maja... to nie moje auto bedzie i

> mnie to nie obchodzi czy zdechnie od paliwa

Tesco akurat ma dobre paliwa smile.gif

Bene i diesla z Orlenu, gaz z BP. Z ograniczoną liczbą pośredników itp.

Do tego duża rotacja i towar się nie ma kiedy zestarzeć cool.gif

Ja od kilku lat tankuje albo na tesco albo na auchanie (to moje dwie najblizsze stacje) i nie zauwazam zadnych niepokojacych objawow. A jezdzilem w tym czasie roznymi samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tesco akurat ma dobre paliwa

> Bene i diesla z Orlenu, gaz z BP. Z ograniczoną liczbą pośredników itp.

> Do tego duża rotacja i towar się nie ma kiedy zestarzeć

> Ja od kilku lat tankuje albo na tesco albo na auchanie (to moje dwie najblizsze stacje) i nie

> zauwazam zadnych niepokojacych objawow. A jezdzilem w tym czasie roznymi samochodami.

ojciec raz zatankowal do pelna na auchanie ON (ibize z profilu) i z Wro do Głogowa i spowrotem wypalil 40l paliwa... a na jednym zbiorniku spokojnie nad morze i spowrotem sie jechalo. Takze ja jestem uprzedzony do tych stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ojciec raz zatankowal do pelna na auchanie ON (ibize z profilu) i z Wro do Głogowa i spowrotem

> wypalil 40l paliwa... a na jednym zbiorniku spokojnie nad morze i spowrotem sie jechalo. Takze

> ja jestem uprzedzony do tych stacji

shocked.gif

pech. Ja od ponad 2 lat nie miałem żadnej przygody z paliwem ze stacji przymarketowych. Wczesniej zawsze benzyny, diesel dopiero kilka tankowań, ale spalanie utrzymuje się w okolicach średniej katalogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to jest na plus czy minus? bo powiem szczerze ze nie mialem nigdy doczynienia z silnikami mazdy,

> a grupe psa troche znam, bo w rodzinie byl i znajomi mieli

Diesel jak diesel, poziom problemów nie odbiega od średniej, moim zdaniem. Trzeba pilnować poziomu oleju, nie dusić na niskich obrotach, dbać o turbo, robić regularne przeglądy serwisowe, pozwolić DPFowi wypalić się od czasu do czasu, jak wszędzie chyba.

Ja moją M6 przekręcilem od 2008 r. blisko 100 kkm i nigdy nie miałem problemów z olejem, DPFem etc. - ale 95% tej trasy przejechałem po autostradach, czyli w warunkach dla diesla idealnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesel jak diesel, poziom problemów nie odbiega od średniej, moim zdaniem. Trzeba pilnować poziomu

> oleju, nie dusić na niskich obrotach, dbać o turbo, robić regularne przeglądy serwisowe,

> pozwolić DPFowi wypalić się od czasu do czasu, jak wszędzie chyba.

> Ja moją M6 przekręcilem od 2008 r. blisko 100 kkm i nigdy nie miałem problemów z olejem, DPFem etc.

> - ale 95% tej trasy przejechałem po autostradach, czyli w warunkach dla diesla idealnych.

no wlasnie, ja wczesniej tez mialem dizla, ale robilem srednio 60km dziennie i sie oplacalo, teraz mam benzynke bo do pracy mam 3km 270751858-jezyk.gif

ale nie ktorym nie wytlumaczy sie... nic to powiem jej co i jak niech przemysli

dzieki jeszcze raz 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pech. Ja od ponad 2 lat nie miałem żadnej przygody z paliwem ze stacji przymarketowych. Wczesniej

> zawsze benzyny, diesel dopiero kilka tankowań, ale spalanie utrzymuje się w okolicach średniej

> katalogowej.

moze i pech, ale jakos nawet Felicji nie mam zamiaru na tym tankowac choc to jedzie na wszystkim zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pech jak pech...pytanie kiedy to było...ja kiedyś też zatankowałem na Geant noPB to się cieszyłem, że mam silnik zasilany gaźnikiem...szybko przepalił i tyle...

od kilku lat pod nosem mam oszołoma i tesco i czasami tankuje i problemów brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pech jak pech...pytanie kiedy to było...ja kiedyś też zatankowałem na Geant noPB to się cieszyłem,

> że mam silnik zasilany gaźnikiem...szybko przepalił i tyle...

> od kilku lat pod nosem mam oszołoma i tesco i czasami tankuje i problemów brak...

2011, jakos tak

a ja z ojcem sie cieszylem ze do byl silnik za czasow jak VW nie partolilo silnikow i przepalalo najgorsze scierwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.