Skocz do zawartości

Zakup Zafiry B pod LPG


paw19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Naczytałem się już masę forów i coraz bardziej zaczynam rezygnować z zakupu takiego auta.

Chodzi o to, że jest wiele opinii odradzających montażu LPG do silnika 1.8 16V 140km z roku ok. 2009.

Czy ma ktoś jakieś konkretne doświadczenia w tej dziedzinie albo może polecić jakiś inny silnik pod zagazowanie? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Naczytałem się już masę forów i coraz bardziej zaczynam rezygnować z zakupu takiego auta.

> Chodzi o to, że jest wiele opinii odradzających montażu LPG do silnika 1.8 16V 140km z roku ok.

> 2009.

> Czy ma ktoś jakieś konkretne doświadczenia w tej dziedzinie albo może polecić jakiś inny silnik pod

> zagazowanie?

Nie wiem jak w Oplu, ale w Chevrolecie 1,8 to jedyny silnik nadający się do gazu - nawet w ASO nówkę można zagazować nie tracąc gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w Oplu, ale w Chevrolecie 1,8 to jedyny silnik nadający się do gazu - nawet w ASO

> nówkę można zagazować nie tracąc gwarancji.

chevrolet to jest inna bajka w nim możesz też gazować 1,6 i nawet 1,4 tylko że kupując samochód musisz kupić przygotowany pod instalacje LPG prawdopodobnie ma wzmocnione zawory i gniazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie juz tylko 1.8 zostal do gazu

i jeszcze chyba jakis maly 1.0

z tego co widze, 1,8 w Cruze jest gotowy do gazu, a w Orlando za doplata

czyli pewnie silnik ma modyfikacje, ale czy dostepne w Oplu?

ogolnie wszystko mozna zagazowac byle porzadnie wyregulowac instalacje i skalibrowac wtryskiwacze

no i potem regulowac luz zaworow co 30 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obecnie juz tylko 1.8 zostal do gazu

> i jeszcze chyba jakis maly 1.0

> z tego co widze, 1,8 w Cruze jest gotowy do gazu, a w Orlando za doplata

> czyli pewnie silnik ma modyfikacje, ale czy dostepne w Oplu?

> ogolnie wszystko mozna zagazowac byle porzadnie wyregulowac instalacje i skalibrowac wtryskiwacze

> no i potem regulowac luz zaworow co 30 tys. km

No właśnie, niby masz rację, ale skąd mam wiedzieć czy jest w 100% wszystko dobrze zrobione??

Do tej pory jeżdzę Astrą G LPG i nic nie reguluję, nie ma żadnych problemów. Tu w Zafirze 1,8 straszą, że słabe zawory, głowica (mogą ale nie muszą być duże problemy, sprawdzony warsztat od LPG nie chce się podjąć montażu mówiąć, że mają ten typ silnika na czarnej liście). Więc chyba dlatego poszukam innego autka... ale nie wiem jakiego.... Zafira mi pasuje... na jazdę na benzynie mnie nie stać a terkotania diesla nie zniosę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, niby masz rację, ale skąd mam wiedzieć czy jest w 100% wszystko dobrze zrobione??

> Do tej pory jeżdzę Astrą G LPG i nic nie reguluję, nie ma żadnych problemów. Tu w Zafirze 1,8

> straszą, że słabe zawory, głowica (mogą ale nie muszą być duże problemy, sprawdzony warsztat

> od LPG nie chce się podjąć montażu mówiąć, że mają ten typ silnika na czarnej liście). Więc

> chyba dlatego poszukam innego autka... ale nie wiem jakiego.... Zafira mi pasuje... na jazdę

> na benzynie mnie nie stać a terkotania diesla nie zniosę....

Kolega zagazował amerykańską Hondę V6, której ni gazuje się.

Pierwszy gazownik trochę spartolił, drugi poprawił.

Już po 30kkm trzeba było wyregulować zawory.

Pierwszy mechanik nie do końca sobie poradził.

Kolejny mechanik poprawił przy 60kkm.

Auto na gazie zrobiło już ok. 70kkm i dalej jeździ.

Spalanie pomiędzy 15 a 20 l/100km, więc biznes mocno opłacalny, mimo, że trochę ryzykowny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w Oplu, ale w Chevrolecie 1,8 to jedyny silnik nadający się do gazu

Jeśli mówimy o silnikach z końcówką XER to owszem można ale trzeba być świadomym konsekwencji/kosztów. Kontrola luzów zaworowych, zmienne fazy rozrządu... Wszystko zależy kto ile km robi i jak potrafi dbać o samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.