Skocz do zawartości

Kwestie organizacyjne dot. typowań F1 2013


TADA

Rekomendowane odpowiedzi

> Decyzje co do przyszłorocznego typowania będą ogłoszone w lutym.

> THE END

Luty już minął a tu cisza.

Czy nasz szanowny kolega podjął decyzje czy poprowadzi

typowania w tym roku. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luty już minął a tu cisza.

> Czy nasz szanowny kolega podjął decyzje czy poprowadzi

> typowania w tym roku.

Czasu mam mało i myslenie nad tą kwestią też idzie wolno wink.gif . Zastanawiam się czy dam radę czasowo to ogarnąć. W zeszłym roku miałem z tym małe problemy więc czasem wyniki pojawiały się dopiero po kilku dniach, teraz czasowo mam jeszcze ciaśniej. Po swoim kalendarzu widzę też że w marcu nie będzie mnie na pewno tydzień, w kwietniu i maju po 2 tygodnie.

Myślę nad tematem czy się podjąć, a jeśli tak, to jak to sobie usprawnić by robić to szybciej. W zeszłym roku widziałem, że typowania cieszyły się popularnością. Decyzji jeszcze nie podjąłem. A czy w ogóle byliby chętni do zabawy w to icon_eek.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy w ogóle byliby chętni do zabawy w to ?

No wiesz? też pytanie. foch.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Jakby trzeba było pomocy przy podliczaniu mogę pomóc, ale co do pilnowania czasu składanych typowań i kłódkowania wątku, czy też wysyłania na pv typowań po czasie... hmm.gif

Może obeszłoby sie bez kłódkowania wątku, a czas typowania przed czy po rozpoczęciu kwalifikacji z czasu systemowego serwera AK i co za tym idzie czasu postu i typowania po czasie odbywalyby się dalej w tym samym wątku bez wysyłania ich na pv. hmm.gifideia.gif

Po prostu ktoś na minutę przed godzina zero robiłby kopię strony wątku aby był dowód i wystarczy. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony, że są jeszcze chętni na typowania smile.gif

Dzięki za wszystkie propozycje zmian, propozycje pomocy 20.GIF

Jeśli chodzi o zmiany organizacyjne to myślałem właśnie, żeby zaprzestać kłódkować wątek i skończyć z przesyłaniem typowań na PM - było to pomyślane po tym jak w pierwszym roku, stwierdziłem przypadki że kilka osób grało nie fair. Muszę tu pomyśleć jeszcze nad rozwiązaniem które będzie praktyczne i bezpieczne.

Z innych zmian - myślę nad zmianami w sposobie ogłaszania wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And then it came from the darkness when no one expected ... yy to nie ta bajka smile.gif

Zaczynamy typowania 2013.

Postanowiłem po raz szósty podjąć się tego zadania i tym samym szósty sezon z rzędu startujemy z typowanami i będę się starał doprowadzić temat do szcześliwego końca czyli do końca sezonu smile.gif.

Co nowego w tym roku: Kilka drobnych zmian w regulaminie. Proszę wszytskich o zapoznanie się z regulaminiem przed rozpoczęciem sezonu. Zmiany w regulaminie zaznaczyłem pogrubioną czcionką.

REGULAMIN

1. Jak typować:

- typowanie następuje w specjalnym wątku, oddzielnym do każdego GP

- typować można pierwszą ósemkę kierowców.

- typowanie musi nastąpić wg poniższego schematu:

Login typującego

1 nazwisko kierowcy A

2 nazwisko kierowcy B

3 nazwisko kierowcy C

4 nazwisko kierowcy D

5 nazwisko kierowcy E

6 nazwisko kierowcy F

7 nazwisko kierowcy G

8 nazwisko kierowcy H

PP nazwisko przewidywanego zdobywcy pole position

- organizator zastrzega sobie prawo nieuwzględniania typowań niezgodnych ze schematem. Koniecznie należy umieszczać loginy, numerować pozycje kierowców, typować w takiej kolejności jak we wzorcu. W treści typowań należy nie wstawiać wierszy odstępu, emotikon, obrazków itp.

- jednego kierowcę można umieścić swoim typowaniu tylko jeden raz. W przypadku dwukrotnego umieszczenia tego samego nazwiska, uwzględniane będzie tylko pierwsze (na wyższej pozycji) pojawienie się go w typowaniu. Powtórzenie nazwiska kierowcy w typowaniu spowoduje nieprzyznanie punktu za powtórne wskazanie danego kierowcy w typowaniu.

- zamiast nazwisk kierowców dopuszczalne jest stosowanie 3-literowych skrótów ich nazwisk, wg schematu stosowanego przez realizatorów transmisji wyścigów.

2. Punktacja obowiązująca w przypadku zgłoszenia typowań przed rozpoczęciem Kwalifikacji:

- za prawidłowe wytypowanie kierowcy i zajętego przez niego miejsca w wyścigu przyznawane są 3 punkty

- za prawidłowe wytypowanie kierowcy który znajdzie się w pierwszej ósemce, ale na innym miejscu niż w nadesłanym typowaniu przyznawany jest 1 punkt

- za prawidłowe wskazanie zdobywcy Pole Position przyznawany jest 1 punkt

3. W przypadku typowania po rozpoczęciu kwalifikacji lub zmiany wcześniej dokonanych typowań po rozpoczęciu kwalifikacji:

- nie są przyznawane punkty za typowanie zdobywcy Pole position

- od wyniku za dane GP odejmuje się 2 punkty.

4. Zmiana typowań przed kwalifikacjami może nastąpić tylko poprzez napisanie nowego posta w temacie z typowaniami danego GP. Aby typować/zmienić typowania po rozpoczęciu kwalifikacji należy napisać nową wiadomość w wątku z typowaniem danego GP.W przypadku gdy jedna osoba kilkukrotnie będzie zmieniać typowanie, automatycznie uwzględniana będzie ostatnia wersja.

5. Typowanie/zmiana typowań po rozpoczęciu wyścigu - 0 punktów.

6. Wszelkie stwierdzone przypadki nieuczciwości będą surowo karane z wykluczeniem z klasyfikacji sezonu włącznie.

krótkie omówienie zmian:

1. zastrzegam sobie możliwość nieuwzględniania typowań niezgodnych ze schematem typowań. Wprowadzenie takiego punktu było konieczne ze względów organizacyjnych - pozwoli to zapobiec typowaniom, które mogą budzić wątpliwości, a takze usprawni przebieg typowań.

2. Aby nie było wątpliwości - dopisałem jaki jest tryb postępowania, gdy przypadkiem danego kierowcę wskażemy zarówno np. na 1 miejscu jak też i na 6. w tym samym typowaniu. Pierwsze wskazanie - są punkty, drugie wskazanie - 0 punktów.

3. Najważniejsza zmiana w tym sezonie - typowania po kwalifikacjach/ zmiany typowań po kwalifikacjach będą się odbywać przez napisanie NOWEJ wiadomości w wątku z typowaniami (przestaje działać zasada z poprzednich lat polegająca na wysyłaniu mi takich typowań na PW).

4. Ponieważ w zeszłym stwierdziłem przypadki nieuczciwości (osoby których to dotyczy wiedzą o kim mowa i zostały za to ukarane), a pokusa w tym roku może być większa w związku z nowym systemem typowań po kwalifikacjach, dodano punkt informujący, że wszelkie próby gry nie fair, będą surowo karane. Mam nadzieję że wszyscy mają rozsądne podejście - to tylko zabawa i fair play obowiązuje. Wasze typowania będą archiwizowane i wszelkie niezgodne z regulaminem działania będą dla mnie widoczne i zaowocują karą.

Z kwestii organizacyjnych - tradycyjnie wszytskich Sherlocków proszę o zgłaszanie zauważonych problemów i wątpliwości do mnie. Z góry za wszelkie takie informacje dziękuję (mam nadzieję, że będę bezbłędny i nie będziecie mieli powód do mnie pisać w takich sprawach zlosnik.gif ).

Wyniki będę się starał Wam prezentować jak najszybciej, w miarę moich możliwości czasowych. Wyniki będą publikowane w formie tabeli z excela zawierającej klasyfikację + plik z wyliczeniem punktacji za dane GP.

No to startujemy! smile.gif Wątek z typowaniami GP Australii już jest. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.