Skocz do zawartości

Zamek klapy Astra G


nero541

Rekomendowane odpowiedzi

A co dzieje się z zamkiem? U mnie ostatnio nie chciał się zamykać - rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem i dalej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Witam

> Kolejny zamek (nie wkładka !) klapy w moim kombi odmówił posłuszeństwa. Mam w związku z tym

> pytanie, czy zamek od HB / sedana jest taki sam czy muszę szukać koniecznie od kombi ?

Jeśli problem polega na tym, że kluczykiem nie można wykonać żadnego obrotu rozwiązanie jest w miarę proste. Wymontować zamek razem z wkładką. Już dokł. nie pamiętam czy sama wkładka, czy zamek od tylnej strony, na samym końcu ma 2 krótkie ramienia (sorry trudno mi nazwać). One napędzają mechanizm otwierania klapy.

Złapać jednym narzędziem obudowę wkładki/zamka, drugimi kombinerkami lub podobnym narzędz. za te dwa skrzydełka i kręcić tak, jakby od przodu obracało się kluczykiem. Wcześniej na noc najlepiej zapodać kąpiel w płynie do hamulc./odrdzewiającym lub podobnym. Puści na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

Nie chce zakładać nowego tematu , więc pytam w tym.

Mam też problem z zamkiem klapy w kombi - brak możliwości otwarcia klapy.

Objaw jest taki : jeśli centralnym zamkiem otworze to przycisk wkładki jest twardy i nie da sie go wcisnąć i zarazem otworzyć klape. Jeśli przekręce kluczem w obojętną strone to ten przycisk wkładki da się wcisnąć ale też bez skutku by otworzyć klape.

Mam nadzieje że w jakiś zrozumiały sposób to wytłumaczyłem.

Jeszcze jedno czy dostane sie do tego zamka od środka demontując tapicerke bo nie pamiętam czy jest dostęp do wkrętów

Czy trzeba na upartego klape otwierać.

Nie che nic zepsuć i ładować się w koszta bo już mnie szlak trafia, bo ta ostatnia niedziela powaliła mnie totalnie : pęknięta przednia szyba - już dziś wymieniaona , syn wywalił sie na rowerze i rozcioł kolano - widziałem jak wygląda rzepka no i zablokowany zamek bagażnika.

Poratujcie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ewentualnie jutro sprawdzę, ale od środka nie zdemontujesz tapicerki ponieważ na "rantach" są śruby mocujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak długo, ale tak jak mówiłem koło samego zamka są dwa wkręty więc dojścia do nich bez otwarcia klapy nie ma, ale zawsze możesz górne wkręty odkręcić i odchylić aby nie połamać i próbować się tamtędy dostać do zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.