Skocz do zawartości

Preparat do szyb


Janeknh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak juz wcześniej wspomniałem niedawno kupiłem Chevroleta Lacetti i ma trochę porysowane szyby podobno są delikatne w tym modelu... Możecie polecić jakiś środek żeby chociaż troche zmniejszyć ( mniej uwidocznić) te rysy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam jak juz wcześniej wspomniałem niedawno kupiłem Chevroleta Lacetti i ma trochę porysowane

> szyby podobno są delikatne w tym modelu... Możecie polecić jakiś środek żeby chociaż troche

> zmniejszyć ( mniej uwidocznić) te rysy?

> Pozdrawiam

Na rysy pozostaje chyba tylko jeden środek - tlenek ceru.

Ale chyba prościej będzie jak pojedziesz do zakładu, który tym się zajmuje. Oni powiedzą Ci, czy w ogóle ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na rysy pozostaje chyba tylko jeden środek - tlenek ceru.

> Ale chyba prościej będzie jak pojedziesz do zakładu, który tym się zajmuje. Oni powiedzą Ci, czy w

> ogóle ma to sens.

Polerka, to IMO tylko u profesjonalistów.

Ja jak, chciałem trochę polepszyć widoczność i odtłuścić szybę, stosowałem Cif zlosnik.gif

Mokra szmatka i lekkie zmywanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polerka, to IMO tylko u profesjonalistów.

> Ja jak, chciałem trochę polepszyć widoczność i odtłuścić szybę, stosowałem Cif

> Mokra szmatka i lekkie zmywanie

Cif? Chyba sobie ze mnie jaja robisz...?

Chyba ta zostawię tą szybę, jak mi to będzie bardzo przeszkadzać to pomyślę o wymianie ale dzięki za pomoc..:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba ta zostawię tą szybę, jak mi to będzie bardzo przeszkadzać to pomyślę o wymianie ale dzięki

> za pomoc..:)

Zawsze można próbować tak jak kolega wyżej napisał - tlenkiem ceru, rozrabiasz to w wodzie nakładasz na szybę i polerujesz wiertarką (albo polerką) i odpowiednim padem (po całej szybie, bez zbyt mocnego przyciskania)

Brat polerował w ten sposób tylną i wyszło dobrze (była porysowana wycieraczką).

Jednak zawsze istnieje możliwość, że zrobisz tzw. "soczewkę" (przyciśniesz w jednym miejscy) a na to poradzi jedynie wymiana szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cif? Chyba sobie ze mnie jaja robisz...?

Poważnie piszę smile.gif

Zmoczyć szybę, zmoczyć szmatę, trochę Cifu na nią i po prostu umyć szybę ok.gif

> Chyba ta zostawię tą szybę, jak mi to będzie bardzo przeszkadzać to pomyślę o wymianie ale dzięki

> za pomoc..:)

Przyzwyczaisz się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam jak juz wcześniej wspomniałem niedawno kupiłem Chevroleta Lacetti i ma trochę porysowane

> szyby podobno są delikatne w tym modelu... Możecie polecić jakiś środek żeby chociaż troche

> zmniejszyć ( mniej uwidocznić) te rysy?

> Pozdrawiam

Szyby czołowej z zasady nie powinno się polerować, bo mogą pojawić się refleksy zniekształcające obraz.

Robiłem samemu coś takiego w Lanosie pastą do szkła i, co prawda, refleksów nie miałem, ale efekt też był raczej taki sobie,a a zabawy cała masa. Niedługo potem i tak szybę musiałem zmienić, bo pękła po uszkodzeniu z mojej winy (uszkodziłem ją kluczem przy demontażu błotnika).

Najlepiej nauczyć się z tym żyć, albo wymienić szybę, jeśli faktycznie jest mocno zrysowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.