Skocz do zawartości

seryjny autoalarm i zmiana syreny


Rekomendowane odpowiedzi

Mam fabryczny autoalarm. Syrena nie brzmi zbyt ciekawie przy zamykaniu i otwieraniu auta. Przypomina alarmy sprzed 10 lat. Niektóre syreny, niektórych producentów, dają możliwość ustawienia sygnału w zależności od indywidualnych preferencji. Czy ktoś zajmował się już tym tematem? Można zmienić dźwięk syreny w Cromie na powiedzmy, bardziej współczesny, bez wymiany syreny zlosnik.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Mam fabryczny autoalarm. Syrena nie brzmi zbyt ciekawie przy zamykaniu i otwieraniu auta.

> Przypomina alarmy sprzed 10 lat. Niektóre syreny, niektórych producentów, dają możliwość

> ustawienia sygnału w zależności od indywidualnych preferencji. Czy ktoś zajmował się już tym

> tematem? Można zmienić dźwięk syreny w Cromie na powiedzmy, bardziej współczesny, bez wymiany

> syreny ?

Zmieniłem na ... ciszę:-)

FES -> Marelli Body Computer -> Regulacje -> Alarm mode -> 4 (Holland)

Wszystkie inne rodzaje o ile pamiętam piszczą.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam fabryczny autoalarm. Syrena nie brzmi zbyt ciekawie przy zamykaniu i otwieraniu auta.

> Przypomina alarmy sprzed 10 lat. Niektóre syreny, niektórych producentów, dają możliwość

> ustawienia sygnału w zależności od indywidualnych preferencji. Czy ktoś zajmował się już tym

> tematem? Można zmienić dźwięk syreny w Cromie na powiedzmy, bardziej współczesny, bez wymiany

> syreny ?

ja mam Meta

przy zamykaniu/otwieraniu samochodu tylko kierunki migają

syrena brzmi inaczej niż popularne na rynku i to bardzo dobra sprawa, bo przynajmniej od razu wiem czyj samochód 'wyje' na parkingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam Meta

> przy zamykaniu/otwieraniu samochodu tylko kierunki migają

> syrena brzmi inaczej niż popularne na rynku i to bardzo dobra sprawa, bo przynajmniej od razu wiem

> czyj samochód 'wyje' na parkingu

Ja mam również Meta ale mi kierunki nie mrygają... muszę odpalić FES i zobaczyć co tam jest nie tak... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na ... ciszę:-)

FES -> Marelli Body Computer -> Regulacje -> Alarm mode -> 4 (Holland)

Wszystkie inne rodzaje o ile pamiętam piszczą.

Nie chodziło mi o ciszę, ale o zmianę syreny przy zamykaniu\otwieraniu. Podłączę się FESem, jak piszesz. Używam ELM 27 Viakena, który źle dogaduje się z moją Cromą, dlatego muszę najpierw sięnastroić, zanim się do tego zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o co chodzi? Chętnie się czegoś dowiem

Do cromy sa albo oryginalne alarmy albo alarmy dokładane sterowane po sieci CAN.. robi je firma Meta System i sa dedykowane tylko do Cromy... podobnie dla Stilo ... Zakładały to serwisy ASO fiata jako doposażenie. jedne i 2-gie sa sterowane z orginalnego kluczyka tylko tyle, że te oryginalne miały czujniki mikrofalowe w lampce nad lusterkiem a te nie orginalne na słupkach tradycyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do cromy sa albo oryginalne alarmy albo alarmy dokładane sterowane po sieci CAN.. robi je firma

> Meta System i sa dedykowane tylko do Cromy... podobnie dla Stilo ... Zakładały to serwisy ASO

> fiata jako doposażenie. jedne i 2-gie sa sterowane z orginalnego kluczyka tylko tyle, że te

> oryginalne miały czujniki mikrofalowe w lampce nad lusterkiem a te nie orginalne na słupkach

> tradycyjnie...

Mój jest oryginalny, z fabryki. Fabryczna wklejka na kole dojazdowym wymienia allarme jako opcję w moim aucie.

Czujnik mikrofalowy moźna jakoś zobaczyć, bez demontażu klosza lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój jest oryginalny, z fabryki. Fabryczna wklejka na kole dojazdowym wymienia allarme jako opcję w

> moim aucie.

> Czujnik mikrofalowy moźna jakoś zobaczyć, bez demontażu klosza lampy?

Te dwa czarne otwory po bokach

286830884-lampka.jpg

post-15502-14352519938873_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniłem na ... ciszę:-)

> FES -Wszystkie inne rodzaje o ile pamiętam piszczą.

> Nie chodziło mi o ciszę, ale o zmianę syreny przy zamykaniu\otwieraniu. Podłączę się FESem, jak

> piszesz. Używam ELM 27 Viakena, który źle dogaduje się z moją Cromą, dlatego muszę najpierw

> sięnastroić, zanim się do tego zabiorę.

O ile pamiętam, na wszystkich ustawieniach oprócz jednego syrena potwierdzała zamknięcie/otwarcie drzwi tym samym sygnałem. Te profile krajów pewnie czymś się różnią ale nie potwierdzaniem uzbrajania alarmu.

Tylko w jednym wypadku (Holland) jest inaczej bo nie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniłem na ... ciszę:-)

> FES -Wszystkie inne rodzaje o ile pamiętam piszczą.

> Nie chodziło mi o ciszę, ale o zmianę syreny przy zamykaniu\otwieraniu. Podłączę się FESem, jak

> piszesz. Używam ELM 27 Viakena, który źle dogaduje się z moją Cromą, dlatego muszę najpierw

> sięnastroić, zanim się do tego zabiorę.

Też mam Viakena i działa OK, no prawie:-)

Muszę go podłączać przy włączonym zapłonie bo jeśli najpierw wsadzę wtyczkę interfejsu a dopiero włączę zapłon to mam kupę błędów w różnych modułach i trzeba wtedy sprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko w jednym wypadku (Holland) jest inaczej bo nie piszczy.

A czy ktos wie co za kod należy wpisać aby aktywować deaktywować kierunki w FESie ?

Kod jaki ja posiadam jest dłuższy i składa się z cyfr i liter a tu same cyfry confused.gif

286855842-autoryzacja.JPG

Quote:

This function allows setting of the following country standards:

0 - Alarm inhibited

1 - EEC

2 - UK

3 - Belgium

4 - Holland

5 - World

WARNING: You will need to enter the electronic key code of your vehicle in order to execute this function. You can find this code on your vehicle's code card. Please be careful and note that the Body Computer will block itself for 30 minutes after an incorrect code is entered 3 times.

Enable/Disable the flashing of direction indicators when locking/unlocking the doors with remote key.

NOTE: This function is not available in all countries. Use the 'Alarm mode' function to change countries.

WARNING: You will need to enter the electronic key code of your vehicle in order to execute this function. You can find this code on your vehicle's code card. Please be careful and note that the Body Computer will block itself for 30 minutes after an incorrect code is entered 3 times.

NOTE: This function is not supported on all ECUs.


post-15502-14352520103507_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam Viakena i działa OK, no prawie:-)

> Muszę go podłączać przy włączonym zapłonie bo jeśli najpierw wsadzę wtyczkę interfejsu a dopiero

> włączę zapłon to mam kupę błędów w różnych modułach i trzeba wtedy sprzątać.

Właśnie błędów wywala mi więcej niż potrafię naliczyć smile.gif

Czyli rozwiązaniem tego problemu jest podłączanie ELM 327 w odwrotnej kolejności niż wszyscy zalecają, niż robi się to zgodnie z zasadami sztuki? Tak zapytam, kolejność podłączania ELM 327 do USB komputera ma znaczenie dla wywalania błędów? Czy ELM327 łączy się u Ciebie wtedy ze wszystkimi modułami?

Problem choinki na desce zgłosiłem do Viakena. Przysłali mi nowy ELM327. Nowy ELM327 powoduje dokładnie taką samą choinkę jak ten poprzedni. Wg Viakena, obydwa interfejsy i pierwszy i drugi, są w 100% sprawne. Powiedzieli, że w moim przypadku użytkowanie ELM327 może spowodować poważne problemy w elektronice, ale za te problemy nie jest odpowiedzialny ELM327 tylko zwarcie na pinach, które jest w instalacji w moim aucie. Poza ty, uzgodniłem z nimi, że ELM im odeślę, a oni zwrócą mi kasę.

A teraz się dowiaduję, że można z ELM korzystać. Miałem go więcej nie podłączać do auta, co by nie uszkodzić niczego, ale jeśli problem błędów załatwia odwrotna kolejność podłączania, to chyba spróbuję jeszcze raz. Co o tym myślisz? U ciebie też było tak jak w moim opisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie błędów wywala mi więcej niż potrafię naliczyć

> Czyli rozwiązaniem tego problemu jest podłączanie ELM 327 w odwrotnej kolejności niż wszyscy

> zalecają,

Nie wiem co opisujesz ale ja aby komunikować się z autem przerabiałem ELM- dawno temu wstawiając przełącznik dla 4 opcji w zależności z czym się łączę to taki swich złączyć muszę czyli na dany pin podać sygnał... ale tak jak pisze robiłem to tak dawno że nawet nie pamiętam gdzie podziałem notatki mlot.gif Wszystko i tak jest na forum STILO zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Elm-a podłączam na wyłączonym zapłonie (przeważnie) natomiast do usb dowolnie i nie mam żadnych problemów. Może zależy jak elm. Moj jest taki:

http://allegro.pl/metalowy-elm-327-fiat-ford-poprawiona-plytka-w24h-i3153642440.html

z tym, że nic nie było o poprawionym jak go kupowałem jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Elm-a podłączam na wyłączonym zapłonie (przeważnie) natomiast do usb dowolnie i nie mam żadnych

> problemów. Może zależy jak elm. Moj jest taki:

> http://allegro.pl/metalowy-elm-327-fiat-ford-poprawiona-plytka-w24h-i3153642440.html

> z tym, że nic nie było o poprawionym jak go kupowałem jakiś czas temu.

Mam ELMa od Viakena taki + przejściówka, zdaje się do ESP/ABS i poduszek, większość ECU działa bez przejściówki.

Najpierw zawsze włączam USB, potem wtyczkę do samochodu. Błędy w różnych centralkach (ECU) pojawiają się gdy włączam interfejs i dopiero zapłon, więc tego nie robię i podłączam "na gorąco", i jest OK. Prawdę mówiąc nie pamiętam czy sprawdzałem co będzie jak USB zostawię na koniec? Sprawdze to w weekend.

Być może to problem rezystora pomiędzy liniami CAN, o czym możesz przeczytać na stronach multiecuscan. Ja w każdym razie nie rozebrałem interfejsu aby to sprawdzić. Łączność działa dobrze na prędkościach od 9600 do 38400, więc tę niedogodność kolejności podłączania odpuściłem.

post-7280-14352520109959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.