Skocz do zawartości

mondeo II 1.8 16V lpg 1997 rok


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam mozliwosc kupienia takiego auta od pierwszego wlasciciela, bezwypadkowe, z klima, gazem, liftback za 3500, czego sie spodziewac? przebieg prawdziwy 180 000, na co zwrocic uwage? jak z rdza? pchac sie w to?

jak z kosztami eksploatacji, ile to pali? jak lubi go ruda;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> mam mozliwosc kupienia takiego auta od pierwszego wlasciciela, bezwypadkowe, z klima, gazem,

> liftback za 3500, czego sie spodziewac? przebieg prawdziwy 180 000, na co zwrocic uwage? jak z

> rdza? pchac sie w to?

> jak z kosztami eksploatacji, ile to pali? jak lubi go ruda;)?

Mam MK1 95r 1.8 w gazie.. pali mi to to w mieście 14-15 zależy do deptania w trasie ok 10ciu.... aczkolwiek mam znajomego któremu MK2 98r tyle że 2.0 pali w trasie 8 a w mieście 10-11 ale to chyba wybryk natury...

Fura duża, komfortowa.. jak silnik zdrowy to polata... mój ma 230tys z czego 150tys w gazie... ruda niestety lubi te autka.. zwłaszcza drzwiczki na początek i dalej nadkola, progi chrupie... z eksploatacji to głównym chyba bólem jest zawieszka co ok 10 tys - łączniki i co 15-20 tuleje wahaczy, a bynajmniej w moim przypadku.. części ogólnie niezbyt drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> mam mozliwosc kupienia takiego auta od pierwszego wlasciciela, bezwypadkowe, z klima, gazem,

> liftback za 3500, czego sie spodziewac? przebieg prawdziwy 180 000, na co zwrocic uwage? jak z

> rdza? pchac sie w to?

> jak z kosztami eksploatacji, ile to pali? jak lubi go ruda;)?

Mam takiego ale sama benzyna rocznik 1999 i mojego rdza na razie omija w 99% -- wiadomo gdzieś tam jest , sama jazda fajna , wygodne auto , pakowne , silnik zdrowy i suchy mam nalatane ok 220 tys.km. jedyny mankament to sprzęgło powoli woła --- WYMIEŃ MNIE , i to koszt ok 1,200 zł co do spalania na gazie to kolega ma i pali mu po mieście ok 13-14 w trasie średnio 9 , jeśli Mondeo ci się podoba -- słyszałem że to auto jest brzydkie , mi się podoba to kup i ciesz się jazdą eko na gazie , oczywiście przed zakupem sprawdz jak tam z rdzą i zawiechą jeśli w normie to bierz, dodam że jakoś tydzien temu będąc na mieście gostek podszedł i spytał jak taki Ford może tak ładnie wyglądać , zaoferował chęć kupna więc auto ma jeszcze wzięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> mam mozliwosc kupienia takiego auta od pierwszego wlasciciela, bezwypadkowe, z klima, gazem,

> liftback za 3500, czego sie spodziewac? przebieg prawdziwy 180 000, na co zwrocic uwage? jak z

> rdza? pchac sie w to?

> jak z kosztami eksploatacji, ile to pali? jak lubi go ruda;)?

miałem 1.8 noPb z 99r.

Sprzedałem z nalotem 255kkm.

Bez gazu.

Spalanie w mieście 10-11l

na trasie średnio około 7, kiedyś jazdą nie dziadkową ale spokojną na trasie UK->PL osiągnałem 5,7l/100 km - wierzcie lub nie - zwisa mi to. Tyle wyszło z wyliczeń.

Rdza lubi głownie tylne nadkola, potem ranty drzwi.

W moim amorki były fabryczne kiedy go sprzedawałem. Kończyło się sprzęgło.

Po za tym kilma, elektryka przód, i jakieś pomniejsze pierdołki.

Ja byłem mega zadowolony z tamtego samochodu. Dobrze się prowadził, komfortowo nie powalał ale raczej nie odstawał też od konkurencji. Dźwięk zeteca - świetny.

Co do tych łączników i tulejek - ja wymieniłem raz na porządne zamienniki i takie auto sprzedałem, bez żadnych luzów itd. sam zrobiłem nim ok. 50kkm.

Polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takiego ale sama benzyna rocznik 1999 i mojego rdza na razie omija w 99% -- wiadomo gdzieś tam

> jest , sama jazda fajna , wygodne auto , pakowne , silnik zdrowy i suchy mam nalatane ok 220

> tys.km. jedyny mankament to sprzęgło powoli woła --- WYMIEŃ MNIE , i to koszt ok 1,200 zł co

> do spalania na gazie to kolega ma i pali mu po mieście ok 13-14 w trasie średnio 9 , jeśli

> Mondeo ci się podoba -- słyszałem że to auto jest brzydkie , mi się podoba to kup i ciesz się

> jazdą eko na gazie , oczywiście przed zakupem sprawdz jak tam z rdzą i zawiechą jeśli w normie

> to bierz, dodam że jakoś tydzien temu będąc na mieście gostek podszedł i spytał jak taki Ford

> może tak ładnie wyglądać , zaoferował chęć kupna więc auto ma jeszcze wzięcie

przejechalem sie dzis nim ok 250 km, po wymianie zawieszenia, nowe sprzeglo, w sordku cicho, ladnie silnik cyka, na gazie BRC ma zrobione 50 tysiecy kilometrow, rdza go tez o dziwo n ie bierze, jedynie nie dziala regulacja nawiewu powietrza, caly czas leci na szybe;),po za tym wszystko ok, przegonilem go autostrada 100 km z predkociami 140-160 i spalil 10 gazu. Chyba go kupie, tylko martwi mnie zepsuta regulacja nawiewu, ile moze kosztowac naprawa?

szyby wszystkie oryginalne, auto na 100% bezwypadkowe i od pierwszego wlasciciela, ktorego znam bdb. Rozrzad wymieniany byl przy 117 000, teraz ma 175 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bierz auro ok.gif

Zmien rozrzad, tak tak zmien ok.gif

Nawiew w mk2 sterowany jest podcisnieniem. Spojrz pod deske rozdzielcza od strony pasozyta, znajdziesz caly gadzet od nawiewo. Beda tam trzy przewody powietrz e ztcp dwa zolte i czerwony zlosnik.gif sprobuj podociskac i odpalic auto na minute lub dwie na wolnych- powinno sie naprawic. Ten caly gadzet to rodzaj akumulatora pneumatycznego. Jeali nie zadziala poszukaj skad jest zasilany, sadze ze z kektora ssacego i tam sprawdz zy nie lapie lewego powietrza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie bierz auro

> Zmien rozrzad, tak tak zmien

> Nawiew w mk2 sterowany jest podcisnieniem. Spojrz pod deske rozdzielcza od strony pasozyta,

> znajdziesz caly gadzet od nawiewo. Beda tam trzy przewody powietrz e ztcp dwa zolte i czerwony

> sprobuj podociskac i odpalic auto na minute lub dwie na wolnych- powinno sie naprawic. Ten

> caly gadzet to rodzaj akumulatora pneumatycznego. Jeali nie zadziala poszukaj skad jest

> zasilany, sadze ze z kektora ssacego i tam sprawdz zy nie lapie lewego powietrza

jutro jade do SKP na przeglad, poprosze by go przetrzepali, podpieli pod kompa, sprawdzili mocowania amorow, zawieszenia itp, jak nie bedzie pognite;) to chyba wezme...

a nie dziala tez elektryka regulacji fotela kierowcy gora, dol oraz nie dziala regulacja ledzwi;)

a tak po za tym ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jutro jade do SKP na przeglad, poprosze by go przetrzepali, podpieli pod kompa, sprawdzili

> mocowania amorow, zawieszenia itp, jak nie bedzie pognite;) to chyba wezme...

> a nie dziala tez elektryka regulacji fotela kierowcy gora, dol oraz nie dziala regulacja ledzwi;)

> a tak po za tym ok;)

To z tymi wszystkimi usterkami to powiedz gościowi, że za trójkę bierzesz - inaczej niech się buja.

Ogólnie to wcale tanio nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To z tymi wszystkimi usterkami to powiedz gościowi, że za trójkę bierzesz - inaczej niech się buja.

> Ogólnie to wcale tanio nie jest

nie dziala jeszcze elektryczna regulacja wysokosci fotela kierowcy oraz przerywa czasami podnoszenie i opuszczenie szyby pasazera z przodu.

silnik, zawieszenie stan idealny, blacha tez bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.