Skocz do zawartości

Lacetti HB - spryskiwacze mi zastrajkowały


comarus

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam...

W laciu spryskiwacze mi zaprotestowały

Pierw działał tylko przód

potem tylko tył

a teraz ogólne echo...

wycieraczki działają

płyn jest biglaugh.gif ( tak pro forma napiszę)

dysze nie zamarzły ( wypiąłem wężyk pod klapą)

pompka nie pracuje

znalazłem takie cuś:

fajna strona

i czuję się kapkę mądrzejszy, ale powiedzcie mi jak i gdzie przemierzyć czy padła pompka, czy manetka, czy ki pieron ?

Pytając jak i gdzie proszę o tłumaczenie na poziomie rozgarniętego, aczkolwiek zwykłego zjadacza chleba ( że tak nieskromnie powiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nnapewno nie przymarzlo?

> Na poczatek bym poczekal, albo odmrozil auto.

> Mialem przypadek z Lacetti, ze pompka przestala gadac, postal 4h na grzanym parkingu w markecie i

> zaczela brzeczec/psikac

w sumie jest opcja nawet prawdopodobna że handlarz coby coś psikało dolał wody do zbiornika.... slinka.gif

i mogło podmarznąć - nic ino na wiosnę czekać...

( temu chciałem sobie przemierzyć czy + wychodzi z manetki i czy pojawia się na pompce smile.gif )

a tak z ciekawości jeśli jest jedna pompka i podział spryskiwaczy na przód i tył to jak to jest rozdzielane ?? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie jest opcja nawet prawdopodobna że handlarz coby coś psikało dolał wody do zbiornika....

> i mogło podmarznąć - nic ino na wiosnę czekać...

> ( temu chciałem sobie przemierzyć czy + wychodzi z manetki i czy pojawia się na pompce )

> a tak z ciekawości jeśli jest jedna pompka i podział spryskiwaczy na przód i tył to jak to jest

> rozdzielane ??

Jest zaworek zwrotny i dwa obroty pompki. Przy lewych jest tyl spryskiwany, przy prawych przód lub odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest zaworek zwrotny i dwa obroty pompki. Przy lewych jest tyl spryskiwany, przy prawych przód lub

> odwrotnie

Ja muszę złożyć reklamację na działanie tej pompki, bo psikając na tył lekko psika też na przednią szybę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja muszę złożyć reklamację na działanie tej pompki, bo psikając na tył lekko psika też na przednią

> szybę

stąd wniosek że Ci zaworek popuszcza hahaha.gif

czyli wybór przód tył jest załatwiony przez zmianę polaryzacji na pompce (i wspomniane zaworki)...

jak się do pompki dogrzebać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem temat z bratem mym ( zgrubnie)

Pompka do wymiany

poszła uszczelka pompki i do obudowy dostała się woda

ładnie skorodowała luty i ścieżki

a mrozik unieruchomił wirnik

po rozmrożeniu, wysuszeniu oraz próbach podlutowania ścieżek działa stan podstawowy tj. spryskiwacze przód.

Tył wymaga elektroniki do zmiany polaryzacji więc nie działa grinser006.gif

generalnie działa do czasu wymiany na nowe smile.gif

zwycięstwo połowiczne

choć przyznam że uruchamianie wycieraczek "drutkiem" to fajna zabawa biglaugh.gif ( manetkę sprawdzałem palacz.gif )

ogólnie polecam wszystkim laciowiczom stronkę:

fajnie temat ogarnięty

w sumie można by to do linkowni dodać smile.gif

PS.

jakby ktoś chciał potem korpus pompki ( dla zaworków np.) za przysłowiowe 20.GIF odstąpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.