Skocz do zawartości

Evanda - Słabe ogrzewanie


bazant52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odebrałem od mechanika Evande po wymianie uszczelki pod głowicą. Niestety po odbiorze ukazało się ze ogrzewanie nie grzeje jak wcześniej. Przy ustawieniu HI z nawiewów leci letnie powietrze, przy ustawieniu LO zimne. Z tego co czytałem Evanda odpowietrza sie automatycznie, mimo tego postanowiłem odpowietrzyć układ chłodzenia, nic to nie dało. Auto nagrzewa się prawidłowo wiec termostat odpada, klapy też działają ponieważ po zmianie na najniższą temp. leci zimne powietrze.Auto posiada sekwencyjny wtrysk gazu.Zarówno na gazie jak i na benzynie tak samo, słabo grzeje. Macie jakieś pomysły, co może być przyczyną słabego ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Odebrałem od mechanika Evande po wymianie uszczelki pod głowicą. Niestety po odbiorze

> ukazało się ze ogrzewanie nie grzeje jak wcześniej. Przy ustawieniu HI z nawiewów leci letnie

> powietrze, przy ustawieniu LO zimne. Z tego co czytałem Evanda odpowietrza sie automatycznie,

> mimo tego postanowiłem odpowietrzyć układ chłodzenia, nic to nie dało. Auto nagrzewa się

> prawidłowo wiec termostat odpada, klapy też działają ponieważ po zmianie na najniższą temp.

> leci zimne powietrze.Auto posiada sekwencyjny wtrysk gazu.Zarówno na gazie jak i na benzynie

> tak samo, słabo grzeje. Macie jakieś pomysły, co może być przyczyną słabego ogrzewania?

Może nagrzewnica przytkała się. Da się jakoś odpiąć węże od niej i przepłukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nagrzewnica przytkała się. Da się jakoś odpiąć węże od niej i przepłukać?

proponuję przytkać wąż który idzie do reduktora gazowego, czasami tak się dzieje że całe ciepło idzie przez reduktor bo tam jest wiekszy i lżejszy przepływ niż przez nagrzewnicę, Miałem tak kiedyś w Lanosie 1,4, jak na dworze temp spadła do -10, to w środku nie mogło się nagrzać, więc przytkałem wąż biegnący do reduktora gazowego i wtedy się poprawiła temperatura w kabinie. alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.