Skocz do zawartości

pukanie w kole vectra b


darekalf1

Rekomendowane odpowiedzi

witam

sprawa tyczy sie lewego koła przynajmniej tak sie mi zdaje

w czasie jazdy powyżej 40 puka 70-80 puka i trzęsie, przy wyhamowywaniu coraz częściej rzuca na boki w samochodzie jakby miał kwadratowe koła i nieraz aż słychać jakby sie tryby mieliły jadąc na luzie nic , jak sie ustabilizuje to nawet dłuższą trase przejedzie bez pukania

luz na przegubach wewnętrznych leciutko wyczuwalny

przy zdjętym kole i 5 biegu nie chce nic pukać bo tylko przy obciążeniu słychać sprawdzane obydwa koła

ma ktoś jakąś podpowiedz czy to półośki czy skrzynia bo nie mam pod ręką hamowni żeby dokładnie sprawdzić co sie rozpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> sprawa tyczy sie lewego koła przynajmniej tak sie mi zdaje

> w czasie jazdy powyżej 40 puka 70-80 puka i trzęsie, przy wyhamowywaniu coraz częściej rzuca na

> boki w samochodzie jakby miał kwadratowe koła i nieraz aż słychać jakby sie tryby mieliły

> jadąc na luzie nic , jak sie ustabilizuje to nawet dłuższą trase przejedzie bez pukania

> luz na przegubach wewnętrznych leciutko wyczuwalny

> przy zdjętym kole i 5 biegu nie chce nic pukać bo tylko przy obciążeniu słychać sprawdzane obydwa

> koła

> ma ktoś jakąś podpowiedz czy to półośki czy skrzynia bo nie mam pod ręką hamowni żeby dokładnie

> sprawdzić co sie rozpada

szybcie łożysko ew luz na piaście ja ściągniesz już kolo a masz klucz nasadowy 32 to odkrec nakretke z piasty i zobacz czy lozysko siedzi sztywno i czy nie ma loozow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzów niema na łożysku , już trzy razy zdejmowałem koła kiedy trząsało i pukało i wszystko w normie

narazie cały dzień jeździ bez problemu zero stuku zero puku

chyba bede musiał nim śmigać aż sie rozkraczy na drodze

najbardziej denerwuje jak jedzie prosto i przy hamowaniu trzesie samochodem lewo prawo i słychać jakby tryby sie mieliły

jadąc prosto to głośniej muzyke i do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> luzów niema na łożysku , już trzy razy zdejmowałem koła kiedy trząsało i pukało i wszystko w

> normie

> narazie cały dzień jeździ bez problemu zero stuku zero puku

> chyba bede musiał nim śmigać aż sie rozkraczy na drodze

> najbardziej denerwuje jak jedzie prosto i przy hamowaniu trzesie samochodem lewo prawo i słychać

> jakby tryby sie mieliły

> jadąc prosto to głośniej muzyke i do przodu

a w jaki sposob sprawdzales lozysko?? patrzales na nie ?? czy sciagnales ?? jak tak to w jaki stanie byla piasta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieg troche stopniał więc zrobiłem mały teścik

prawe koło na ziemi lewe w śniegu i błocie ręczny zaciągnięty i warunki jak na hamowni smile.gif

wyszło że puka w skrzyni kiedy kręci lewe koło na prawym pukanie nie występuje

jak koło sie kręci po śniegu nie puka ale wejdzie w błoto i pali sie opona to pięknie słychać pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.