Skocz do zawartości

Felgi i opony z allegro - problem z biciem


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie do hondy komplet opon z felgami do CRV i pojawił się problem. (200 za cale koła + 120 przesyłka crazy.gif)

Mimo iż sprzedający zapewniał emailowo ze koła są sprawne okazuje się że:

1) jadąc do 60 km/h kierownica ma bicie tzn lekko sobie skacze, ale powyżej 60-70km nawet do 120 km/h jest spokój.

Co to może być? Opony po przejechaniu 20 km jak by się ciut uspokoiły. Oczywiście do 50 i wykonaniu skrętu kierownica lekko chodzi.

2) Wiem ze mogę zwrócić towar do 10 dni, pytanie tylko czy mogę domagać się zwrotu kasy za towar i za przesyłkę. Czy tylko za towar.

3) Oraz dodatkowo czy zwrot jest na mój koszt czy na koszt sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiłem sobie do hondy komplet opon z felgami do CRV i pojawił się problem. (200 za cale koła +

> 120 przesyłka )

> Mimo iż sprzedający zapewniał emailowo ze koła są sprawne okazuje się że:

Za taką kasę oczekujesz idealnych kół? facepalm%5B1%5D.gif

Moja propozycja - wykosztować się na prostowanie - i tak nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiłem sobie do hondy komplet opon z felgami do CRV i pojawił się problem. (200 za cale koła +

> 120 przesyłka )

> Mimo iż sprzedający zapewniał emailowo ze koła są sprawne okazuje się że:

> 1) jadąc do 60 km/h kierownica ma bicie tzn lekko sobie skacze, ale powyżej 60-70km nawet do 120

> km/h jest spokój.

> Co to może być? Opony po przejechaniu 20 km jak by się ciut uspokoiły. Oczywiście do 50 i

> wykonaniu skrętu kierownica lekko chodzi.

> 2) Wiem ze mogę zwrócić towar do 10 dni, pytanie tylko czy mogę domagać się zwrotu kasy za towar i

> za przesyłkę. Czy tylko za towar.

> 3) Oraz dodatkowo czy zwrot jest na mój koszt czy na koszt sprzedającego.

a takie pytanie czy wrzucałeś te koła na wyważarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy powierzchnie przylegania na piastach były oczyszczone ?

Kola jeszcze niewyważane - dopiero odebrałem. Co do powierzchni chodzi ci o otwór centrujący ( wchodzi na styk) czy o powierzchnie gdzie przylega to tarczy / bębna w okolicy śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kola jeszcze niewyważane - dopiero odebrałem. Co do powierzchni chodzi ci o otwór centrujący (

> wchodzi na styk) czy o powierzchnie gdzie przylega to tarczy / bębna w okolicy śrub.

Jeśli otwór centrujący wchodzi na styk, to pozostały do sprawdzenie powierzchnie przylegania.

To bym sprawdził w pierwszej kolejności, jesli nie pomoże - to czynności zalecane przez innych piszących kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiłem sobie do hondy komplet opon z felgami do CRV i pojawił się problem. (200 za cale koła +

> 120 przesyłka )

> Mimo iż sprzedający zapewniał emailowo ze koła są sprawne okazuje się że:

> 1) jadąc do 60 km/h kierownica ma bicie tzn lekko sobie skacze, ale powyżej 60-70km nawet do 120

> km/h jest spokój.

> Co to może być? Opony po przejechaniu 20 km jak by się ciut uspokoiły. Oczywiście do 50 i

> wykonaniu skrętu kierownica lekko chodzi.

> 2) Wiem ze mogę zwrócić towar do 10 dni, pytanie tylko czy mogę domagać się zwrotu kasy za towar i

> za przesyłkę. Czy tylko za towar.

tylko za towar

> 3) Oraz dodatkowo czy zwrot jest na mój koszt czy na koszt sprzedającego.

odsyłasz na swój koszt, więc kiepski interes. Reszte rób jak koledzy radzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może felgi są proste, a opony wadliwe? Też warto się przyjrzeć, jak będą na wyważarce.

Właśnie wróciłem od oponiarza:

felgi oki, dwie opony nadają się do jazdy, dwie rozłażą się i raczej na nich nie jeździć - no chyba że tylko po mieście i to nie za szybko.

Tak więc nie jest źle skoro opony do wymiany a felel przydatne. Przyznam się ze kupując miałem nadzieję ze Fele są oki, a opony no cóż liczyłem ze za 200 dobre nie będą.

No to teraz mam ponad pól roku na znalezienie dobrych opon na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w pracy ma podobnie.

Kupił felgi z oponami.

Felgi miały być proste.

2 z nich to jaja.

Koleś przestał obierać telefon.

Generalnie nie możesz oddać w ciągu 10 dni.

Towar musiałby być nowy i musiałbyś kupować od firmy.

W tej chwili pozostaje tylko niezgodność towaru z umową i pozew cywilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kola jeszcze niewyważane - dopiero odebrałem.

Ale serio - kupiłeś używane koła, nie zawiozłeś ich do wyważenia, a już wydajesz opinie że są jakieś wadliwe? zlosnik.gif przecież wyważenie to podstawa, po tym można szukać innych przyczyn, np. opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie wróciłem od oponiarza:

> felgi oki, dwie opony nadają się do jazdy, dwie rozłażą się i raczej na nich nie jeździć - no chyba

> że tylko po mieście i to nie za szybko.

> Tak więc nie jest źle skoro opony do wymiany a felel przydatne. Przyznam się ze kupując miałem

> nadzieję ze Fele są oki, a opony no cóż liczyłem ze za 200 dobre nie będą.

> No to teraz mam ponad pól roku na znalezienie dobrych opon na zimę

Za 200zł kupić 4 felgi i w tym 2 dobre opony, to jest bardzo dobrze ok.gif Nie ma powodów do narzekań ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.