Skocz do zawartości

Przegląd na skuter?


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys było bezterminowo ale już chyba ze 2-3 lata są przeglądy na skutery.

Jak kupiłem swój (używany) to okazało się, że trzeba zrobić.

Z tego co pamiętam jednak to podbili mi go na 2 lata. Więc chyba robi się rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema. Czy na skuter trzeba robic przegląd techniczny?

tak, obowiązek badań technicznych wszedł w 2009 roku, kosztuje 50 lub 60 zł ( tyle co na motocykl) ale ważny jest 2 lata. dotyczy także tych motorowerów ,które mają wpisane bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja trochę rozszerzę temat.

Kupiłem używany stary chiński skuter. W dowodzie mam wbity przegląd bezterminowy. Teraz, żeby przerejestrować skuter na siebie muszę najpierw zrobić przegląd i dopiero później do WK? Ile mniej więcej kosztuje rejestracja skuterka? Za złomka zapłaciłem 400zł, głupio by było za rejestracje zapłacić więcej. Jeszcze jedno. Jak wygląda sprawa z Urzędem skarbowym? Jeśli za pojazd zapłaciłem mniej niż 1000zł to chyba nie płaci się podatku, ale muszę samo kupno zgłaszać do US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja trochę rozszerzę temat.

> Kupiłem używany stary chiński skuter. W dowodzie mam wbity przegląd bezterminowy. Teraz, żeby

> przerejestrować skuter na siebie muszę najpierw zrobić przegląd i dopiero później do WK? Ile

> mniej więcej kosztuje rejestracja skuterka? Za złomka zapłaciłem 400zł, głupio by było za

> rejestracje zapłacić więcej. Jeszcze jedno. Jak wygląda sprawa z Urzędem skarbowym? Jeśli za

> pojazd zapłaciłem mniej niż 1000zł to chyba nie płaci się podatku, ale muszę samo kupno

> zgłaszać do US?

Tak najpierw przegląd, a później rejestracja, koszt to chyba 111,50zł

Do US teoretycznie nie trzeba iść gdyż obowiązek podatkowy nie zaistniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja trochę rozszerzę temat.

> Kupiłem używany stary chiński skuter. W dowodzie mam wbity przegląd bezterminowy. Teraz, żeby

> przerejestrować skuter na siebie muszę najpierw zrobić przegląd i dopiero później do WK? Ile

> mniej więcej kosztuje rejestracja skuterka? Za złomka zapłaciłem 400zł, głupio by było za

> rejestracje zapłacić więcej. Jeszcze jedno. Jak wygląda sprawa z Urzędem skarbowym? Jeśli za

> pojazd zapłaciłem mniej niż 1000zł to chyba nie płaci się podatku, ale muszę samo kupno

> zgłaszać do US?

Przegląd 50PLN na dwa lata.

Rejestracja w granicach 120PLN.

US możesz zgłosić, ale poniżej 1000PLN nie płacisz podatku. W US i tak sprawdzą po eurotax czy jakoś tak i od tego naliczą podatek w wysokoci 2%. Jak nie znajdą marki w eurotaxie ani autogiełda itp to policzą od ceny z umowy.

Temat przerabiałem jak kupiłem swojego mopika. Zapłaciłem 30PLN podatku od ceny zakupu 1500PLN.

Nie było go w żadnej bazie. Skuter Romet z 2006r zarejestrowany jako Benzhou YY50QT-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.