Skocz do zawartości

Audi A4, zawór recyrkulacji ciśnienia doładowania turbo


Bocieks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Mam problem z zaworem N75, a mianowicie na wyższych obrotach (podczas wyprzedzania) nie doładowuje mi turbiny i tracę moc, chciałbym w końcu wymienić ten zawór...

tutaj prośba o pomoc, czy ktoś mógłby podesłać kilka informacji,

-jakie numery powinna mieć ta część

-jakiej firmy najlepiej kupić

-w którym miejscu znajduje się owy delikwent

moje auto to:

audi A4, B5, 1.9 TDI, 110 KM, 1998r., silnik: AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz budowę turbo jakie masz w aucie,

Najprościej zobacz czy gruszka wciąga sztangę w trakcie uruchamiania auta, albo zdejmij przewód podciśnieniowy z gruszki na turbosprężarce na pracującym silniku powinna sie cofnąć.

Zawór N75 masz przy takiej kuli przy silniku w okolicach turbo a dokładniej w przedniej części silnika, idzie do niego przewód od gruszki na turbo

Żeby go wymienić musisz wyjąc filtr z obwodową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz budowę turbo jakie masz w aucie,

> Najprościej zobacz czy gruszka wciąga sztangę w trakcie uruchamiania auta, albo zdejmij przewód

> podciśnieniowy z gruszki na turbosprężarce na pracującym silniku powinna sie cofnąć.

> Zawór N75 masz przy takiej kuli przy silniku w okolicach turbo a dokładniej w przedniej części

> silnika, idzie do niego przewód od gruszki na turbo

> Żeby go wymienić musisz wyjąc filtr z obwodową

No to chyba kolega musi się jednak udać do mechanika, bo mam wrażenie, że nie mając wiedzy chciałby sobie sam serwisować samochód. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to chyba kolega musi się jednak udać do mechanika, bo mam wrażenie, że nie mając wiedzy chciałby

> sobie sam serwisować samochód.

Generalnie, po to jest to forum, żeby osoby (nie koniecznie mechanicy) korzystały/wymieniały się doświadczeniami z innymi... to, że do wymiany jest N75 wiem ze wskazań VAG-a...

Poprosiłem o kilka informacji, na których mi zależy i jeżeli ktoś może mi pomóc to będę bardzo wdzięczny, to jaką mam wiedzę i czy jestem sobie sam w stanie serwisować auto to wydaje mi się moją sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jaką mam wiedzę i czy jestem sobie sam w stanie serwisować auto to wydaje mi się

> moją sprawą.

chłopie nie wiesz gdzie masz N75 a piszesz takie bzdury

to że masz przeładowanie nie znaczy koniecznie że ten zawór jest do wymiany

tak jak koledzy pisali, sprawdź czy sztangą ruszysz i od tego zacznij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam;

> Mam problem z zaworem N75, a mianowicie na wyższych obrotach (podczas wyprzedzania) nie doładowuje

> mi turbiny i tracę moc, chciałbym w końcu wymienić ten zawór...

> tutaj prośba o pomoc, czy ktoś mógłby podesłać kilka informacji,

> -jakie numery powinna mieć ta część

> -jakiej firmy najlepiej kupić

> -w którym miejscu znajduje się owy delikwent

> moje auto to:

> audi A4, B5, 1.9 TDI, 110 KM, 1998r., silnik: AFN

Prawdopodobnie masz turbinę ze zmienną geometrią, zawór o którym piszesz służy do sterowania geometrią turbiny, ale na zasadzie zabezpieczania przed przeładowaniem przy wyższych obrotach i obciążeniach. Jego wadliwa praca powoduje najczęściej przeładowanie turbo, a nie niedoładowanie. O ile sama turbina jest sprawna i geometria pracuje prawidłowo (nie przycina się, nie chodzi z oporem itp) to poszukaj najpierw usterki w układzie podciśnieniowym sterowania tym zaworem. U znajomego w A4 praktycznie wszystkie węże podciśnieniowe musieliśmy wymienić bo popękały. Przy takim układzie zawór nie ma prawa działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.