Skocz do zawartości

V50 - pytanie po zakupie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Auto zakupiłem pod koniec stycznia, do tej pory wypaliłem ledwie zbiornik paliwa. Chciałem podpytać o sam model, bo z racji braku czasu nie miałem zbyt wiele okazji, by poznać go na wylot.

1. Automatyczne otwieranie drzwi. Denerwujący jest po jeździe i przy wysiadaniu fakt, że otwierają się tylko przednie drzwi - tylne trzeba dodatkowo odblokować. Próbowałem zmienić to w menu, ale niestety bez efektu. Jest jakiś sposób, żeby to zmienić?

2. Zbiornik mieści chyba 62l, a ja po wyjeżdżeniu paliwa "do zera" - wskazówka bezlitośnie opiera się na gwoździu, komp pokazuje 0km do opróżnienia zbiornika od ponad 50km, a na stacji udaje mi się zatankować tylko 50litrów - pytanie - ile km można orientacyjnie pokonać na "głębokiej rezerwie"?

3. Czy elektryczne szyby mają funkcję domykania przy zamykaniu auta pilotem?

4. Uchwyty na kubki - naprawdę ich tu nie ma? Czy powinna być jakaś wkładka w miejscu schowka zamykanego "harmonijką"?

5. DPF/FAP - jakie cholerstwo tam siedzi i jak się je fachowo obsługuje, żeby jak najdłużej pożyło? Dziennie robię trasę ok. 2X15km i jeżdżę raczej po emerycku - trudno szóstym biegiem jechać z wyższymi obrotami tak, żeby znacząco nie przekraczać prędkości dopuszczalnych.

6. Temat przez który jestem lekko chory. Jakość lakieru. Auta dokładnie nie obejrzałem, bo była zima, a sprzedający jest znajomym. Po jakimś czasie moją uwagę zwróciła "morka" na lakierze nadwozia. Normalnie pomyślałbym, że kupiłem ćwiartkowóz, ale w końcu poprzedni właściciel nie jest osobą mi obcą, a on kupił samochód w salonie PL. Co ciekawe zwróciłem uwagę, że niektóre (nowe) samochody (także innych producentów) mają nieidealny lakier (mówię o wspomnianej morce). Pytanie, czy też macie takie spostrzeżenia, czy ja jestem chory na punkcie powłok lakierniczych, czy po prostu nawet znajomy jest w dzisiejszych czasach jest w stanie 270747800-sex.gif człowieka w tyłek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Auto zakupiłem pod koniec stycznia, do tej pory wypaliłem ledwie zbiornik paliwa. Chciałem podpytać

> o sam model, bo z racji braku czasu nie miałem zbyt wiele okazji, by poznać go na wylot.

> 1. Automatyczne otwieranie drzwi. Denerwujący jest po jeździe i przy wysiadaniu fakt, że otwierają

> się tylko przednie drzwi - tylne trzeba dodatkowo odblokować. Próbowałem zmienić to w menu,

> ale niestety bez efektu. Jest jakiś sposób, żeby to zmienić?

W menu jest opcja , w jakim masz języku ,może nie rozumiesz hehe.gif

> 2. Zbiornik mieści chyba 62l, a ja po wyjeżdżeniu paliwa "do zera" - wskazówka bezlitośnie opiera

> się na gwoździu, komp pokazuje 0km do opróżnienia zbiornika od ponad 50km, a na stacji udaje

> mi się zatankować tylko 50litrów - pytanie - ile km można orientacyjnie pokonać na "głębokiej

> rezerwie"?

Zbiornik ma 52 l ok.gif

I lepiej nie próbuj wyjeżdżać do zera bo szkoda pompy paliwowej no.gif

> 3. Czy elektryczne szyby mają funkcję domykania przy zamykaniu auta pilotem?

To można aktywować w aso ,vida dice ok.gif

> 4. Uchwyty na kubki - naprawdę ich tu nie ma? Czy powinna być jakaś wkładka w miejscu schowka

> zamykanego "harmonijką"?

Ja mam wkladke na kubek i popielniczke zamiast harmonijki ok.gif

> 5. DPF/FAP - jakie cholerstwo tam siedzi i jak się je fachowo obsługuje, żeby jak najdłużej pożyło?

> Dziennie robię trasę ok. 2X15km i jeżdżę raczej po emerycku - trudno szóstym biegiem jechać z

> wyższymi obrotami tak, żeby znacząco nie przekraczać prędkości dopuszczalnych.

A masz na pewno dpf ,8 znak w vinie to euronorma jak masz 3 to nie ma dpf jak powyżej to jest szansa ale nie na 100% zlosnik.gif

> 6. Temat przez który jestem lekko chory. Jakość lakieru. Auta dokładnie nie obejrzałem, bo była

> zima, a sprzedający jest znajomym. Po jakimś czasie moją uwagę zwróciła "morka" na lakierze

> nadwozia. Normalnie pomyślałbym, że kupiłem ćwiartkowóz, ale w końcu poprzedni właściciel nie

> jest osobą mi obcą, a on kupił samochód w salonie PL. Co ciekawe zwróciłem uwagę, że niektóre

> (nowe) samochody (także innych producentów) mają nieidealny lakier (mówię o wspomnianej

> morce). Pytanie, czy też macie takie spostrzeżenia, czy ja jestem chory na punkcie powłok

> lakierniczych, czy po prostu nawet znajomy jest w dzisiejszych czasach jest w stanie

> człowieka w tyłek?

Nie mam pojęcia u mnie z lakierem jest wszystko w normie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Auto zakupiłem pod koniec stycznia, do tej pory wypaliłem ledwie zbiornik paliwa. Chciałem podpytać

> o sam model, bo z racji braku czasu nie miałem zbyt wiele okazji, by poznać go na wylot.

> 1. Automatyczne otwieranie drzwi. Denerwujący jest po jeździe i przy wysiadaniu fakt, że otwierają

> się tylko przednie drzwi - tylne trzeba dodatkowo odblokować. Próbowałem zmienić to w menu,

> ale niestety bez efektu. Jest jakiś sposób, żeby to zmienić?

nie wiem

> 2. Zbiornik mieści chyba 62l, a ja po wyjeżdżeniu paliwa "do zera" - wskazówka bezlitośnie opiera

> się na gwoździu, komp pokazuje 0km do opróżnienia zbiornika od ponad 50km, a na stacji udaje

> mi się zatankować tylko 50litrów - pytanie - ile km można orientacyjnie pokonać na "głębokiej

> rezerwie"?

U mnie wchodzi koło 53-55l

> 3. Czy elektryczne szyby mają funkcję domykania przy zamykaniu auta pilotem?

W menu jest opcja, żeby po zamknięciu auta zamknąl sobie sam szyby.

> 4. Uchwyty na kubki - naprawdę ich tu nie ma? Czy powinna być jakaś wkładka w miejscu schowka

> zamykanego "harmonijką"?

Nie ma - jest wersja tunelu środkowego z dużym schowkiem albo z uchwytem.

> 5. DPF/FAP - jakie cholerstwo tam siedzi i jak się je fachowo obsługuje, żeby jak najdłużej pożyło?

Nijak - mokry FAP - czyli płyn EOLYS co jakis czas dolewasz. Przejedź się raz w miesiącu ze 20km z w miare stałymi obrotami 2.5krpm.

> Dziennie robię trasę ok. 2X15km i jeżdżę raczej po emerycku - trudno szóstym biegiem jechać z

> wyższymi obrotami tak, żeby znacząco nie przekraczać prędkości dopuszczalnych.

TO jedź na czwórce wink.gif

> 6. Temat przez który jestem lekko chory. Jakość lakieru. Auta dokładnie nie obejrzałem, bo była

> zima, a sprzedający jest znajomym. Po jakimś czasie moją uwagę zwróciła "morka" na lakierze

> nadwozia. Normalnie pomyślałbym, że kupiłem ćwiartkowóz, ale w końcu poprzedni właściciel nie

> jest osobą mi obcą, a on kupił samochód w salonie PL. Co ciekawe zwróciłem uwagę, że niektóre

> (nowe) samochody (także innych producentów) mają nieidealny lakier (mówię o wspomnianej

> morce). Pytanie, czy też macie takie spostrzeżenia, czy ja jestem chory na punkcie powłok

> lakierniczych, czy po prostu nawet znajomy jest w dzisiejszych czasach jest w stanie

> człowieka w tyłek?

Żadnych uwag co do lakieru w volvo - na pewno żadnej skórki pomarańczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Automatyczne otwieranie drzwi. Denerwujący jest po jeździe i przy wysiadaniu fakt, że otwierają

> się tylko przednie drzwi - tylne trzeba dodatkowo odblokować. Próbowałem zmienić to w menu,

> ale niestety bez efektu. Jest jakiś sposób, żeby to zmienić?

Powinno zadziałać po zmianie w menu, jak nie to vida

> 2. Zbiornik mieści chyba 62l, a ja po wyjeżdżeniu paliwa "do zera" - wskazówka bezlitośnie opiera

> się na gwoździu, komp pokazuje 0km do opróżnienia zbiornika od ponad 50km, a na stacji udaje

> mi się zatankować tylko 50litrów - pytanie - ile km można orientacyjnie pokonać na "głębokiej

> rezerwie"?

62 litry to ma u mnie w t5 natomiast w dieslu ma 52-56 litrów

> 3. Czy elektryczne szyby mają funkcję domykania przy zamykaniu auta pilotem?

Maja przy przytrzymaniu przycisku zamykania lub otwierania drzwi - do ustawienia w vida

> 4. Uchwyty na kubki - naprawdę ich tu nie ma? Czy powinna być jakaś wkładka w miejscu schowka

> zamykanego "harmonijką"?

Tak istnieje taka wkładka

> 5. DPF/FAP - jakie cholerstwo tam siedzi i jak się je fachowo obsługuje, żeby jak najdłużej pożyło?

> Dziennie robię trasę ok. 2X15km i jeżdżę raczej po emerycku - trudno szóstym biegiem jechać z

> wyższymi obrotami tak, żeby znacząco nie przekraczać prędkości dopuszczalnych.

Tu nie wiem

> 6. Temat przez który jestem lekko chory. Jakość lakieru. Auta dokładnie nie obejrzałem, bo była

> zima, a sprzedający jest znajomym. Po jakimś czasie moją uwagę zwróciła "morka" na lakierze

> nadwozia. Normalnie pomyślałbym, że kupiłem ćwiartkowóz, ale w końcu poprzedni właściciel nie

> jest osobą mi obcą, a on kupił samochód w salonie PL. Co ciekawe zwróciłem uwagę, że niektóre

> (nowe) samochody (także innych producentów) mają nieidealny lakier (mówię o wspomnianej

> morce). Pytanie, czy też macie takie spostrzeżenia, czy ja jestem chory na punkcie powłok

> lakierniczych, czy po prostu nawet znajomy jest w dzisiejszych czasach jest w stanie

> człowieka w tyłek?

Lekka morka ma być -jak jest idealnie gładko znaczy ze był ostro polerowany i warstwa lakiery jest już cienka- to opinia fachowca od car detailingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nijak - mokry FAP - czyli płyn EOLYS co jakis czas dolewasz.

Czyli rozumiem, nasze wersje V50 mają FAP. Jaki jest sposób obsługi, co jaki czas uzupełnia się płyn, czy robi się to w ASO, czy wcześniej zaczyna się świecić jakaś kontrolka. Jeśli jest to FAP to czemu w ogóle jest konieczność wypalania filtra (myślałem, że takie rzeczy dotyczą DPF).

Przejedź się raz w miesiącu ze 20km z

> w miare stałymi obrotami 2.5krpm.

> TO jedź na czwórce

Czyli sposób wypalania filtra raz na miesiąc dystans 20km przy 2500obr.min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lekka morka ma być -jak jest idealnie gładko znaczy ze był ostro polerowany i warstwa lakiery jest

> już cienka- to opinia fachowca od car detailingu

Morkę widzę zwłaszcza na przetłoczeniach pod linią okien patrząc wzdłuż karoserii, najbardziej pod światło. Lakier oryginał, oglądałem wiele V50, np. nowe Skody w salonie. Wszystkie tak mają, po prostu do ja jestem dziwny zlosnik.gif

Co ciekawe jest to bardziej widoczne na ciemnych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Automatyczne otwieranie drzwi. Denerwujący jest po jeździe i przy wysiadaniu fakt, że otwierają

> się tylko przednie drzwi - tylne trzeba dodatkowo odblokować. Próbowałem zmienić to w menu,

> ale niestety bez efektu. Jest jakiś sposób, żeby to zmienić?

W końcu stwierdzam, że chyba nie. Bo w menu auta jest opcja drzwi wszystkie/najpierw kierowcy, ale dotyczy to chyba tylko otwierania z pilota. Czy macie może tak, że przy wysiadaniu z samochodu otwierają się wszystkie furtki?

> 3. Czy elektryczne szyby mają funkcję domykania przy zamykaniu auta pilotem?

Tu jest o wiele lepiej - o ile w menu są zaznaczone opcje automatycznego otwierania/zamykania to funkcja działa po dłuższym przytrzymaniu odpowiedniego przycisku na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu stwierdzam, że chyba nie. Bo w menu auta jest opcja drzwi wszystkie/najpierw kierowcy, ale

> dotyczy to chyba tylko otwierania z pilota. Czy macie może tak, że przy wysiadaniu z samochodu

> otwierają się wszystkie furtki?

Tak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie było mi dane...

> I kolejna rzecz - "ki czort" - w instrukcji napisane, że żeby wyłączyć airbaga pasażera to jest

> "stacyjka" po prawej str. deski rozdzielczej (po otwarciu drzwi) - pytanie, czy mam słaby

> wzrok, bo u mnie jej nie widać...

U mnie też nie ma kluczyka ,jest tylko naklejka zabraniajaca przewozić dzieci w fotelikach ok.gif

Stacyjka jest chyba za dopłata /opcja/ ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też nie ma kluczyka ,jest tylko naklejka zabraniajaca przewozić dzieci w fotelikach

> Stacyjka jest chyba za dopłata /opcja/

Bałem się sromotnie takiej odpowiedzi. Aż żałuję, że przed wizytą tutaj nie wypiłem na odwagę frown.gif

Czy to znaczy, że samotna matka będzie musiała wozić niemowlę z tyłu totalnie go nie widząc...? O ludu, mój ludu, cóżem ci uczynił...? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bałem się sromotnie takiej odpowiedzi. Aż żałuję, że przed wizytą tutaj nie wypiłem na odwagę

> Czy to znaczy, że samotna matka będzie musiała wozić niemowlę z tyłu totalnie go nie widząc...? O

> ludu, mój ludu, cóżem ci uczynił...?

No wiesz samotna matka kupując auto musi zwracać na takie rzeczy uwagę ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bałem się sromotnie takiej odpowiedzi. Aż żałuję, że przed wizytą tutaj nie wypiłem na odwagę

> Czy to znaczy, że samotna matka będzie musiała wozić niemowlę z tyłu totalnie go nie widząc...? O

> ludu, mój ludu, cóżem ci uczynił...?

Z tego co wiem poliftowe napewno można doposazyć w oryginalny zestaw wyłącznika poduszki, nie wiem jak z przedliftem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie moze wozic z przodu, przodem do kierunku jazdy

> niektore marki dopuszczaja takie rozwiazanie, nie wiem jak jest w Volvo

chyba na szybie pasażera jest taki rysunek z dzieckiem przodem do kierunku jazdy uderzonym przez poduszkę i mózgiem rozpryskującym się dookoła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> a nie moze wozic z przodu, przodem do kierunku jazdy

> niektore marki dopuszczaja takie rozwiazanie, nie wiem jak jest w Volvo

jest mowa o min. 140cm wzrostu. Nawet jakby było takie dopuszczenie to ogólne zalecenia są takie, żeby wozić dzieci tyłem do kierunku jazdy. Łatwo sobie wyobrazić ryzyko uszkodzenia kręgów szyjnych/kręgosłupa przy zderzeniu czołowym, gdy maluch siedzi przodem. Tak czy siak nie wyobrażam sobie, że 3 miesięczne dziecko jest przewożone w ten sposób.

Naprawdę nie ma recepty na opcję wyłączania poduchy? frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> ale to chyba po przycisnieciu guzika otwierania

Zgadza się ok.gif

> bo jak 2x pociagniesz za klamke to otworza sie jedynie tylko te 1 dane drzwi

Oczywista ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.