Skocz do zawartości

Altea 1.6MPI...


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy faktycznie ten silnik w tym aucie to nieporozumienie? :-)

> Wizualnie spodobał mi się, dzisiaj nawet robiłem przymiarkę. Niestety jeździłem 1.9TDI, a że wolę

> zamiast traktora pod maską prosty silnik benzynowy który nie będzie kaprysił po zatruciu LPG

> zostaje 1.6MPI...

nawet daje sobie rade z ta buda 270751858-jezyk.gif jezeli nie masz zamiaru szalec tylko normalnie sie przemieszczac to bardzo fajny silnik.

ale to jest moje zdanie... czyli jak dupa kazdy ma wlasne zlosnik.gif

musisz sie sam przejechac i ocenic czy dla ciebie moze byc czy za slaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet daje sobie rade z ta buda jezeli nie masz zamiaru szalec tylko normalnie sie przemieszczac

> to bardzo fajny silnik.

> ale to jest moje zdanie... czyli jak dupa kazdy ma wlasne

> musisz sie sam przejechac i ocenic czy dla ciebie moze byc czy za slaby

Muszę dosiąść jakiegoś w okolicy...

Dane podają 0-100kmph w granicach 12.8, więc lekko słabo.

Jak wygląda spalanie? Wg spritmonitora spalanie LPG mieści się w 10l/100km, i w granicach 8l noPb/100km. Potrafisz odnieść to do swoich doświadczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę dosiąść jakiegoś w okolicy...

> Dane podają 0-100kmph w granicach 12.8, więc lekko słabo.

To podobnie jak 1.9 TDI a da się nim jeździć, oczywiście bez szaleństw. Ważniejsza jest jednak elastyczność, bo nie ścigasz się zazwyczaj od świateł ale raczej próbujesz wyprzedzić maruderów na trasie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To podobnie jak 1.9 TDI a da się nim jeździć, oczywiście bez szaleństw. Ważniejsza jest jednak

> elastyczność, bo nie ścigasz się zazwyczaj od świateł ale raczej próbujesz wyprzedzić

> maruderów na trasie

Czy silnik 1.6 to jednostka 8 zaworowa?

I jeszcze wracam do kwestii zużycia paliwa, najbardziej interesowałoby mnie zużycie przy normalnej jeździe w trasie, a więc najwyższy bieg i prędkość 100-110kmph.

Ile obrotów jest przy 100km/h na najwyższym biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę dosiąść jakiegoś w okolicy...

> Dane podają 0-100kmph w granicach 12.8, więc lekko słabo.

> Jak wygląda spalanie? Wg spritmonitora spalanie LPG mieści się w 10l/100km, i w granicach 8l

> noPb/100km. Potrafisz odnieść to do swoich doświadczeń?

przejedz sie i sam ocen. nie jezdzilem z LPG, ale silnik to baza starego 1.6 ktory byl pchany do golfa III czy nawet do felicji. o to ze bedzie wszystko gralo nie masz sie cos bac.

co do spalania.... zlosnik.gif srednio wyszlo mi na odcinku 150km .. 13l za miestem oink.gif ale ja nie placilem za paliwo. takze w tym ile pali nie pomoge

zresta pogadaj z ppmarian on ma/mial tolego z tym morotkiem to powie tobie ile potrafi spali jezdzac z kultura zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy silnik 1.6 to jednostka 8 zaworowa?

> I jeszcze wracam do kwestii zużycia paliwa, najbardziej interesowałoby mnie zużycie przy normalnej

> jeździe w trasie, a więc najwyższy bieg i prędkość 100-110kmph.

> Ile obrotów jest przy 100km/h na najwyższym biegu?

napisze tak:

nie pamietam aby moje toledo II 1.6 8V 100KM z pelnego baku LPG (50L) spalil wiecej niz 10L/100km

czy to 100% miasto-Wrocław czy to autostrada i jazda +130km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.