Skocz do zawartości

Pojemność zbiornika LPG


arek_sz

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> Dlaczego na jednej stacji wchodzi mi 25 litrów, a na innej 26, a na jeszcze innej 27 litrów...?

> to którą wybrać, czy to coś mówi o gazie...?

Jeśli na wszystkich stacjach, podczas tankowania, samochód stoi identycznie poziomo to przyczyną może być różna praca pompy.

Jeśli wypoziomowanie samochodu jest różne na różnych stacjach to pływak... zobacz jak masz zamontowany wielozawór i będziesz wiedział jak tankować, żeby więcej weszło.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli na wszystkich stacjach, podczas tankowania, samochód stoi identycznie poziomo to przyczyną

> może być różna praca pompy.

> Jeśli wypoziomowanie samochodu jest różne na różnych stacjach to pływak... zobacz jak masz

> zamontowany wielozawór i będziesz wiedział jak tankować, żeby więcej weszło.

> Pozdrawiam BAS

Dokładanie, uważam, że to wina podjazdu pod dystrubutorem - miałem identycznie w jendej ze stacji, że wchodziło mniej. Kiedyś przyjrzałem się i stacja była zrobiona na duzym podjeździe ze spadkiem.

Natomiast jeżeli pompa nie da rady dobić do końca (do odbicia w aucie) lub pracownik wyłacza tweirdząc, że pompa nie daje rady - to kwestia pompy na stacji.

W pozostałych sytuacjach powinno odbijać przy tej samej ilości. Pewnie ma też wpływ temp zewn, ale na tyle mały, że pomijalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładanie, uważam, że to wina podjazdu pod dystrubutorem - miałem identycznie w jendej ze stacji,

> że wchodziło mniej. Kiedyś przyjrzałem się i stacja była zrobiona na duzym podjeździe ze

> spadkiem.

> Natomiast jeżeli pompa nie da rady dobić do końca (do odbicia w aucie) lub pracownik wyłacza

> tweirdząc, że pompa nie daje rady - to kwestia pompy na stacji.

> W pozostałych sytuacjach powinno odbijać przy tej samej ilości. Pewnie ma też wpływ temp zewn, ale

> na tyle mały, że pomijalny.

A jak duże mogą być różnice? Mam dwie stacje, na OKO nie ma tam żadnych spadków. Jedna to BP (dowolna stacja), a druga to typowa "butla w lesie".

Na BP zawsze wchodzi 31,8-32,5 l. A na "butli w lesie" już 2 raz weszło ponad 35 litrów. Pierwsza myśl to, że to złodziej grinser006.gif

Ale tam tankuje regularnie kilka eLek z różnych szkół. Gdyby faktycznie leciał w bambuko to chyba nikt by tam regularnie nie tankował confused.gif

Ja już 2 raz awaryjnie musiałem, ale ciekawi mnie ten wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak duże mogą być różnice? Mam dwie stacje, na OKO nie ma tam żadnych spadków. Jedna to BP

> (dowolna stacja), a druga to typowa "butla w lesie".

> Na BP zawsze wchodzi 31,8-32,5 l. A na "butli w lesie" już 2 raz weszło ponad 35 litrów. Pierwsza

> myśl to, że to złodziej

> Ale tam tankuje regularnie kilka eLek z różnych szkół. Gdyby faktycznie leciał w bambuko to chyba

> nikt by tam regularnie nie tankował

> Ja już 2 raz awaryjnie musiałem, ale ciekawi mnie ten wynik.

AFAIR to miałem, tak jak piszesz te kilka litrów różnicy. Zakładam, że jeżdzisz na LPG do końca aż się wyłączy i tankujesz do odcięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.