Skocz do zawartości

Komputer pokładowy FFIIFL


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - dyskutowałem przed momentem z kumplem w firmie, który się zajmuje autami. Twierdzi, że podobno można wejść w jakieś bardziej zaawansowane funkcje komputera pokładowego w fjordach bez konieczności podłączania się pod gniazdo diagnostyczne. Nie potrafił tylko powiedzieć jak to zrobić.

Prawda to czy jakieś legendy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie - dyskutowałem przed momentem z kumplem w firmie, który się zajmuje autami. Twierdzi, że

> podobno można wejść w jakieś bardziej zaawansowane funkcje komputera pokładowego w fjordach

> bez konieczności podłączania się pod gniazdo diagnostyczne. Nie potrafił tylko powiedzieć jak

> to zrobić.

> Prawda to czy jakieś legendy?

bez przesady z tymi zawansowanymi funkcjami

wkladasz kluczyk do stacyjki, wciskasz przycisk od kompa i trzymajac go wlaczasz zaplon. Po kilku sekundach wejdziesz w tryb serwisowy, przycisk mozesz puscic. Funkcje zmieniasz wciaskajac przycisk od kompa.

Z trybu serwisowego wychodzisz wylaczajac zaplon, albo po przytrzymaniu przycisku przez kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez przesady z tymi zawansowanymi funkcjami

> wkladasz kluczyk do stacyjki, wciskasz przycisk od kompa i trzymajac go wlaczasz zaplon. Po kilku

> sekundach wejdziesz w tryb serwisowy, przycisk mozesz puscic. Funkcje zmieniasz wciaskajac

> przycisk od kompa.

> Z trybu serwisowego wychodzisz wylaczajac zaplon, albo po przytrzymaniu przycisku przez kilka

> sekund.

I co można tam sobie poustawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poustawiać nic, ale możesz zobaczyć kody błędów na kompie, obroty silnika, prędkość z którą się

> poruszasz, ilość paliwa w zbiorniku, temperaturę silnika itp.

można dodać, że nie działa wtedy nic, po prostu wyświetla dziwne rzeczy na wyświetlaczu jak jedziesz a zegary umierają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poustawiać nic, ale możesz zobaczyć kody błędów na kompie, obroty silnika, prędkość z którą się

> poruszasz, ilość paliwa w zbiorniku, temperaturę silnika itp.

zrobić test kontrolek, wskaźników etc smile.gif

Ale cos mi sie widzi że to działało w foce z zielonymi zegarami, a z białymi już nie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobić test kontrolek, wskaźników etc

> Ale cos mi sie widzi że to działało w foce z zielonymi zegarami, a z białymi już nie

Działa, działa ok.gif

Właśnie sprawdziłem. Faktycznie można przetestować zegary, kontrolki, zobaczyć prędkość, temp motoru, ilość paliwa w %, jakieś info związane z ROM'em i jeszcze kupę jeszcze jakichś dziwnych rzeczy. W cholerę jest tych ekraników zlosnik.gif

Szkoda, że się nie da tego uaktywnić i deaktywować w czasie jazdy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.