Skocz do zawartości

dziwne wskazania rezerwy


janist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pacjent to Corsa D 1.2 80KM+LPG. Tankuję rzadko i zawsze 20 litrów. Ale jedna sprawa nie daje mi spokoju. Wskazówka poziomu paliwa dochodzi do początku czerwonego pola, kontrolka rezerwy się zapala i wtedy wskazówka zasuwa do 0 w zastraszającym tempie. Wskazuje prawie 0 po jakiś 40km mimo, że jadę na gazie. Ostatnio po takiej sytuacji zatankowałem do pełna i weszło mi 35 l a pojemność zbiornika jest 45l. O co chodzi? Wszystko wskazuje na to, że mam jeszcze ok. 10l a ta wskazówka zapiernicza jak szalona i mnie stresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pływak do wymiany kolego, powodem jest brak benzyny

A w Corsie D nie jest przypadkiem tak jak we francuzach, że wskazanie poziomu paliwa jest obliczane na podstawie zużycia paliwa z kompa ? Jak jedziesz na gazie to wskazówka i tak opada, pomimo że ze zbiornika nic nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to czemu wchodzi o 10 l za mało?

bo te 10 masz w baku, pływak tonie bo jeździłeś ze zbyt małą ilością paliwa i się zatarł. Norma w autach z lpg jeżdzących z małą ilością paliwa. Szwagier miał tak niedawno w pandzie, pokazywało rezerwę a w baku 15 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w Corsie D nie jest przypadkiem tak jak we francuzach, że wskazanie poziomu paliwa jest obliczane

> na podstawie zużycia paliwa z kompa ? Jak jedziesz na gazie to wskazówka i tak opada, pomimo

> że ze zbiornika nic nie ubywa.

Raczej nie bo 20 litrow starcza mi na jakieś 2500km. Chyba, że to o czym piszesz działa tylko od momentu włączenia się rezerwy. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo te 10 masz w baku, pływak tonie bo jeździłeś ze zbyt małą ilością paliwa i się zatarł. Norma w

> autach z lpg jeżdzących z małą ilością paliwa. Szwagier miał tak niedawno w pandzie,

> pokazywało rezerwę a w baku 15 litrów

Jeśli się zatarł to z innego powodu. Zawsze jak tylko zapali się rezerwa wlewam 20 litrów.

No ale to by rzeczywiście tłumaczyło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> pacjent to Corsa D 1.2 80KM+LPG. Tankuję rzadko i zawsze 20 litrów. Ale jedna sprawa nie daje mi

> spokoju. Wskazówka poziomu paliwa dochodzi do początku czerwonego pola, kontrolka rezerwy się

> zapala i wtedy wskazówka zasuwa do 0 w zastraszającym tempie. Wskazuje prawie 0 po jakiś 40km

> mimo, że jadę na gazie. Ostatnio po takiej sytuacji zatankowałem do pełna i weszło mi 35 l a

> pojemność zbiornika jest 45l. O co chodzi? Wszystko wskazuje na to, że mam jeszcze ok. 10l a

> ta wskazówka zapiernicza jak szalona i mnie stresuje.

Zauważyłem, że producenci stosują rozwiązanie gdzie rezerwa "schodzi" bez względu na zużycie paliwa. Coś takiego miałem w fabii i teraz w fiacie linea. Jak tylko zapali się rezerwa to stan wg wskażnika spada, mimo że jedzie się na gazie a benzyny nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłem, że producenci stosują rozwiązanie gdzie rezerwa "schodzi" bez względu na zużycie

> paliwa. Coś takiego miałem w fabii i teraz w fiacie linea. Jak tylko zapali się rezerwa to

> stan wg wskażnika spada, mimo że jedzie się na gazie a benzyny nie ubywa.

No właśnie chodzi o to czy tak jest czy to usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.