Skocz do zawartości

Uzytecznosc plotka przeciwsniegowego


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Po tej zimie widze, ze snieg zjezdza mi z jednego dachu na drugi, po czym ze zdwojona sila i iloscia trafia w miejsce, gdzie zaczynac sie ma chodnik przy wejsciu do domu. Jakos nie widzi mi sie przestawiac chodnika, to sie zastanawiam, czy plotek przeciwsniegowy, ktory mi odradzano, bo nachylenie dachow mam niewielkie (jakies 23 i 30 stopni), powstrzymalby ow snieg do momentu calkowitego stopnienia. Jak to jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po tej zimie widze, ze snieg zjezdza mi z jednego dachu na drugi, po czym ze zdwojona sila i

> iloscia trafia w miejsce, gdzie zaczynac sie ma chodnik przy wejsciu do domu. Jakos nie widzi

> mi sie przestawiac chodnika, to sie zastanawiam, czy plotek przeciwsniegowy, ktory mi

> odradzano, bo nachylenie dachow mam niewielkie (jakies 23 i 30 stopni), powstrzymalby ow snieg

> do momentu calkowitego stopnienia. Jak to jest u was?

Mam nachylenie bodajże 44st i płotki (typu "drabinka"). Na łeb nic z dachu nie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam jestem spokojniejszy, jak mi śnieg na dachu nie zalega ... masz ty pojęcie ile taka buła

> waży?

To druga strona medalu - tylko dostac taka bula w leb...

p.s. a ja sam chce robic ten plotek? tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam jestem spokojniejszy, jak mi śnieg na dachu nie zalega ... masz ty pojęcie ile taka buła

> waży?

\

zawsze mozna zamontować go pod odpowiednim kątem a nie równolegle, by nadać "odpowiedni" kierunek ssuwającemu się śniegowi, aczkolwiek nie sprawdza się to przy niektórych pokryciach falistych a tym bardziej jak jest małe nachylenie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> \

> zawsze mozna zamontować go pod odpowiednim kątem a nie równolegle, by nadać "odpowiedni" kierunek

> ssuwającemu się śniegowi, aczkolwiek nie sprawdza się to przy niektórych pokryciach falistych

> a tym bardziej jak jest małe nachylenie dachu.

No to u mnie - dachowka sredzka falista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie darowałem aby śnieg nie zalegał na dachu. Przez 8 lat nie zdarzyło się aby kogoś trafiło. Lawinę słychać wcześniej.

Za to kiedy dwa lata temu powyginało mi rynny od nadmiaru śniegu, na moją uwagę, że może gdyby był płotek... pan z ubezpieczalni powiedział, że w tym roku płotki pourywało ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sobie darowałem aby śnieg nie zalegał na dachu. Przez 8 lat nie zdarzyło się aby kogoś trafiło.

> Lawinę słychać wcześniej.

> Za to kiedy dwa lata temu powyginało mi rynny od nadmiaru śniegu, na moją uwagę, że może gdyby był

> płotek... pan z ubezpieczalni powiedział, że w tym roku płotki pourywało ;-)

> Pozdrawiam.

Oby nigdy żadne dziecko które nie skojarzy spadającej buły śniegu z poprzedzającym dźwiękiem nie dostało w głowę, bo może być nieprzyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.