Skocz do zawartości

Czym klei się szyby w szklarni?


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł do mnie klient z pytaniem, czym ma przykleic szyby w szklarni. Szklarnia stara, poprzednio szyby klejone do konstrukcji cementem, po latach cement popękał i gość chce go wymienić na coś innego. Gość nie chce żadnych silikonów, i innych klejów w kartuszach bo pójdzie mu tego ładnych kilkadziesiąt sztuk. Może macie wiedzę czym można przykleić takie szkło do metalowej konstrukcji dysponując niewielkim budżetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszedł do mnie klient z pytaniem, czym ma przykleic szyby w szklarni. Szklarnia stara,

> poprzednio szyby klejone do konstrukcji cementem, po latach cement popękał i gość chce go

> wymienić na coś innego. Gość nie chce żadnych silikonów, i innych klejów w kartuszach bo

> pójdzie mu tego ładnych kilkadziesiąt sztuk. Może macie wiedzę czym można przykleić takie

> szkło do metalowej konstrukcji dysponując niewielkim budżetem?

Kitem szklarskim miniowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszedł do mnie klient z pytaniem, czym ma przykleic szyby w szklarni. Szklarnia stara,

> poprzednio szyby klejone do konstrukcji cementem, po latach cement popękał i gość chce go

> wymienić na coś innego. Gość nie chce żadnych silikonów, i innych klejów w kartuszach bo

> pójdzie mu tego ładnych kilkadziesiąt sztuk. Może macie wiedzę czym można przykleić takie

> szkło do metalowej konstrukcji dysponując niewielkim budżetem?

a jest pewien tego cementu? grinser006.gif bo bardzo stary kit moze wygladac troche jak cement z zewnatrz smile.gif

tak jak juz pisali - kit szklarski ale urobi sie po lokcie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest pewien tego cementu? bo bardzo stary kit moze wygladac troche jak cement z zewnatrz

> tak jak juz pisali - kit szklarski ale urobi sie po lokcie

Oki, dzięki wszytkim za odpowiedzi. Powiem wam szczerze, myślałem, że zwykły kit odszedł już do lamusa sciana.gif Mam kilku szklarzy zaopatrujących się u mnie ale wszyscy uzywają silikonów szklarskich, więc nie myślałem że kit wciąż jest uzywany.

20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki, dzięki wszytkim za odpowiedzi. Powiem wam szczerze, myślałem, że zwykły kit odszedł już do

> lamusa Mam kilku szklarzy zaopatrujących się u mnie ale wszyscy uzywają silikonów

> szklarskich, więc nie myślałem że kit wciąż jest uzywany.

bo nie jest uzywany... zabawy kupa a efekt taki sobie wink.gif

Sporo tez zalezy jak wyglada profil metalowy w szklarni. W szklarni na dzialce rodzicow zadne silikony sie raczej nie sprawdza, bo profil jest zrobiony z teownika _|_ - szybe dachowa sie kladzie na kicie a potem sie robi z kitu uszczelnienie _/|\_ . Szyby boczne podobnie, tylko ze wisza na 'blaszkach' i trzymaja sie na kicie. Przy takim ukladzie to silikonu pojdzie ze hoho wink.gif a wcale nie jest powiedziane ze sie sprawdzi wink.gif

Jak ma profile alu (takie nowe eleganckie szklarnie dzialkowe) to pewnie silikon szklarski sie nada - tam szybe trzyma profil a silikon tylko doszczelnia polaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo nie jest uzywany... zabawy kupa a efekt taki sobie

> Sporo tez zalezy jak wyglada profil metalowy w szklarni. W szklarni na dzialce rodzicow zadne

> silikony sie raczej nie sprawdza, bo profil jest zrobiony z teownika _|_ - szybe dachowa sie

> kladzie na kicie a potem sie robi z kitu uszczelnienie _/|\_ . Szyby boczne podobnie, tylko ze

> wisza na 'blaszkach' i trzymaja sie na kicie. Przy takim ukladzie to silikonu pojdzie ze hoho

> a wcale nie jest powiedziane ze sie sprawdzi

> Jak ma profile alu (takie nowe eleganckie szklarnie dzialkowe) to pewnie silikon szklarski sie nada

> - tam szybe trzyma profil a silikon tylko doszczelnia polaczenie.

Widzę, że trafiłem na fachowca, dzieki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest pewien tego cementu? bo bardzo stary kit moze wygladac troche jak cement z zewnatrz

Cement wcale mnie nie dziwi.

Jak szklarnia była budowana za PRL, to było okres, że i kitu brakowało.

Pare lat temu rozbierałem z kumplem taka szklarnię u niego na działce i był cement zamiast kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może zastosowac uszczelki jak w oknach. Są wciskane po załozeniu szyby. Tylko wydaje mi się że

> będzie drożej niz kit

Podejrzewam że stan szklarni jest opłakany, szklarnia tara więc pewnie szyby różne i niedopasowane. generalnie facet przyszedł i chciał kupić klej do glazury żeby pouszczelniać te szyby facepalm%5B1%5D.gif Ale odwiodłem go od tego i obiecałem że znajdę odpowiednie rozwiązanie jego problemu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że trafiłem na fachowca, dzieki

ojciec planowal zostac badylarzem dawno temu wink.gif szklarnie wystawil ze hoho wink.gif kitowania bylo ze oooojeeeezzuuuuuuuuu wink.gif a potem i tak wrocil do pracy na kopalnie... a ze szklarnie szkoda bylo rozbierac to przez wiele lat co jakis czas musialem odswiezac swoje umiejetnosci szklarskie grinser006.gif ,

no a dzieki checiom mamy to mielismy swoje szklarniowe papryki i pomidory i ogorki i ... pelno innych dziwnych warzyw i owocow wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.