Skocz do zawartości

Sprężarka , pomóżcie w doborze koła pasowego na silniku


jacek76

Rekomendowane odpowiedzi

> ale odległość osi w Twoim przypadku powinna zawierać się w przedziale 280-460 [mm]

Zmieszczę się smile.gif

> btw

> Jaką zamierzasz zastosować sprężarkę?? Jak już ją wykonasz to pochwal się.

Pompa taka jak z tej aukcji

zbiornik jakieś 150 litrów , w zasadzie wszystko już poskładane , jeszcze tylko silnik i zamontowanie presostatu. Później mam zamiar wszystko rozebrać i pomalować żeby to miało ręce i nogi.

Jak zrobię i będzie mi się podobało to się pochwalę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Składam spręzarkę i musze dobrać średnicę koła pasowego silnika.

> Spręzarka - 850~950 obr/min max , koło pasowe 350 mm średnicy

> silnik 2890 obr/min , koło pasowe ???

> Dzięki za pomoc

Lepiej dać silnik 1450obr, bo ma większy moment i mniejszą bezwładność, poczytaj o tym na elektrodzie grinser006.gif

P.S. Jak coś to mam koła pasowe zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej dać silnik 1450obr, bo ma większy moment i mniejszą bezwładność, poczytaj o tym na

> elektrodzie

Taki silnik mam , coś ok 3 KW ale i tak za mały. Z tego co zauważyłem w fabrycznych sprężarkach to są stosowane silniki o prędkości 2880. Pozatym silnik o małe prędkości i dużej szajbie bedzie wyglądał co najmniej komicznie.

Napisz jakie masz te koła i ile worków złota za nie chcesz.

> P.S. Jak coś to mam koła pasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki silnik mam , coś ok 3 KW ale i tak za mały. Z tego co zauważyłem w fabrycznych sprężarkach to

> są stosowane silniki o prędkości 2880. Pozatym silnik o małe prędkości i dużej szajbie bedzie

> wyglądał co najmniej komicznie.

Jak znajdę to zapodam foto sprężarki którą uruchamiałem, silnik 11kW 1440 obr załączany na raz, koło na silniku gdzieś 40cm na sprężarce 50cm napęd 4 paski 17 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak znajdę to zapodam foto sprężarki którą uruchamiałem, silnik 11kW 1440 obr załączany na raz,

> koło na silniku gdzieś 40cm na sprężarce 50cm napęd 4 paski 17

No mam też i taki silnik przy śrutowniku , ale daj spokój to jest 11 kw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mam też i taki silnik przy śrutowniku , ale daj spokój to jest 11 kw!

Przy silniku 9Kw i kole ok 25cm sprężarka robiła tylko 2 obr i silnik stawał yikes.gif dopiero po założeniu sterowania zaworem upustowym ( przy starcie ok 10 sekund powietrze idzie bokiem nie do zbiornika aż się silnik rozbuja) silnik 11kW dawał radę wystartować bez wybijania zabezpieczenia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.