Skocz do zawartości

Frezarka do drewna. Na kij to?


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem do czego służy frezarka, ale nie o to...

Pod wpływem impulsu nabyłem dziesięć lat temu to urządzenie, i jest to jedyne narzędzie dla którego nie znalazłem u siebie zastosowania (nie licząc jednej roboty niedługo po zakupie).

Czy kącikowi rzeźbiarze podsuną mi jakieś praktyczne zastosowanie tego gadżetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem by drzwi jedne sfrezować. Bałem się że będzie leżeć nie używana.

Dzięki niej łatwiej było mi zrobić podłogę drewnianą w łazience, szafki do łazienki, kosz na bieliznę, drewniany sufit i belki. Teraz robiłem szafę do przedpokoju i tez bardzo przydatna się okazała. Jak stół do kuchni robiłem to też się przydała, do dębowego blatu kuchennego także. Osobiście nie żałuję żadnej złotówki na nią wydanej. Kiedyś częściej strugiem równałem krawędzie desek, ale obecnie wolę frezarką, bo równiej i pod kątem prostym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem do czego służy frezarka, ale nie o to...

> Pod wpływem impulsu nabyłem dziesięć lat temu to urządzenie, i jest to jedyne narzędzie dla którego

> nie znalazłem u siebie zastosowania (nie licząc jednej roboty niedługo po zakupie).

> Czy kącikowi rzeźbiarze podsuną mi jakieś praktyczne zastosowanie tego gadżetu?

Robisz cokolwiek z drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy co kto lubi. W drewnie podoba mi się jego zapach oraz wygląd.

Fajnie pachnie smile.gif ale zapach utlenionej stali po spawaniu też jest dość specyficzny. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz - ja lubię metal, ale drewno jest wdzięczniejsze w obróbce, i więcej wybacza.

Ale stal jest prosta - ją się tnie, spawa i maluje hehe.gif

Z drewnem już tak łatwo nie ma. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie pachnie ale zapach utlenionej stali po spawaniu też jest dość specyficzny.

też mi się podoba zapach podczas spawania, ale ze stali podłogi czy mebli sobie nie wystrugam do domu. Wszystko zależy od tego co kto lubi., bo nie ma co debatować co lepsze: stal czy drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też mi się podoba zapach podczas spawania, ale ze stali podłogi czy mebli sobie nie wystrugam do

> domu. Wszystko zależy od tego co kto lubi., bo nie ma co debatować co lepsze: stal czy drewno.

Ale ja nie piszę czy coś jest lepsze czy nie, zwyczajnie bardziej ogarniam temat cięcia i spawania niż łączenia drewna w sposób bardziej skomplikowany niż na wkręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> nie wiem. Nie potrzebowałem to nie wiem.

> Zależy też co chcesz frezować tym frezem.

> Pewnie wydrążyć środek w pniaku?

Az tak to nie... Potrzebuje porobic wpusty w belkach konstrukcyjnych na drewutnie i do obrobki krawedzi na rowno.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.