Skocz do zawartości

Kącik klasyka - Saab 96


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem iż może kogoś zainteresuje praprzodek Saaba którym jeździ zlosnik.gif

A więc przedstawiam - o to Saab 96 rocznik 1961:

img8086f.jpg

img8077d.jpg

Samochód został odrestaurowany w 2011 roku w znakomitym warsztacie zajmującym się zabytkowymi Saabami w Kańczudze.

Ma oryginalny i udokumentowany przebieg 91000km.

Silnik - 842 ccm, 3 cylindry, 2 takty zlosnik.gif

img9786d.jpg

Wnętrze też posiada (co prawda fota trochę artystyczna ale daje radę):

12sam1875.jpg

Jest to pierwszy Saab w rodzinie i jeszcze przez kilka tygodni jedyny palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piękna sprawa i kapitalne efekty tego hobby

To dopiero początek - będzie większy brat jeszcze zlosnik.gif

> A tutaj coś jeszcze starszego

Z historycznego punktu widzenia - marzenia, ale z drugiej strony jakoś mnie nie przekonuje wyglądem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dopiero początek - będzie większy brat jeszcze

> Z historycznego punktu widzenia - marzenia, ale z drugiej strony jakoś mnie nie przekonuje wyglądem

No to czekamy na kolejne efekty Twojego hobby ok.gif20.GIF

I myslę że jak już będziemy mieli lepe kącikową to gdzieś na tym cudeńku znajdzie się na nią miejsce ok.gifzlosnik.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to czekamy na kolejne efekty Twojego hobby

> I myslę że jak już będziemy mieli lepe kącikową to gdzieś na tym cudeńku znajdzie się na nią

> miejsce

Niestety, ale nie ma szans - samochód posiada tylko jedną naklejkę klubu zabytkowych Saabów saab-gt.pl - nawet naklejki z imprez w których uczestniczę są umieszczane w segregatorze a nie na samochodzie alien.gif

Ale obiecuję nakleić na cywilnym aucie palacz.gif

PS - jak będzie wzór to może zrobiłbym magnetycznego łosio-złośnika i wtedy jest szansa na zobaczenie go na Saabie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, ale nie ma szans - samochód posiada tylko jedną naklejkę klubu zabytkowych Saabów

> saab-gt.pl - nawet naklejki z imprez w których uczestniczę są umieszczane w segregatorze a nie

> na samochodzie

> Ale obiecuję nakleić na cywilnym aucie

> PS - jak będzie wzór to może zrobiłbym magnetycznego łosio-złośnika i wtedy jest szansa na

> zobaczenie go na Saabie

Jasne wszelkie sugestie są miło widziane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie pomyślałem iż może kogoś zainteresuje

> A więc przedstawiam - o to Saab 96 rocznik 1961:

> Silnik - 842 ccm, 3 cylindry, 2 takty

Klimatyczny !

Napisz proszę ile "to" ma KM ?

Jak jest z zasilaniem silnika ?

Leszej do baku mieszankę olej+bena (jak w Syrenie, Trabim czy Warczyburgu) czy jest osobny zbiornik/dozownik na olej (jak w nowoczesnych skuterach) ?

PS

Jeśli to nie tajemnica, opisz tak "mniej więcej" jak wszedłeś w jego posiadanie i ile trzeba wyłożyć "papierków" na taką renowację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz proszę ile "to" ma KM ?

Podobnież 38KM, ale trudno to ocenić a na hamownię boję się jechać bo jeszcze coś odpadnie jak koła będą się szybko kręcić zlosnik.gif

> Jak jest z zasilaniem silnika ?

Akumulator z Tico i prądnica - jakoś sobie radzą chociaż i tak w ciągu dnia jeżdżę na postojowych... tfu - dziennych clown.gif

> Leszej do baku mieszankę olej+bena (jak w Syrenie, Trabim czy Warczyburgu) czy jest osobny

> zbiornik/dozownik na olej (jak w nowoczesnych skuterach) ?

Zbiornik na olej był tylko w jednej wersji sportowej - we wszystkich pozostałych wlewało się do baku - ja stosuję 0,5l oleju na 20l benzyny

> PS

> Jeśli to nie tajemnica, opisz tak "mniej więcej" jak wszedłeś w jego posiadanie i ile trzeba

> wyłożyć "papierków" na taką renowację.

Jest takie magiczne miejsce w okolicach Przeworska - Kańczuga, gdzie jest człowiek zajmujący się od lat renowacją tylko i wyłącznie Saabów - spod Jego ręki wyszła większość klasycznych Saabów w Polsce - właśnie tam go znalazłem gdy rozpoczęte były prace przy tym samochodzie ok.gif

Z kosztami renowacji to prawie jak kupno w salonie - im więcej wyposażenia dołożysz tym więcej będzie Cię to kosztować - wartość każdego roku wzrasta więc z zakupem trzeba się spieszyć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam, że miałeś coś nieoryginalnego w tym autku. Jakiś korek płynu hamulcowego, czy coś.

Osz skubany, dobrą masz pamięć - dokładnie tak, zbiorniczek od płynu hamulcowego jest "nie z epoki" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

O kuuufa stary - gratuluję i zazdroszczę jednocześnie. smile.gif

To autko zawsze mi się podobało.

Raz że jest piękne.

Dwa że ma dwusuwowy silnik.

A gdybyś miał Saaba 96 Sport chyba popuściłbym z wrażenia. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O kuuufa stary - gratuluję i zazdroszczę jednocześnie.

> To autko zawsze mi się podobało.

> Raz że jest piękne.

> Dwa że ma dwusuwowy silnik.

> A gdybyś miał Saaba 96 Sport chyba popuściłbym z wrażenia.

Przy Sporcie sam bym popuścił - ale oryginalny Sport to duuuuże pieniądze frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.