Skocz do zawartości

Croma 2008 po FL 150KM teoretycznie około 90 tys km :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Długo mnie nie było na autokąciku... Lata temu zakupiłem Fiata Brava od 1szego właściciela (faktura na nazwisko z salonu Fiata). Przebieg jak kupowałem 67 000Km teraz prawie 165 000Km czyli za chwilę pęknie 100 000Km które zrobiłem własnoręcznie smile.gif Fiacik to 1.2 80KM początek 2000 roku. Używając samochód oprócz standardowej eksploatacji... i dodatkowo rozrząd, sprzęgło, zawiecha co jakieś 1,5 roku to jedyną rzeczą która mnie nieprzewidywanie zaskoczyła to przerdzewiała miska olejowa z której spłynął nówka olej zalany niecałe 2 tyg. wcześniej. Wracając do Cromy - potrzebuję auta większego, szczególnie w tylnym rzędzie (dzieci w fotelikach wybijają nerki tym z przodu) i wyczytałem że Croma to jeden najbardziej niedocenianych aut używanych. Brzydkie to fakt smile.gif bo lifcie trochę lepiej ale nic to... Zacząłem szukać i znalazłem takie coś jak w temacie. Aleee...Info po oficjalnych naprawach gwarancyjnych: "FUNKCJA BLUE AND ME NAWIGACJA 33152km ELEKTROZAWóR (EGR) 32780 km

GRZEJNIK OPOROWY ODMRAzANIALUST.ZEWN.32780km TURBOSPRezARKA O ZMIENNEJ GEOMETRII 21214km PRZEGLaD PRZY 30.000 KM. WERSJA EKOLOG.19100km" a teraz info o pogwarancyjnych od włascieciela: "-wymieniany zawór egr bo na gwarancji był tylko czyszczony i dawana zaślepka, naprawiany kabel od abs, esp przy tylnym wahaczu, w zeszłym roku wymieniane były łożyska skrzyni biegów (chyba 4,5,6), podobno mają taką przypadłość, że siadają, świece żarowe wymieniane były tego dnia co skrzynia (???)" wymienione naprawy w ASO. A na własną rękę: "wąż idący od nagrzewnicy do silnika ponieważ zaczęło cieknąć" I teraz pytanie - wiem że mam prosty samochód ale przebija on przebieg tego cuda X2 a takie awarie nie są mi znane... Szczególnie interesuje mnie kwestia wymiany łożysk skrzyni biegów. Czy ich awaria mogła/może mieć wpływ na samą skrzynię? Czego się obwiać w takim przypadku. Pozdrawiam. Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brzydkie to fakt bo lifcie trochę lepiej ale nic to...

Kwestia gustu, który jest jak doopa - każdy ma swoją grinser006.gif

> Zacząłem szukać i znalazłem takie coś jak w temacie. Aleee...Info po oficjalnych naprawach

> gwarancyjnych: "FUNKCJA BLUE AND ME NAWIGACJA 33152km

pewnie wgranie nowszego softu

> ELEKTROZAWóR (EGR) 32780 km

raczej normalka - z kryzą powinien mniej się syfić, tym bardziej, że po gwarancji został wymieniony

> GRZEJNIK OPOROWY ODMRAzANIALUST.ZEWN.32780km

cóż wkład lusterka masz nowszy...

> TURBOSPRezARKA O ZMIENNEJ GEOMETRII 21214km

to już trochę dziwne - może wskazywać na wadę fabryczną turbawki lub całkowity brak wiedzy właściciela jak się jeździ silnikiem z turbo yikes.gif

> w zeszłym roku wymieniane były łożyska skrzyni biegów

> (chyba 4,5,6), podobno mają taką przypadłość, że siadają,

nie spotkałem się z opinią o padających łożyskach, nie przypominam sobie nikogo na AK z takim problemem...

Jeśli było zrobione zgodnie ze sztuką, to nie powinno być problemów.

> świece żarowe wymieniane były tego samego dnia

samochód na warsztacie, to była wymiana (może już czas). Świec w Bravie nie wymieniałeś nigdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje obawy, moja tez miala w ramach gwarancji to i owo ale w ASO Fiat powiedzieli.....nic szczegolnego, a to mocowanie fotela, a to jakas kratka nawiewy, a to uszczelnienie czegos tam.

Ja wywodzac sie z Lanosa rocznik 2000 z nalotem 260 tys nie wiem co to naprawy pozaeksploatacyjne.

Mam cromke ponad rok, naprawde niedoceniane auto za....smieszne pieniadze do rocznika.

Poki co kula sie bezproblemowo tyle, ze chetnie posiadalbym NoPb +LPG bo klekot do miasta zupelnie niepotrzebny i mnie dzwiek drazni jednak:) kwestia gustu oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie ciągle pytanie jaki wpływ awaria łożysk mogła mieć na pozostałe elementy skrzyni. Czyli jeśli właściciel jeździł przez jakiś czas z uszkodzonymi łożyskami skrzyni to co jeszcze mogłoby/może się ewentualnie "posypać"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nurtuje mnie ciągle pytanie jaki wpływ awaria łożysk mogła mieć na pozostałe elementy skrzyni.

Jesli to łożysko się rozsypuje a elementy metalowe pływają sobie w oleju to wszystkie łożyska i tuleje dostają popalić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest takie jednoznaczne. W poprzednim pojeździe wymieniłem dwa łożyska przy przebiegu 70 kim z powodu szumu. Przejechałem nim później 150 kkm nie narzekając na skrzynię. Historie ze skrzyniami można znaleźć na alfaholikach - są awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba nie jest takie jednoznaczne. W poprzednim pojeździe wymieniłem dwa łożyska przy przebiegu

> 70 kim z powodu szumu. Przejechałem nim później 150 kkm nie narzekając na skrzynię. Historie

> ze skrzyniami można znaleźć na alfaholikach - są awaryjne.

Jest zawsze szansa, że magnes w korku to wyłapie chipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.