Skocz do zawartości

Dymienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzisiaj jadąc do biedronki zauważyłem że zaczął mi dymić na niebiesko.Silnik ciepły.Potem jadąc z powrotem juz nie dymił a silnik tez był gorący.Miałem juz tak kilkakrotnie.Troche podymi a póżniej przestaje.Co to może być bo już mi ręce opadają.Punto 1 1.2 16v sporting,przebieg 98000.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak juz mazi napisal - wszystko. Poczawszy od ukladu zasilania paliwem, przez osprzet i elektronike, az po sam silnik (palenie oleju).

Dymienie na niebiesko i elektronika?

Brat miał właśnie coś takiego - odpowiedzialne za to były uszczelniacze zaworowe - po wyłączeniu silnika olej spływał do cylindrów i na początku po uruchomieniu dymił na niebiesko - po wymianie uszczelniaczy objawy ustały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dymienie na niebiesko i elektronika?

A nie?? Czasem z powodu za duzej ilosci paliwa tez potrafi dymic na niebiesko, oczywiscie nie tak bardzo jak od oleju. A zle dawki benzyny moga byc przeciez z winy elektroniki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie?? Czasem z powodu za duzej ilosci paliwa tez potrafi dymic na niebiesko, oczywiscie nie tak bardzo jak od oleju. A zle dawki benzyny moga byc przeciez z winy elektroniki

W sumie - tak, masz rację.

Mam znajomego, który po zapachu spalin starego diesla jest w stanie określić co silnikowi dolega - tutaj pewnie przydałoby się sprawdzić czy z rury śmierdzi olej czy nadmiar paliwa ...

No i przy nadmiarze paliwa chyba marchewa powinna się zaświecić ...

> Jak uszczelniacze zaworowe były do wymiany to auto po prostu było ''przegrzane'' ...

Punto 1 jest już w takim wieku, że uszczelniacze mogą stwardnieć ze starości - niekoniecznie z przegrzania silnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadmiar paliwa da się łatwo stwierdzić -> kilka razy ostro w palnik, raz za razem. Powinien iść czarny dym.

Niebieski dym to olej. Spalanie na bogato, czarny, nie gryzący dym. Na "biedno" czarny, gryzący, bardziej śmierdzący ok.gif

Na przykładzie silnika gaźnikowego, bez żadnych tłumików, katalizatorów, 100% przelot zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wozik turbo odpalał na niebiesko (paliwem) jak miałem bardzo złe wzgogacenia itp ustawione , póki się nie zagrzał to potrafił nawet na 3 cyl tylko pójść... Ale ja wiedziałem ,że mam złe napełnienie + wzbogacenie.

Inne możliwości to :

- olej w komorze spalani ,ale to capi na wydechu (uszczelka,uszczelniacze zaworowe)

- lejący wtrysk

- zepsuty regulator ciśnienia paliwa

- zły skład mieszanki (przepływka,map,czujnik,lambda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.