Skocz do zawartości

astra F - centralny zamek sam się zamyka


boggi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Opla Astrę F 1,7 Isuzu

Starałem się znaleźć na forum , ale nie znalazłem odpowiedzi

Nie wiem co jest grane , ale przeważnie jak popada to centralny zamek ciągle zamyka drzwi .

Mozna otworzyć i tak zaraz same się zamkną , nigdy nie otwiera , tylko zamyka .

Dokopałem się do kostek z praej strony przy słupku , bo myślaęłm , ze być może gdzieś woda sie dostaje i robi zwarcie , ale tam jest suchutko.

Nie mmam sterowania pilotem , tylko kluczykiem .

Co to moze być :?:

Tak jak wspomniałem dzieje sie to przeważnie jak jest deszcz , ale w suche dni też czasami .

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokopałem się do kostek z prawej strony przy słupku , bo myślaęłm , ze być może gdzieś woda sie dostaje i robi zwarcie , ale tam jest suchutko.

Kolega mówi tu o kostce przy centralce ?

Jak kolega Orochimaru prawi

Na początek rozłączył bym złącze między drzwiami a słupkiem X31 i X34 żeby sprawdzić najpierw w jednych, potem w drugich

Winna może być centralka, zwarcie może też robić siłownik, włącznik zamka centralnego w drzwiach P/L który jest przy klamce bądź jego złącza które niestety też jest w drzwiach i bez zdjęcia tapicerki nie obejdzie się ale to po wyeliminowaniu która strona żeby nie rozbierać wszystkich drzwi.

Ja swego czasu też miałem problem z zamykaniem bo neizamykało mi wszystkich drzwi bądż po przekręceniu kluczyka w drzwiach niebyło żadnej reakcji winna właśnie była centalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest grane , ale przeważnie jak popada to centralny zamek ciągle zamyka drzwi .

> Mozna otworzyć i tak zaraz same się zamkną , nigdy nie otwiera , tylko zamyka .

Miałem dokładnie to samo w swojej astrze sedan. Po otwarciu autka, jeżeli nie przekręciłem kluczyka w stacyjce drzwi się zamykały. Winnym była wiązka zasilająca światełko w kabinie. Jeżeli nie działa Ci lampka to pewnie masz to co ja miałem u siebie. Centralka bierze sygnał otwarcia drzwi z krańcówek od lampki. Jeżeli nie otworzysz drzwi (czego przy uszkodzonym połączeniu centralka nie rejestruje) po chwili dla bezpieczeństwa centralny automatycznie zamyka drzwi.

Do rzeczy - pod nogami kierowcy, pod tapicerką (trzeba zdjąć plastikowe nadproże) idą dwie wiązki. W tej, która jest głębiej jest fabrycznie tragiczne połączenie przewodów na taśmę izolacyjną (bodaj 4 szare i 1 biały albo 5 szarych). Zwykle pod wykładziną jest strasznie mokro od butów i przewody utleniają się tracąc kontakt. Wystarczy oczyścić złącze, zaizolować i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka bierze sygnał otwarcia

> drzwi z krańcówek od lampki. Jeżeli nie otworzysz drzwi (czego przy uszkodzonym połączeniu

> centralka nie rejestruje) po chwili dla bezpieczeństwa centralny automatycznie zamyka drzwi.

OK jeżeli w samochodzie jest oryginalny alarm. Jeżeli jest sam centralny zamek bez alarmu to oświetlenie wnętrza go nie interesuje i sterownik centralnego zamka nie sprawdza, czy drzwi rzeczywiście zostały otwarte czy nie.

Objawy wskazują tak jak piszą koledzy na uszkodzenie w wiązce elektrycznej, a konkretnie uszkodzony jest przewód BRRT (brązowy z czerwonym paskiem) i ciągła masa na tym przewodzie (np wynikająca z uszkodzonej izolacji i wilgoci) będzie powodować zamknięcie zamków zaraz po ich otwarciu. Oczywiście centralka też może być uszkodzona i się tak zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.