Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Budapestu :) + pytanie


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> Pozdrowienia z Budapestu

> jazda w zalodze - jak jest prawidlowo?:

> 1. 4.5h jazdy, 2. 4,5h jazdy, 1 4,5h jazdy, 2. 4,5h jazdy

> czy

> 1. 4.5h jazdy, 2. 4,5h jazdy, 45min przerwy, 1 4,5h jazdy, 2. 4,5h jazdy

Z tego co mnie uczyli, to obie opcje są prawidłowe, tylko nie wiem jak z pierwszą w innych krajach niż nasz.

Coś mi się o uszy obiło że na zachodzie lepiej robić te 45min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oba są prawidłowe wink.gif

A tutaj definicja z podręcznika co się uczyłem na kwalifikację jak by cię interesowało

Czasem dyżuru jest czas, w którym kierowca pozostaje poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę. Czasem dyżuru jest również czas nieprzeznaczony na kierowanie pojazdem, gdy w pojeździe znajduje się dwóch lub więcej kierowców. W takiej sytuacji kierowca, który prowadzi pojazd, ma zaznaczane prowadzenie pojazdu, natomiast kierowca siedzący obok prowadzącego pojazd ma dyżur.

Maksymalny okres prowadzenia pojazdu bez przerwy wynosi 4,5 godziny. Po tym czasie kierowca musi wykorzystać prze¬rwę trwającą co najmniej 45 minut.

Przerwa to okres, w którym kierowca nie może prowadzić pojazdu ani wykonywać żadnej innej pracy, wykorzystywany wyłącznie do odpoczynku. Zwrócić uwagę należy, że okresu trwającego krócej niż 15 minut nie można zaliczyć jako przerwę.

Ustawodawca w celu lepszego planowania zrealizowania trasy uwzględnił możliwość podzielenia tej przerwy w czasie maksymalnego prowadzenia pojazdu. Obowiązkową przerwę 45-minutową kierowca może podzielić na dwie części, z których pierwsza wynosi co najmniej 15 minut, a druga nie mniej niż 30 minut. Nie wolno zmieniać kolejności tych przerw.

i dalej

Kierowcę pracującego w załodze obowiązują takie same normy prowadzenia pojazdu i przerwy jak kierowcę pojedynczego. Okres rozliczeniowy dla załogi trwa 30 godzin, podczas których kierowca ma czas na realizację zadania przewozowego, wykorzystanie obowiązkowych przerw (dyżur jest przerwą w prowadzeniu pojazdu), a także wykorzystanie obowiązkowego odpoczynku dziennego, który trwa co najmniej 9 kolejnych godzin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozdrowienia z Budapestu

> jazda w zalodze - jak jest prawidlowo?:

> 1. 4.5h jazdy, 2. 4,5h jazdy, 1 4,5h jazdy, 2. 4,5h jazdy

> czy

> 1. 4.5h jazdy, 2. 4,5h jazdy, 45min przerwy, 1 4,5h jazdy, 2. 4,5h jazdy

Ja teraz 4 tygodnie w podwójnej śmigałem w pierwszej wersji podanej przez Ciebie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozdrowienia z Budapestu

gdzie cię wywiało ? Polak - Węgier 2 bratanki , do kielicha i do szklanki smile.gifod wtorku do soboty będę w Skoczowie koło cieszyna , jak będziesz tamtędy wracał do chociaż zatrąb smile.gif

> jazda w zalodze - jak jest prawidlowo?:

> 1. 4.5h jazdy, 2. 4,5h jazdy, 1 4,5h jazdy, 2. 4,5h jazdy

> czy

> 1. 4.5h jazdy, 2. 4,5h jazdy, 45min przerwy, 1 4,5h jazdy, 2. 4,5h jazdy

jak poprzednicy pisali - obie opcje prawidłowe . w załodze możez także skorzystać z 10 godzinnego kierowania , ważne aby czas pracy nie przekroczył 21 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie cię wywiało ? Polak - Węgier 2 bratanki , do kielicha i do szklanki od wtorku do soboty

> będę w Skoczowie koło cieszyna , jak będziesz tamtędy wracał do chociaż zatrąb

> jak poprzednicy pisali - obie opcje prawidłowe . w załodze możez także skorzystać z 10 godzinnego

> kierowania , ważne aby czas pracy nie przekroczył 21 godzin.

I ze względu na to jako pauza jest liczone pierwsze 45 minut z dyżuru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.