Skocz do zawartości

Fotokomórka do bramy


Lucyfer

Rekomendowane odpowiedzi

Zdechła mi z nieznanych przyczyn po prawie czterech latach.

Wymagania:

- zasilanie 24V prądu zmiennego, z tym że realnie tam jest 27-29VAC

- styki NC.

- zasięg działania < 5 m.

- montaż "natynkowy"

- może być okrągła lub prostokątna, nie ma znaczenia.

Jakieś pomysły czy sugestie? Bo w necie jest tego na kopy od 80 do 600 (sic!) zł za zestaw.

A może ktoś ma pomysły co do "zdechnięcia" - nie jest ono kompletne, tylko tor "widzi duchy". Mimo że nic nie przerywa promienia, przekaźnik kłapie losowo. Sprawdziłem że w obudowach nie zagnieździły się żadne żyjątka przerywające promień światła lub zwierające jakimś śluzem ścieżki. Także na podglądzie kamerą IR w ciemności nie widać przerw w emisji światła przez nadajnik. Ki czort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić zasilanie na odbiorniku może się kabel gdzieś ukruszył i dlatego klapie przekaźnik.

Jeżeli będziesz jednak musiał wymienić to bierz coś firmowego nice, came, faac (przynajmniej podziała trochę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz jeszcze sprawdzić zasilanie na odbiorniku może się kabel gdzieś ukruszył i dlatego klapie

> przekaźnik.

Sprawdzałem, nie. Zwarłem przewody od przekaźnika na krótko w łączówce odbiornika i brama działa, tyle że bez zabezpieczenia, więc jej bardzo pilnuję.

> Jeżeli będziesz jednak musiał wymienić to bierz coś firmowego nice, came, faac (przynajmniej

> podziała trochę)

OK, choć właśnie jeden z sąsiadów już któryś miesiąc z rzędu ściąga serwis, bo mu taka firmowa fotokomórka nie działa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzałem, nie. Zwarłem przewody od przekaźnika na krótko w łączówce odbiornika i brama działa, .

> tyle że bez zabezpieczenia, więc jej bardzo pilnuję.

Sprawdź jeszcze miernikiem na zaciskach zasilania odbiornika czy napięcie nie skacze, bo tu też może być problem

> OK, choć właśnie jeden z sąsiadów już któryś miesiąc z rzędu ściąga serwis, bo mu taka firmowa

> fotokomórka

Ja najczęściej stosuję fotki came i jak dotąd żadnych problemów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj piszą, że najczęściej wysiada dioda nadawcza, ale skoro swoją sprawdzałeś

Sprawdzałem tylko w ten sposób, że obejrzałem kamerą IR, że "świeci", natomiast nic nie mogę powiedzieć o parametrach tego świecenia. A rzeczywiście początkowo pomagało zdjęcie obudowy odbiornika i brama się "odcinała". Teraz niby dioda nadawcza świeci, ale dioda sygnalizacyjna w odbiorniku sygnalizuje, że promień podczerwieni "jest przerwany". Mam gdzieś w warsztacie starą fotokomórkę od bramy, która padła po uderzeniu pioruna, zobaczę, może w niej dioda przetrwała i spróbuję podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź jeszcze miernikiem na zaciskach zasilania odbiornika czy napięcie nie skacze, bo tu też

> może być problem

Nie skacze, a od wczoraj czy przedwczoraj bariera już stale pokazuje przerwanie promienia.

> Ja najczęściej stosuję fotki came i jak dotąd żadnych problemów nie było

No u mnie też 4 lata działała, a poprzednia ze 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdechła mi z nieznanych przyczyn po prawie czterech latach.

> Wymagania:

> - zasilanie 24V prądu zmiennego, z tym że realnie tam jest 27-29VAC

> - styki NC.

> - zasięg działania < 5 m.

jezeli so to fotki NICE to niestety ok 3-4 lata temu mieli olbrzymi problem, wymienialiśmy to na potęge na gwarancji, osobiście polecam fotki DTM System

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli so to fotki NICE to niestety ok 3-4 lata temu mieli olbrzymi problem, wymienialiśmy to na

> potęge na gwarancji, osobiście polecam fotki DTM System

To są fotki no name, jakiejś włoskiej produkcji. Na razie mnie tak zawaliło do dzisiaj robotą, że nie miałem czasu się za to wziąć, po prostu je zbocznikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To są fotki no name, jakiejś włoskiej produkcji. Na razie mnie tak zawaliło do dzisiaj robotą, że

> nie miałem czasu się za to wziąć, po prostu je zbocznikowałem.

EDIT.

Kupiłem tę markę, ale gdzie indziej, bo tu nawet cen nie podają.

Sprzedawca był szczery - panie, teraz co nowszy wyrób, to bardziej chłamowaty i szybciej go szlag trafia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.