Skocz do zawartości

C14NZ Uszczelka miski olejowej (chyba wyciek)


deryl1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z uszczelką miski olejowej mianowicie się poci że aż kapie.

Przy pierwszym kapaniu od razu wymieniłem uszczelkę na korkową z silikonem uszczelniającym i po przejechaniu ok 100km znów widać ślady oleju na posadce.

Wcześniej była też korkowa ale bez silikonu, czy dać lepiej gumową uszczelkę przy naprawie kolejnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam problem z uszczelką miski olejowej mianowicie się poci że aż kapie.

> Przy pierwszym kapaniu od razu wymieniłem uszczelkę na korkową z silikonem uszczelniającym i po

> przejechaniu ok 100km znów widać ślady oleju na posadce.

> Wcześniej była też korkowa ale bez silikonu, czy dać lepiej gumową uszczelkę przy naprawie

> kolejnej.

Sprawdź czy nie ma wżerów między uszczelką. Ja bym zalecał zakładać taką jaka była oryginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej jakie wżery między uszczelką? Samochód jak kupywałem to była z uszczelką korkową i zawsze takie zakładałem czyli dwa razy.

Przy wymianie ostatniej uszczelki nie było widać tam uszkodzeń nawet po oczyszczeniu.

Czy możliwe że śruby już nie trzymają jak powinny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dokładniej jakie wżery między uszczelką? Samochód jak kupywałem to była z uszczelką korkową i

> zawsze takie zakładałem czyli dwa razy.

> Przy wymianie ostatniej uszczelki nie było widać tam uszkodzeń nawet po oczyszczeniu.

> Czy możliwe że śruby już nie trzymają jak powinny?

najważniejsze by sprawdzić powierzchnie które będą uszczelniane. Dziurki, wypustki, rysy mogą sprawić nieszczelność

Co do śrub jeśli jakaś nie trzyma może być nieszczelność. Sprawdź wizualnie czy nie ma któraś zjechanego gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najważniejsze by sprawdzić powierzchnie które będą uszczelniane. Dziurki, wypustki, rysy mogą

> sprawić nieszczelność

Powierzchnia była gładka tak na oko, sylikon dawałem z obu stron na uszczelkę.

Wyciek (pocenia) widać przy śrubach w misce (pocenie występuje od przedniej strony, włażąc pod zderzak widać że przy 1 i 3 śrubie od prawej strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od strony skrzyni, dziś patrzyłem dokładnie i na jednej ze śrub wisiała kropla oleju.

> Na czerwono zaznaczyłem obszar w którym się poci uszczelka.

> http://pokazywarka.pl/ij2szp/

a moze miska jest juz w tym miejscu sfatygowana, czyli krzywa od zbyt mocnego dokręcania?

Piszesz, że już dwa razy wymieniałeś Elringa - z jaka siłą dokręcasz, po kolei czy na krzyż kręcisz śruby? Czekasz aż silikon trochę ściągnie czy od razu po nałożeniu na maxsa przykręcasz? Moze połóż miske na czyms równym i zobacz czy lata na boki/przód tył jak dusisz - pod kątem skrzywienia jej mi chodzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam problem z uszczelką miski olejowej mianowicie się poci że aż kapie.

Silikon czarny nanosimy TYLKO na szczeliny podziałowe między blokiem silnika a obudową łożyska WK i obudową pompy olejowej.

286996979-Szczelinypodzialowe.JPG

Następnie przykładamy miskę z nałożoną uszczelką korkową i przykręcamy śrubkami momentem 8 Nm!!! Taki mały moment wystarczy do uszczelnienia i nie zniszczy tulejek w uszczelce. Mamy na to czas max. 10 minut od nałożennia silikonu na szczeliny podziałowe, po tym czasie silikon może się nie rozpłynąć poprawnie i odkształcić uszczelkę!!! Przykręcanie śrub na krzyż nie jest konieczne, ważne, aby to szybko zrobić!!!

Uszczelkę kup w ASO. Zrobiłem tak w Corsie ze 3 lata temu, ma podobną miskę i do dziś suchutko, a wcześniej się lał olej po misce, trzeba było ją myć przed przeglądem, żeby się diagnosta nie czepiał.

Pozdr.

post-65098-14352520746873_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnią uszczelkę robił mechanik (w poniedziałek jadę na gwarancję do niego) , jeśli coś nie tak odpowie to będzie u niego ostatnia wizyta.

Silikon dawał po całej obwódce.- sorki zapomniałem napisać że po obu stronach.

Dziś zrobiłem fotki tego kapania po 3 dniach postoju

Na fotkach pokazuje jak wielkie plamy są oraz miejsca jak wygląda uszczelka gdzie się tak poci.

Zdjęcia

Sprawdzałem miskę i jest prosta, wżerów też nie widać było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.