Skocz do zawartości

panowie jest dylemat


tomata

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wyżej, dostałem propozycje pracy na zestawie. Problem jest tego typu ze nigdy nie jeździłem czymś większym niż 16t solówka, a od poniedziałku miałbym zacząć. Po prostu wsiąść w premiumke i do przodu. Mam tylko podany adres załadunku w Polsce i rozładunek w Niemczech. Sam, bez jakiegoś wyjadacza, który by mi pomógł, doradził, przypilnowal itd. Wiem ze w molochach jezdisz wpierw na skoczka, a tu całkiem sam na głęboką wodę. Temat do ogarnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak pisałem wyżej, dostałem propozycje pracy na zestawie. Problem jest tego typu ze nigdy nie

> jeździłem czymś większym niż 16t solówka, a od poniedziałku miałbym zacząć. Po prostu wsiąść w

> premiumke i do przodu. Mam tylko podany adres załadunku w Polsce i rozładunek w Niemczech.

> Sam, bez jakiegoś wyjadacza, który by mi pomógł, doradził, przypilnowal itd. Wiem ze w

> molochach jezdisz wpierw na skoczka, a tu całkiem sam na głęboką wodę. Temat do ogarnięcia?

Wszystko robią ludzie smile.gif

Zerknij tylko czy ma automat do toll collecta czy będziesz musiał ręczne kupować. Ręczne jest dość upierdliwe sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co kupować??? Wiem ze wszystko jest dla ludzi, tylko qrde tak ostro?

Opłatę za autostradę. Albo masz automat (urządzenie) albo musisz iść na stację, wskazać którą drogą będziesz jechał i zapłacić. Jest to naprawdę mocno upierdliwe jak masz załadunki/rozładunki w Niemczech. A dodatkowo zdarza się, że po drodze z miejsca roz/załadunku do autostrady nie ma żadnego punktu i wjeżdżasz na autostradę z duszą na ramieniu i prujesz do następnej tankstelle. Trzeba się też przyłożyć do zabezpieczenia ładunku bo Niemcy są na tym punkcie bardzo wyczuleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wsiąść w

> premiumke i do przodu. Mam tylko podany adres załadunku w Polsce i rozładunek w Niemczech.

na temat Premiumki powiem wszystko co chcesz - podaj model i rocznik.

CB radio najlepszym przewodnikiem , zawsze się dowiedziałem wszystkiego jadąc gdzieś 1 raz ( głupot oczywiście też). niemcy są rygorystyczni jeśli chodzi o utrzymywanie odległości od poprzedniego pojazdu. trafisz do celu , drogi mają dobrze oznakowane ale atlas jest potrzebny i to nie byle jaki. nie parkuj na noc byle gdzie, kradną paliwo. po 17 ciężko znależć wolne miejsca na parkingach. CMR łatwy do wypisania , są rubryki po polsku lub gotowe daje firma załadunkowa.

nie stresuj się , każdy kiedyś był 1 raz. na stacjach kibelki płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś ze sląska - jestem w skoczowie takim testowym zestawem - renault premium i naczepa. chcesz to zajrzyj do Retosu , są jazdy konkursowe ekonomicznej jazdy

( będę do piątku do godz 15 - 16) albo będę wracał do Łodzi w sobotę od rana pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak pisałem wyżej, dostałem propozycje pracy na zestawie. Problem jest tego typu ze nigdy nie

> jeździłem czymś większym niż 16t solówka, a od poniedziałku miałbym zacząć. Po prostu wsiąść w

> premiumke i do przodu. Mam tylko podany adres załadunku w Polsce i rozładunek w Niemczech.

> Sam, bez jakiegoś wyjadacza, który by mi pomógł, doradził, przypilnowal itd. Wiem ze w

> molochach jezdisz wpierw na skoczka, a tu całkiem sam na głęboką wodę. Temat do ogarnięcia?

Zestaw?? Naczepa czy tandem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś ze sląska - jestem w skoczowie takim testowym zestawem - renault premium i naczepa. chcesz

> to zajrzyj do Retosu , są jazdy konkursowe ekonomicznej jazdy

> ( będę do piątku do godz 15 - 16) albo będę wracał do Łodzi w sobotę od rana pewnie.

z miłą chęcią ale w piątek pracuje do 16 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu wsiąść w

> na temat Premiumki powiem wszystko co chcesz - podaj model i rocznik.

> CB radio najlepszym przewodnikiem , zawsze się dowiedziałem wszystkiego jadąc gdzieś 1 raz ( głupot

> oczywiście też). niemcy są rygorystyczni jeśli chodzi o utrzymywanie odległości od

> poprzedniego pojazdu. trafisz do celu , drogi mają dobrze oznakowane ale atlas jest potrzebny

> i to nie byle jaki. nie parkuj na noc byle gdzie, kradną paliwo. po 17 ciężko znależć wolne

> miejsca na parkingach. CMR łatwy do wypisania , są rubryki po polsku lub gotowe daje firma

> załadunkowa.

> nie stresuj się , każdy kiedyś był 1 raz. na stacjach kibelki płatne.

Ja tam wolę nawi od mapy. Mapa za dużo szyby zasłania grinser006.gif

Paliwo w Niemczech nie jest aż takim problemem, nie strasz wink.gif

Francja czy Włochy to tak smile.gif

A jak chodzi o kibelki to ja wolę poświęcić te 20 centów i spełnić potrzeby w czystości niż nad tymi metalowymi obskurami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mega

Ja śmigam Megą i nie narzekam smile.gif Tam Niemcy to jak na początek nie jest zły temat, ja na pierwszy wyjazd od razu Anglię dostałem zlosnik.gif Jutro będę wracał do domu i może będę miał gdzieś zrzutke na śląsku. Wpadaj, zobaczysz, usiądziesz i bedziesz wiedział czy to jest dla Ciebie. Ja mam tollka ręcznego i już się przyzwyczaiłem do kupowania poszczególnych tras. Masz jakies pytanie, pisz, dzwoń postaram się pomóc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pierwszy kurs miałem do Barcelony Na wyspy miałem następny

> Najlepiej tak na szerokie wody właśnie

Zgadzam się z Tobą zlosnik.gif Teraz krajówka to dla mnie za kare jest.... Wczoraj ładowałem się 5,5 godziny, 4 godziny jechałem i dziś stoje na firmie już 4 godziny i nic się nie dzieje smile.gif Za granicą to od razu Ci powiedzą "tumoroł" i wszystko jasne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się z Tobą Teraz krajówka to dla mnie za kare jest.... Wczoraj ładowałem się 5,5 godziny,

> 4 godziny jechałem i dziś stoje na firmie już 4 godziny i nic się nie dzieje Za granicą to od

> razu Ci powiedzą "tumoroł" i wszystko jasne

Dokładnie tak, na kraju to miałem wrażenie że pracuję w mało zorganizowanym kieracie no.gif

Albo "posle zawtra;" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.