Skocz do zawartości

Vectra B - pytanie


mariox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

Jest sprawa.

Mam okazję nabycia po taniości Vectrę B z silnikiem 1,8 (122 KM?). Auto pochodzi z roku 2000 i ma przebieg... no dość znaczny ten przebieg, ale na 100% autentyczny (autko od początku w mojej firmie).

Kwestia jest w tym, iż autko poszłoby "do gazu". No i z tym mam wątpliwości, czy nie dobiję tym silnika.

Czy ktoś posiada analogiczny model zagazowany? Jak to się sprawuje?

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to auto ma przebiegu. Miałem combo z gazem od nowości, w momencie kasacji miało 190tyś km i nic

> się nie działo

szkopuł w tym, że ten ma 2 razy więcej. To Combo z tym samym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkopuł w tym, że ten ma 2 razy więcej. To Combo z tym samym silnikiem?

Silnik niestety inny. Jeśli kupisz auto za fajną kasę to wart brać, ewentualnie reszta będzie na mały remont. Co do silnika w twojej VB, nadaje się do gazu bezproblemowo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik niestety inny. Jeśli kupisz auto za fajną kasę to wart brać, ewentualnie reszta będzie na

> mały remont. Co do silnika w twojej VB, nadaje się do gazu bezproblemowo

Tylko że ten przebieg... konsultowałem się z firmą gazowniczą i usłyszałem, że po założeniu instalacji LPG auto po przejechaniu kilku - kilkunastu kkm reaguje wzmożonym apetytem na olej. Związane jest to niby z tym, że gaz "przepędza" wszelkie nagary i silnik się rozszczelnia. Teoretycznie zjawisko powinno dotyczyć każdego auta, ale w tym silniku podobno jest wzmożone.

Dlatego chciałem zapytać użytkowników tego silnika, o ile gazowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak jest.

> Jak ci przebieg nie pasuje to skręć do ok 180tyś i jezdzij

Hehe, no nie, autko ma być dla mnie a nie na handel.

Poza przebiegiem nie ma żadnych dolegliwości. Jeździło dużo ale było regularnie serwisowane.

Martwię się tylko, czy gaz nie załatwi silnika z takim przebiegiem (przynajmniej czy nie będzie żarło oleju ponad normę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto już kupione, odrolnione (znaczy zdjęta kratka zlosnik.gif), ubezpieczone, zagazowane, tylko pójść w poniedziałek do WK z kompletem papierzysk po nowy dowodzik.

W związku z tym witam na pokładzie kącika oplowego 20.GIF

Mam nadzieję że Mod wybaczy mi powitanie na technicznym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.