Skocz do zawartości

tarcze z Vectra C w Astra G


telemorele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Astrowiczów.

W związku z tym, iż zbliża się przegląd, a budżet na wakacyjną przygodę zamiast rosnąć powoli topnieje postanowiłem rozejrzeć się za hamulcową tarczą używką.

Mam na oku w bardzo dobrym stanie i za b. rozsądne pieniądze tarcze hamulcowe noszone w Vectra C 2.0 DTI. U mnie w oryginale tarcza na 5 śrub tym samym rozstawie, podobnie jak ww. Viki jedyną właściwie różnicą gabarytową jest jej średnica zewnętrzna - 280 w AG do 285 mm w VIKIC

To z pozoru niewielka różnica bo aż 0,5 cm, ale czyż na pewno?

cężko mi na oko stwierdzić czy to się zmieści, może jednak kiedyś ktoś tego własnie próbował, sprawdził i teraz poleci lub odradzi, gdyż po prostu na głowę upadłem...żeby tak dopasowywać nieoryginalną tarczę. Ale z ciekawości może ktoś się wypowie. Zacisk w AG ATE.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiedziałem że wiecej uwag będzie w ogóle do zakładania używanych tarcz. Załóżmy więc, przypadek iście teoretyczny... czy owe tarcze z Vc wejdą i będa pracować w AG smile.gif.

Na margie: tarcze klocki przód, tył, piasta tłumik i klima, PZU przegląd... jak to sie wszystko zawsze na raz piep.... sciana.gif

używka- w dobrym stanie (żadne 22mm z rantem -tylko ok 24,7)

albo jadę na wakacje bez mojej Pani... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używka czy nówka to sądzę, że ta tarcza raczej nie podejdzie do Twoich hamulców.

Kupiłbym najtańsze nowe tarcze i klocki jakieś tanie (np. Trusting, ABE).

Używek możesz szukać od AH, Merivy, Corsy C. Od AH będą łatwiej dostępne i stosunkowo "młode".

O hamulcach piszemy w przewidzianym do tego wątku. Link w FAQ.

[Orochimaru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.