Skocz do zawartości

Samodzielny montaż blokady skrzyni biegów


Jarek_JD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam oryginalną instrukcję montażu blokady skrzyni biegów (Niedźwiedź-lock), montaż raczej wg intrukcji do skomplikowanych nie należy. Warsztat specjalizujący się w alarmach i blokadach życzy sobie 250zł za sam montaż.

Są jakieś przeciwskazania do samodzielnego montażu takiej blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np takie, że jak chcesz zadeklarować posiadanie takiej blokady u ubezpieczyciela, jako środek do ochrony samochodu przed kradzieżą, to bez kwitu podbitego przez warsztat mający uprawnienia w montażu takich rzeczy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np takie, że jak chcesz zadeklarować posiadanie takiej blokady u ubezpieczyciela, jako środek do

> ochrony samochodu przed kradzieżą, to bez kwitu podbitego przez warsztat mający uprawnienia w

> montażu takich rzeczy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Samochód ma już wymagane zabezpeiczenie do AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód ma już wymagane zabezpeiczenie do AC.

to możesz sobie sam zamontować, pytanie czy jest sens? mam w 2 aucie i nie używam tego.

Oczywiście, jak miałem w nowym, to na początku zakładałem, bo:

1. było nowe auto

2. było to dodatkowe wymagane przez ubezpieczyciela zabezpieczenie samochodu (pierwsze to fabrycznym immo)

Jak przestali wymagać drugiego zabezpieczenia (podniesiono limit z 30 do 60 tys wartości auta) to przestałem zapinać, bo to upierdliwe było, założyłem alarm z ukrytym wyłącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód ma już wymagane zabezpeiczenie do AC.

takie zabezpieczenia mają sens tylko jako wymagane do ubezpieczenia. Jak ktoś będzie chciał ukraść, to mu to nie przeszkodzi. Mnie kiedyś ukradli samochód za założnym "niedźwiedziem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie zabezpieczenia mają sens tylko jako wymagane do ubezpieczenia. Jak ktoś będzie chciał ukraść,

> to mu to nie przeszkodzi. Mnie kiedyś ukradli samochód za założnym "niedźwiedziem".

Żona się upomniała, bo miała kiedyś w golfie i zamykała systematycznie.

Na temat działania takiego zabezpieczenia trudno coś mi powiedzieć. Zdecydowanie wolę mieć auto, niż pieniądze z AC, które i tak nie pozwolą na odkupienie auta w takim samym stanie.

Montaż myślałem zlecić znajomemu mechanikowi, który realnie weźmie 1/3 ceny i na pewno się przyłoży, bo wszystko zawsze robimy razem zlosnik.gif

Czyli ogólnie nie warto zakładać blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwóch samochodach to miałem zamiast alarmu. Ale tylko dlatego, że było wymagane do AC, było tańsze od alarmu i bezawaryjne. Teraz założyłem alarm do AC, ze względu, że miałem dosyć zabawy z wkładaniem i wyjmowaniem tego bolca. Szczególnie, że żonę to bardziej wnerwiało. ok.gif Widać Twoja lubi chodzić nabuzowana zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam oryginalną instrukcję montażu blokady skrzyni biegów (Niedźwiedź-lock), montaż raczej wg

> intrukcji do skomplikowanych nie należy. Warsztat specjalizujący się w alarmach i blokadach

> życzy sobie 250zł za sam montaż.

> Są jakieś przeciwskazania do samodzielnego montażu takiej blokady?

Jeżeli to jest blokada blokująca samą dźwignię to daj sobie spokój. Tylko sobie utrudnisz życie a nie złodziejowi.

Złodziej przecina konsolę wypina wodziki, wrzuca jedynkę i już go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.