Skocz do zawartości

Kupno towaru z Chin.


OlekBartek

Rekomendowane odpowiedzi

> kupował

Moze pomozesz?

Interesuje mnie takie cos :

http://www.aliexpress.com/item/2012-HIM-for-HONDA-HDS-Diagnostic-System-Kit/535009863.html

Przebitka w polsce na allegro na tym,to prawie 100%,wiec zaryzykuje i chcialbym kupic jedna sztuke dla siebie.

Wyslalbym ci pw, z prosba (pyt.),tylko musza mi koledzy na innym forum napisac,czy to bankowo to samo (czy posiada wszystko co posiadac powinien).?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To idzie kurierem, a z tego co czytałem to przy tej metodzie wysyłki doliczają bankowo cło i VAT.

> Więc do tego + 23% VAT'u i + cło (nie wiem ile, musisz to sprawdzić, ale pewnie ok. 10%)

cła nie ma na 100%, VAT mogą doliczyć, kupowałem kilka/kilkanaście sprzętów i VAT doliczyli mi 2 razy, raz szło pocztą, a raz TNT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to doliczaja automatycznie po kupnie przedmiotu?

nie, dopiero w PL w urzędzie celnym do którego wpadają takie paczki, czasami puszczają bez opłat, a czasami każą płacić, nie wiem jaki jest klucz wg którego wybierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cła nie ma na 100%, VAT mogą doliczyć, kupowałem kilka/kilkanaście sprzętów i VAT doliczyli mi 2

> razy, raz szło pocztą, a raz TNT.

Rzeczywiście, teraz sprawdziłem i:

Quote:

Zgodnie z art. 23 Wspólnotowego Systemu Zwolnień Celnych zwolnione (Dz.U.UE.L.09.324.23) z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie. Określenie "towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EURO na przesyłkę.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, dopiero w PL w urzędzie celnym do którego wpadają takie paczki, czasami puszczają bez opłat, a

> czasami każą płacić, nie wiem jaki jest klucz wg którego wybierają.

Czyli pozniej dostaje pismo,ze musze doplacic ten vat?

Wybaczcie za moze banalne pyt. - ale nigdy z takimi zakupami nie mialem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli pozniej dostaje pismo,ze musze doplacic ten vat?

> Wybaczcie za moze banalne pyt. - ale nigdy z takimi zakupami nie mialem do czynienia.

przychodzi Ci pismo z poczty albo firmy kurierskiej żebyś się do nich zgłosił i wyjaśnił co i za ile zostało kupione, jak dostaną papiery jakie będą chcieli (skany mailem) to paczka Ci przychodzi za pobraniem do domu, pobranie jest na kwotę jaką musisz zapłacić tego VATu właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przychodzi Ci pismo z poczty albo firmy kurierskiej żebyś się do nich zgłosił i wyjaśnił co i za

> ile zostało kupione, jak dostaną papiery jakie będą chcieli (skany mailem) to paczka Ci

> przychodzi za pobraniem do domu, pobranie jest na kwotę jaką musisz zapłacić tego VATu

> właśnie.

Przepraszam,ze pyt. ale czy dostales mojego PW?Bo wogole nie widze,czy sie wyslalo itp frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To idzie kurierem, a z tego co czytałem to przy tej metodzie wysyłki doliczają bankowo cło i VAT.

> Więc do tego + 23% VAT'u i + cło (nie wiem ile, musisz to sprawdzić, ale pewnie ok. 10%)

Jeżeli wysyłka będzie kurierem VAT będzie na 100% do zapłaty. Firmy kurierskie mają własne agencje celne i jest to dla nich dodatkowy zarobek.

Jeśli poczta, to prawdopodobieństwo cła jest minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli wysyłka będzie kurierem VAT będzie na 100% do zapłaty. Firmy kurierskie mają własne agencje

> celne i jest to dla nich dodatkowy zarobek.

> Jeśli poczta, to prawdopodobieństwo cła jest minimalne.

hmm.gif A jak jest z towarami (niby firmowymi) znanych marek , przy zakupie w większej ilości ? ktoś to kontroluje co wjeżdża do kraju i kto to kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To idzie kurierem, a z tego co czytałem to przy tej metodzie wysyłki doliczają bankowo cło i VAT.

> Więc do tego + 23% VAT'u i + cło (nie wiem ile, musisz to sprawdzić, ale pewnie ok. 10%)

doliczą vat 23%, cło (chociaż nie koniecznie, zależy od kwalifikacji towaru) i około 70 zł za odprawę celną z DHL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jest z towarami (niby firmowymi) znanych marek , przy zakupie w większej ilości ? ktoś to

> kontroluje co wjeżdża do kraju i kto to kupuje?

Tu już wchodzą w grę przepisy dotyczące podróbek. Odbiorca może mieć mocno ciepło z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu już wchodzą w grę przepisy dotyczące podróbek. Odbiorca może mieć mocno ciepło z tego powodu.

A dlaczego odbiorca? to nie mogę sobie zlosnik.gif kupić 100szt koszulek lub spodni na własny użytek zlosnik.gif, bo przepisy dotyczące podróbek to raczej producenta powinny dotyczyć a nie klienta hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.