Skocz do zawartości

Co zamiast cyklinowania?


Zbynek

Rekomendowane odpowiedzi

Jesienią poprzedniego roku miałem wymieniane deski na podłodze w domku letniskowym. Przez zimę nabrały trochę wilgoci i teraz podłoga nie jest idealnie równa. Chciałbym tą powierzchnię wyrównać i polakierować. Domek ma wymiary 4x3m, więc jest malutki i wydaje mi się że cykliniarka będzie strasznie nieporęczna. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić szybko i się nie narobić? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesienią poprzedniego roku miałem wymieniane deski na podłodze w domku letniskowym. Przez zimę

> nabrały trochę wilgoci i teraz podłoga nie jest idealnie równa. Chciałbym tą powierzchnię

> wyrównać i polakierować. Domek ma wymiary 4x3m, więc jest malutki i wydaje mi się że

> cykliniarka będzie strasznie nieporęczna. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić szybko i się

> nie narobić?

szlifierka mimosrodowa 150mm.papiery róznej gradacji i tyle. przy tej powierzchni da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> deski na podłodze w domku letniskowym.

> Chciałbym tą powierzchnię wyrównać i polakierować. Domek ma wymiary 4x3m, więc jest malutki i wydaje mi się że

> cykliniarka będzie strasznie nieporęczna.

Nie wiem, ale może są cyklinarki różnej wielkości? Tak, jak są mniejsze i większe wibratory do zagęszczania gruntu na ten przykład.

I nie sugerował bym się wielkością i rodzajem pomieszczenia - przecież gdybyś miał zamiast domku całą chatę z takim pomieszczeniem, to nie użył byś cyklinarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesienią poprzedniego roku miałem wymieniane deski na podłodze w domku letniskowym. Przez zimę

> nabrały trochę wilgoci i teraz podłoga nie jest idealnie równa. Chciałbym tą powierzchnię

> wyrównać i polakierować. Domek ma wymiary 4x3m, więc jest malutki i wydaje mi się że

> cykliniarka będzie strasznie nieporęczna. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić szybko i się

> nie narobić?

Moim zdaniem najlepiej to zrobić cykliniarką. Pomieszczenie 3x4 nie jest takie znowu małe, żeby cyklinowanie było udręką. Przecież ten domek ma wymiary niedużego pokoju, a pokoje jakoś się cyklinuje bez najmniejszych problemów. Szlifierkami będzie ciężko fajnie wyrównać podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Szlifierką mimośrodową łatwo zrobić zaciachy.

w życiu !! mylisz mimośrodową z krążkiem szlifierskim !!

taśmową możesz bokiem zajechac i zrobić wcięcia - mimośrodowa obrócz ruchu wogól ma ruch mimośrodowy - nigdy "zaciachów" nie zrobisz.

mam w domu wszystkie możliwe szlifierki (ponad 20 elektronarzędzi) i tylko po mimośrodowej jest idelanie gładko.

poza tym jest jedna ważna zasada - szlierki się nigdy nie dociska - dociskanie powoduje uszkodzenie materiału obrabianego i niższą skuteczność pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w życiu !! mylisz mimośrodową z krążkiem szlifierskim !!

> taśmową możesz bokiem zajechac i zrobić wcięcia - mimośrodowa obrócz ruchu wogól ma ruch

> mimośrodowy - nigdy "zaciachów" nie zrobisz.

> mam w domu wszystkie możliwe szlifierki (ponad 20 elektronarzędzi) i tylko po mimośrodowej jest

> idelanie gładko.

> poza tym jest jedna ważna zasada - szlierki się nigdy nie dociska - dociskanie powoduje uszkodzenie

> materiału obrabianego i niższą skuteczność pracy.

Nigdy nie mow nigdy... Szlifowales pionowe elementy? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.