Skocz do zawartości

Montaż wieszaka na rower


Rekomendowane odpowiedzi

Czy montaż takiego wieszaka do ściany z cegły dziurawki grubości 10 cm ma sens? Nie chciałbym żeby rower (~12 kg) spadł mi na głowę.

http://allegro.pl/wieszak-na-rower-sciane-uchwyt-rowerowy-i3310190290.html

Zakładam użycie kołków do cegły j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki. W takim razie używać tych kołków czy po prostu zwykłych rozporowych jeśli siła na nie

> będzie działała prostopadle?

zawsze kolkow do materialu w jakim mocujesz. Od razu pewnie by nie wylazlo ale po paru razach moze Ci to spasc na glowe. Oplaca sie dla 10 zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze kolkow do materialu w jakim mocujesz. Od razu pewnie by nie wylazlo ale po paru razach moze

> Ci to spasc na glowe. Oplaca sie dla 10 zl?

To nie jest kwestia opłacalności. wink.gif Nie używałem jeszcze tych kołków, a nie zawsze coś nowego okazujesz się lepszym. wink.gif

Ale w przypadku roweru skorzystam. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy montaż takiego wieszaka do ściany z cegły dziurawki grubości 10 cm ma sens? Nie chciałbym żeby

> rower (~12 kg) spadł mi na głowę.

> http://allegro.pl/wieszak-na-rower-sciane-uchwyt-rowerowy-i3310190290.html

> Zakładam użycie kołków do cegły j.w.

z technicznego punktu widzenia ten uchwyt nie jest zbyt dobrze skonstruowany.

moim zdaniem powinien mieć dłuższe elementy schodzące pionowo w dół po ścianie.

Chodzi o to aby kołki obciążone były tylko w pionie ( chyba na ścinanie ) a w takim przypadku obciążany wieszak będzie szedł w dół i usiłował wyrwać kołki e ściany w płaszczyźnie poziomej.

Zwłaszcza w przypadku lichej ściany będzie to istotne.

Ja kupiłem do piwnicy wieszak na rowery z decatchlonu. Jest to wyprofilowana rura która idzie pionowo po ścianie a potem prostopadle i na tym wiesza się rower.

Dwa ciężkie rowery wiszą mega stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z technicznego punktu widzenia ten uchwyt nie jest zbyt dobrze skonstruowany.

> moim zdaniem powinien mieć dłuższe elementy schodzące pionowo w dół po ścianie.

> Chodzi o to aby kołki obciążone były tylko w pionie ( chyba na ścinanie ) a w takim przypadku

> obciążany wieszak będzie szedł w dół i usiłował wyrwać kołki e ściany w płaszczyźnie poziomej.

> Zwłaszcza w przypadku lichej ściany będzie to istotne.

> Ja kupiłem do piwnicy wieszak na rowery z decatchlonu. Jest to wyprofilowana rura która idzie

> pionowo po ścianie a potem prostopadle i na tym wiesza się rower.

> Dwa ciężkie rowery wiszą mega stabilnie.

Masz na mysli taki wieszak?

http://www.decathlon.pl/uchwyt-cienny-na-2-row-sv300-id_3230614.html

Tez mam 2 takie w garazu, ale nie jest to zbyt estetyczne i w mieszkaniu raczej bym tego nie powiesil grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz na mysli taki wieszak?

> http://www.decathlon.pl/uchwyt-cienny-na-2-row-sv300-id_3230614.html

> Tez mam 2 takie w garazu, ale nie jest to zbyt estetyczne i w mieszkaniu raczej bym tego nie

> powiesil

Tak, to taki wieszak.

O estetyce nie było nic mówione zlosnik.gif

Mój ma niebieskie osłony tam gdzie idzie rama - jest ładniejszy.

Zawsze można po nim puścić jakiś bluszcz albo zwisającą paprotkę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z technicznego punktu widzenia ten uchwyt nie jest zbyt dobrze skonstruowany.

Masz rację.

> Ja kupiłem do piwnicy wieszak na rowery z decatchlonu. Jest to wyprofilowana rura która idzie

> pionowo po ścianie a potem prostopadle i na tym wiesza się rower.

> Dwa ciężkie rowery wiszą mega stabilnie.

Ile to ma długości? Bo pomieszczenie jest wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację.

> Ile to ma długości? Bo pomieszczenie jest wąskie.

W sensie ile odstaje od ściany ?

Myślę że z 50 cm.

Mi mieszczą się dwa rowery.

Zawsze możesz to po protu trochę uciąć i jakoś zaizolować na końcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też musiałem wybrać coś do powieszenia roweru w mieszkaniu, dodatkowym problemem był mało standardowy kształt ramy. przejrzałem allegro i po zastanowieniu kupiłem 2 wieszaki do kół samochodowych a do nich za 5zeta osłonę do rur z wodą i działa jak ta lala ok.gif

287037412-IMG_20130709_192418.jpg

post-3380-14352520961714_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe OT: 60zł za kawałek rurki? Zawsze mi się DECATHLON drogi wydawał...

Tak się tylko wydaje.

Dam Ci 4 dychy - znajdź rurki, dotnij, znajdź kogoś kto je wytnie pospawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dam Ci 4 dychy - znajdź rurki, dotnij, znajdź kogoś kto je wytnie pospawa....

Jasne, że kompletując materiały na zrobienie jednej sztuki i w dodatku zlecając komuś robotę, będzie to nieopłacalne w porównaniu do gotowca z decathlona, jednak jak ktoś ma wszystkie narzędzia i materiały, to w ramach popołudniowego majsterkowania coś takiego można wyrzeźbić.

Metr rurki, pół metra profila, ze 2 elektrody i kilkadziesiąt ml farby wiele osób jest w stanie po prostu wyjąć z garażu.

Oczywiście taki domowej roboty stojak może nie być szczytem elegancji, ale np. do piwnicy, czy garażu nadaje się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to go kup, tylko trochę go zmodyfikuj, tzn. weź kawałek płaskownika, tak z 3mm i od strony ściany podłuż pionowo te płaskowiczki (uprzednio wywiercając w nich po dwa otwory). Jako kołki polecam fi 12 lub ewentualnie fi 10, ale wówczas otwór wiercony mniejszym wiertłem (bo masz dziurawkę) i trochę wbity młotkiem ten kołek.

Wg mnie najlesze kołki to "Wkręt-Met" ale zwykłe - nie "szybkiego montażu" i będzie trzymać jak beton.

P.S. płaskowniczki polecam gdzieś z odzysku bo nowe (nota bene też zardzewiałe) są strasznie drogie.

jedno co powinieneś wiedzieć to to że te odchylane uwchytki są trochę anemiczne i napewno będą się wyginały (sprężynowały) po powieszeniu roweru - ale coś za coś.

Poniżej poglądowe zdjęcie przerobionego uchwytu (to zielone to płaskowniczki a czerwone to otwory w nich) - długość płaskowniczka daj tak 25-30cm.

A fabrycznie jak piszą na aukcji to on na kołeczkach ze śrubą m6 niema prawa wisieć w dziurawce.

287041037-wieszak3.jpg

post-116584-14352520975414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki. Nie lubię rzeźbienia w gównie - wolę gotowe rozwiązania. Poszukam czegoś innego zgodnie z

> Waszymi uwagami.

zawsze może znaleźć jakiegoś sąsiada co lubi takie rzeczy, pokazać mu zdjęcie co chcesz a na końcu w weekend przy pub2.gif opowiedzieć mu jaki jest stabilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to jak się suszą to spawania z nimi już nie będzie tylko , klejenie, szlaka, i ch....y spaw

Mówisz? hmm.gif

Quote:

Elektrody o otulinie rutylowej z reguły nie wymagają suszenia przed użyciem. Jednakże w przypadku ich zawilgocenia, należy suszyć przed użyciem w temperaturze 80- 120oC w ciągu 1 h.


grinser006.gifbiglaugh.gifElektrody BENMET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przy takim suszeniu jak napisałeś to ok, ale ja zawsze widziałem jak wszysscy suszą je poprzez leżakowanie np. 2 tygodnie w pokoju w domu a wtedy tak jak napisałem spawania już nimi nie będzie - owszem łuk elektryczny powstanie ale nie można tego co wyjdzie nazwać spawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.