Skocz do zawartości

Przewody hamulcowe 125p


Rekomendowane odpowiedzi

> Biore sie za remont hamulcow w fiaciorze. Czy jak kupie rurke miedziana w sklepie to spokojnie ja

> sam powyginam? Czy moze jakies gotowe cos kupic? A co z gwintami?

jak masz możliwość to kup gotowca, dostaniesz w większości sklepów ze starymi częściami, a jak chcesz się pobawić to gwintownica i jazda. Raczej powinieneś sam powyginać chociaż ja dorobiłem od pompy sprzęgła za trzecim podejściem grinser006.gifclown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biore sie za remont hamulcow w fiaciorze. Czy jak kupie rurke miedziana w sklepie to spokojnie ja

> sam powyginam? Czy moze jakies gotowe cos kupic? A co z gwintami?

Jak można kupić gotowe do 125 to takie kup, mniej zabawy, jak nie to kup sobie zestaw do gięcia przewodów i zarabiania końcówek, przewód i dorób sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biore sie za remont hamulcow w fiaciorze. Czy jak kupie rurke miedziana w sklepie to spokojnie ja

> sam powyginam? Czy moze jakies gotowe cos kupic? A co z gwintami?

Da radę bez problemów powyginać ok.gif Tylko trzeba w miarę z wyczuciem robić i żeby za mocno ich nie zginać grinser006.gif Ja u siebie poucinałem stare przewody, zaszedłem z tym do sklepu z częściami do hamulców i mi gość dorobił miedziane na wymiar waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz możliwość to kup gotowca, dostaniesz w większości sklepów ze starymi częściami, a jak

> chcesz się pobawić to gwintownica i jazda. Raczej powinieneś sam powyginać chociaż ja

> dorobiłem od pompy sprzęgła za trzecim podejściem

Nie mam gwintownicy plus stare to nie byly miedziane a chcialbym zrobic porzadnie zeby na 20 lat wystarczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da radę bez problemów powyginać Tylko trzeba w miarę z wyczuciem robić i żeby za mocno ich nie

> zginać Ja u siebie poucinałem stare przewody, zaszedłem z tym do sklepu z częściami do

> hamulców i mi gość dorobił miedziane na wymiar

O to dobry pomysl tak zrobie ok.gif boje sie, ze jak je zaczne wyginac to za bardzo pozaginam rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to dobry pomysl tak zrobie boje sie, ze jak je zaczne wyginac to za bardzo pozaginam rurki.

Tylko weź ze sobą np. jedną nakrętkę od przewodów na wzór, bo to raczej rzadko stosowany gwint (jak dobrze pamiętam M10x1,25), ewentualnie powiedz że do 125p lub starych Polonezów. A jeśli masz przy pompie hamulcowej takie coś od wskaźnika na desce to zachowaj wszystkie cztery nakrętki, bo to w ogóle jakieś nietypowe badziewie, chyba nawet calowe gwinty ma spineyes.gif

EDIT: A przewody trzeba po prostu wyginać z wyczuciem i nie giąć ich kilkukrotnie w tym samym miejscu. Można też robić wygięcia na czymś okrągłym ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko weź ze sobą np. jedną nakrętkę od przewodów na wzór, bo to raczej rzadko stosowany gwint (jak

> dobrze pamiętam M10x1,25), ewentualnie powiedz że do 125p lub starych Polonezów. A jeśli masz

> przy pompie hamulcowej takie coś od wskaźnika na desce to zachowaj wszystkie cztery nakrętki,

> bo to w ogóle jakieś nietypowe badziewie, chyba nawet calowe gwinty ma

> EDIT: A przewody trzeba po prostu wyginać z wyczuciem i nie giąć ich kilkukrotnie w tym samym

> miejscu. Można też robić wygięcia na czymś okrągłym

O kurde na jednym popoludniu sie nie skonczy crazy.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak można kupić gotowe do 125 to takie kup, mniej zabawy, jak nie to kup sobie zestaw do gięcia

> przewodów i zarabiania końcówek, przewód i dorób sam

Do zarabiania końcówek.

Ale do gięcia... hehe.gif

Mi w intercars sprzedali przewód zwinięty w pętlę zlosnik.gif i aligancko rączkami go sobie wyprostowałem i wygiąłem wg potrzeb. Żadnej filozofii w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do zarabiania końcówek.

> Ale do gięcia...

> Mi w intercars sprzedali przewód zwinięty w pętlę i aligancko rączkami go sobie wyprostowałem i

> wygiąłem wg potrzeb. Żadnej filozofii w tym nie ma.

Jest w ogóle coś takiego jak jakieś narzędzia specjalnie przeznaczone go gięcia przewodów? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest w ogóle coś takiego jak jakieś narzędzia specjalnie przeznaczone go gięcia przewodów?

Nie mam pojęcia. Może kolega myślał o giętarce do rur i odruchowo przełożył ją na samochody? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.