Skocz do zawartości

tak w temacie 600-1000 na pierwsze


lefff

Rekomendowane odpowiedzi

> czyli lanser zwykly jestes a nie motocyklista

Ale po co wyważasz otwarte drzwi, skoro już to dawno przyznałem, że po części tak!

Jednym z głównych elementów, które zadecydowały o zakupie ścigacza było to jak takie motocykle działają na ludzką wyobraźnię.

Poza tym jak mogę nazywać się motocyklistą jak będę użytkował motocykl tylko w ramach funu w wolnym czasie?

Ostatnio współorganizowałem we Wrocławiu Super Rally, zlot HD i tam uczestnicy z całego świata (byli nawet z Japonii) mieli czarne ręce od smaru, którego już nigdy nie doszorują. To są motocykliści z krwi i kości i nie zamierzam pretendować do takiego miana.

Ale to nie znaczy, że nie zamierzam nauczyć się dobrze jeździć!

Jak już coś robić to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co wyważasz otwarte drzwi, skoro już to dawno przyznałem.

> Jak mogę być motocyklistą jak będę użytkował motocykl tylko w ramach funu w wolnym czasie?

> Ale to nie znaczy, że nie zamierzam nauczyć się dobrze jeździć!

to g... a nie R6, ktorego pelno na ulicach, bierz to

Y2K_420R.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj żebyś się nie zdziwił, trzeba naprawdę lubić ten styl jazdy

Do ilości km jakie będę robił to wygodny będzie nawet kontener na śmieci wink.gif

> nie są złe, trzeba tylko dobrze obrobić

Fakt, tu dobrze wygląda ale ja miałem na myśli ten model:

yamaha_r1_2009_12.jpg

passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie takie samo podejście ale że kupiłem w ramach kaprysu i spontanicznie motocykl z

> plakatów nad łóżkami kilku userów to nie mogą się z tym pogodzić, że będę nim się

> "powoził"...

Ty masz naprawde jakiś mocny kompleks na punkcie kasy, skoro w kazdym watku na motocyklowym wyjeżdżasz z tą zazdrością. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie z kimś mylisz, wrzuć cytaty...

A jak dokładnie się wczytasz w dyskusje w różnych tematach to może zauważysz,że to nie ja, a ktoś inny zasugerował, dlaczego zaczęła się taka nagonka na kogoś kto śmiał kupić ścigacza na pierwsze moto, przez osoby, które nigdy nawet nie miały takiego motocykla, a nawet jak, to nie na pierwsze moto... facepalm%5B1%5D.gif

Ale są gotowi zlinczować,że ktoś ośmielił się pomyśleć inaczej niż im się wydaje.

Aż dziw mnie bierze,że jeszcze nie pojawiły się teksty o tym,że tatuś wykłada kasę bo to najczęstsza śpiewka hejterów...

Dyskusja jest od samego początku o pojemnościach i rodzajach motocykli i to nie ja ją sprowadzam na inne tory.

P.S. Skończcie z psychologią po łączach i skupcie się na merytoryce bo ja też mogę się zniżyć do tego poziomu i kontynuować ot np. tak- "uderz w stół a..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie musze przekraczac 5 krpm

smile.gif

miałem bandita 1250

żeby jechać za banditem, który nie przkracza 5 tyś obrotów, na R6 trzeba trzymać się powyżej 7 tyś

a żeby wystartować podobnie, to trzeba naprawdę dobrze ogarniać sporta cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem bandita 1250

> żeby jechać za banditem, który nie przkracza 5 tyś obrotów, na R6 trzeba trzymać się powyżej 7 tyś

> a żeby wystartować podobnie, to trzeba naprawdę dobrze ogarniać sporta

Domyślam się, już napisałem, że dół w 600 jest słaby!

W uzupełnieniu dodam poniżej, zanim znowu mnie ktoś zaatakuje...! icon_rolleyes.gif

Jest słaby z punktu widzenia innych ścigaczy o wyższej pojemności (750 i 1000),a nie z punktu widzenia moich umiejętności jazdy, dla których taka 600tka jest aż nadto wystarczająca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsze BMW które bym chciał

> cena zabija...

How much?

W moim przypadku to też pierwsze bmw, które mi się podoba.

Ciekawe, czy utarta opinia o użytkownikach aut marki BMW też zahacza o motocyklistów!? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kitajce ogolnie mają kłopot z BMW, potem MvAgusta i Dukat Paginale. Ta 3ka regularnie w testach

> leje Japończyków

Trzeba było mi to napisać zanim kupiłem moto wink.gif

A tak na serio to nie tylko osiągami leją japońców, Ducati serduszka.gif wyglądem bije każdego ścigacza na świecie, a bmw nie zostaje daleko z tyłu.

Jako świeżak motocyklowy przyznaję się, że nigdy nie widziałem ścigacza bmw na drogach (tylko jakieś turystyki) i dlatego nawet nie wiedziałem, że w Monachium produkują takie sprzęty blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba było mi to napisać zanim kupiłem moto

> A tak na serio to nie tylko osiągami leją japońców, Ducati wyglądem bije każdego ścigacza na

> świecie, a bmw nie zostaje daleko z tyłu.

no dukaty ogolnie są ładne. a to bmw to jedyne ładne BMW wink.gif

> Jako świeżak motocyklowy przyznaję się, że nigdy nie widziałem ścigacza bmw na drogach (tylko

> jakieś turystyki) i dlatego nawet nie wiedziałem, że w Monachium produkują takie sprzęty

fakt - też nie widziałem tej bmki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba było mi to napisać zanim kupiłem moto

no widzisz, teraz już masz plan wink.gif

> A tak na serio to nie tylko osiągami leją japońców, Ducati wyglądem bije każdego ścigacza na

> świecie, a bmw nie zostaje daleko z tyłu.

> Jako świeżak motocyklowy przyznaję się, że nigdy nie widziałem ścigacza bmw na drogach (tylko

> jakieś turystyki) i dlatego nawet nie wiedziałem, że w Monachium produkują takie sprzęty

sportowego litra zaczęli niedawno

wcześniej mieli sportową odmianę boxera

no i sportowo-turystyczny K1300S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poziom się zaniża, teraz będziemy pisać o przeczuciach...

Zastanow sie moze nad tym, ze tu w tym temacie wypowiadaja sie ludzie ktorzy juz jakies doswiadczenie maja.

Mi tam rybka, co sie z Toba stanie, radzil bym co najwyzej zdac sobie sprawe, ze gleba w zyciu motocyklisty jest nieunikniona, tak samo jak w przypadku jazdy na nartach czy snowboard'zie

Nie licz wiec na to, ze bedziesz jednym z nielicznych ktorych to nie bedzie dotyczyc.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty masz naprawde jakiś mocny kompleks na punkcie kasy, skoro w kazdym watku na motocyklowym

> wyjeżdżasz z tą zazdrością.

Przypadek czy fakt ? Bo tez o tym juz w innym temacie wspominalem

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanow sie moze nad tym, ze tu w tym temacie wypowiadaja sie ludzie ktorzy juz jakies

> doswiadczenie maja.

> Mi tam rybka, co sie z Toba stanie, radzil bym co najwyzej zdac sobie sprawe, ze gleba w zyciu

> motocyklisty jest nieunikniona, tak samo jak w przypadku jazdy na nartach czy snowboard'zie

> Nie licz wiec na to, ze bedziesz jednym z nielicznych ktorych to nie bedzie dotyczyc.

Przyjmuję do wiadomości ale ponieważ nadzieja umiera ostatnia to pozwolisz,że dołożę wszelkich starań,żeby wypisać się z tej smutnej statystyki.

Co do pierwszego moto to, żeby ukrócić wycieczki osobiste, napiszę, że zgadzam się z większością, że ścigacz to nie jest dobry motocykl dla nastolatków, czy młodzieży (ustawodawcy też na to po części wpadli) nawet nie tylko na pierwsze moto ale w ogóle.

Od samego początku sprzeczałem się z wami z punktu widzenia 33 latka z 16 latami za kółkiem (jeszcze więcej jak policzyć nauki jazdy na zamkniętym terenie na długo przed 17tymi urodzinami), który w życiu jest aż nadto rozsądny.

Myślicie,że kupiłem R6 bez żadnej refleksji, czy obawy? Wiem,że to miało nie wiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem ale limit szaleństwa wyczerpałem przy zakupie, teraz dalej rządzi rozum i rozwaga.

Pozdr 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dobrze pamiętam, zwykły RR kosztuje poniżej 80 tys

> nie wiem, czy dopłaciłbym prawie 30 tyś za pare karbonów, podnóżek, klamek i dysków

Baza to z tego co pamietam 15 500 Euro, i wierz lub nie, ale to nei troche karbonow, tylko osprzet ktory naprawde jest warty swojej ceny. Gdybys wyprobowal sam quickshafter nigdy juz nie chcialbys nic innego.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjmuję do wiadomości ale ponieważ nadzieja umiera ostatnia to pozwolisz,że dołożę wszelkich starań,żeby wypisać się z tej smutnej statystyki.

Alez oczywiscie, zyj, jezdzij, ciesz sie sprzetem, tyle, ze za kilka lat sam twierdzisz, ze nie miales racji, i zycze Ci abys mogl to stwierdzic.

Zaczynalem od 600 tyle, ze znacznie mniej mocy, i tez to stwierdzilem, tyle, ze mi nikt nie doradzil, nikt nie powiedzial, a szkoda.

> Od samego początku sprzeczałem się z wami z punktu widzenia 33 latka z 16 latami za kółkiem

> (jeszcze więcej jak policzyć nauki jazdy na zamkniętym terenie na długo przed 17tymi

> urodzinami), który w życiu jest aż nadto rozsądny.

Zaczynalem autem znacznie czesniej od Ciebie ( neicale 5 lat ), PJ w wiek lat 16 tu. Motong, duuuuuuzo pozniej. Real, jest Taki, ze w momencie w ktorym siedzisz na moto jest Ci wszystko obojetne, bo..... rozsadek niema ti nic do gadania.

> Myślicie,że kupiłem R6 bez żadnej refleksji, czy obawy? Wiem,że to miało nie wiele wspólnego ze

> zdrowym rozsądkiem ale limit szaleństwa wyczerpałem przy zakupie, teraz dalej rządzi rozum i

> rozwaga.

Nie dociera to do mnie, bo raz, ze wiem po sobie jak jest, a jezdze b. przepisowo, a dwa, to wiem, z doswiadczenia zawodowego, ze jest inaczej, co rowniez potwierdzaja fora motocyklowe oraz kronika wypadkow z udzialem motocykla - niestety.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kasy "starcza" to trzeba brać full wypas, po co brać zwykłą carrerę lub nie daj boże jakiegoś

> caymana jak stać kogoś na Turbo S z ceramicznymi heblami, o Gt2Rs nie wspominając

W przypadku fury olewam full wypas, w przypadku motonga nawet na full wypasie sie nie konczy, bo dycha jeszcze doszla.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Baza to z tego co pamietam 15 500 Euro, i wierz lub nie, ale to nei troche karbonow, tylko osprzet

> ktory naprawde jest warty swojej ceny. Gdybys wyprobowal sam quickshafter nigdy juz nie

> chcialbys nic innego.

Próbowałem quickshifter w rr i mam go w KS wink.gif

Nie trzeba mieć HP, żeby mieć quickshifter

Przeglądarka specyfikację HP może coś przeoczylem ale różnice to

Kute dyski, inne klamki, regulowane podnozki i karbony

Jeśli zapomnijmy o wyglądzie (mi HP bardziej sie podoba) to ja, boje sie, nie wyczuje różnicy w czasie jazdy oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na razie ciesze sie moja lokomotywa, tak swoja droga to im dluzej nia jezdze tym mniej znajduje

> powodow zeby zmieniac motocykl

Tez, mam wyłącznie pozytywne wspomnienia z posiadania 1250 ok.gif

A lokomotywa, to właściwe określenie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na razie ciesze sie moja lokomotywa, tak swoja droga to im dluzej nia jezdze tym mniej znajduje

> powodow zeby zmieniac motocykl

Jedź na gymkhanę, to jakiś znajdziesz grinser006.gif

Kolega ma takiego bandziora(jeśli dobrze pamiętam Ty masz gsxf'a, ale poza wyglądem to chyba to samo?!) i chociaż raczej jeździ lepiej(a przynajmniej na pewno ma znaaaacznie dłuższy staż) to dostał baty aż miło grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka gleba, czy wy wszyscy musicie krakać...?

Wybacz, ale ja już po prostu się oswoiłem z tą myślą i nie traktuję tego w kategoriach "krakania"... wsiadasz na motocykl to zaczyna się odliczanie i wcześniej czy później gdzieś się położysz(i nie chodzi mi tu o jakiegoś dużego dzwona, wystarczy choćby "parkingowo"). To jest kompletnie inna bajka niż samochody, gdzie żeby się z czymś zderzyć, to trzeba mieć na prawdę sporego pecha, albo być niezłym pierdołą. Chcesz jeździć? Chcesz jeździć coraz lepiej?! To potraktuj to niemalże jak pewnik, bo żeby się nauczyć musisz przesuwać granicę coraz dalej i dalej, a tutaj niestety nie ma takiego marginesu bezpieczeństwa jak w samochodzie, gdzie jedziesz trenować, wyobraca Cię najwyżej i tyle, przy moto jak margines przekroczysz to leżysz. Większość gleb to właściwie nic strasznego, ot otrzepujesz się i jedziesz dalej klnąc na porysowane owiewki, czy urwane lusterko, dla tych co jeżdżą to właściwie żaden wstyd, przynajmniej jak "chwaliłem" się swoimi to raczej spotykałem się ze "zrozumieniem" niż szyderą, choć Ci drudzy też się zdarzali, ale karma is a bitch i paru się śmiać przestało(na szczęście niegroźnie) grinser006.gif

Problem tylko jest takiej natury, że kupując supersporta na pierwsze moto masz znacznie większą szansę że pierwsza gleba będzie znacznie gwałtowniejsza lub będzie miała miejsce przy znacznie wyższej prędkości niż na jakimś piździku.

Można oczywiście(choć czy aby na pewno?!) całe życie przejeździć spokojnie i hamować do zera przed każdym zakrętem, ale po tym co piszesz myślę, że zdecydowanie nie jesteś taką osobą, tylko jak już się trochę ośmielisz to będziesz chciał jeździć coraz lepiej... To jest niestety ten moment w którym zaczynają się schody z supersportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedź na gymkhanę, to jakiś znajdziesz

> Kolega ma takiego bandziora(jeśli dobrze pamiętam Ty masz gsxf'a, ale poza wyglądem to chyba to

> samo?!) i chociaż raczej jeździ lepiej(a przynajmniej na pewno ma znaaaacznie dłuższy staż) to

> dostał baty aż miło

mialem moto, ktorym dobrze sie jezdzilo gymkhane, Horneta, ale ja robie sporo kilometrow w trasie wiec .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu trochę pojeździłem i rozwiązałem problem sprawdzania co jedzie dokładnie na mną, czego mi strasznie brakowało (w aucie non-stop sprawdzam we wstecznym lusterku, czy nie ma jakiegoś busted.gif) wink.gif

Sposób banalny... blush.gif

Sprawdzam w lusterku torując widoczność przez odchylenie ręki (łokcia na zewnątrz), czyli tak jakbym patrzył spod pachy wzdłuż tułowia i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ustawione lusterka w moto to podstawa.

Po założeniu kufra miałem problem, bo ciągle widziałem jadący za mną samochód zlosnik.gif

Ale akcja, "patrz w lusterka..." powinny dotyczyć także motocyklistów.

Przyznam, że kilka razy zdarzyło mi się, że nagle wyprzedzał mnie samochód, który powodował moje zaskoczenie yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.