Skocz do zawartości

Przewody zapłonowe 1,4/1,6 16V 96450249


Pio_256

Rekomendowane odpowiedzi

> Cześć,

> Wygooglałem, że kable zapłonowe od Chevroleta o numerze 96450249 podejdą do Lanosa 16V i stąd mam

> pytanie, gdzie można nabyć takie kable w rozsądnej cenie. Niestety w Potaku brak na stanie, a

> w ASO krzyczą 250 zł.

> pozdrawiam

spróbuj_tu_zadzwoń_do_nich_ja_tam_do_1.6_kupuję_ale_zamienniki_po_50_PLN_i_pięknie_działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo na LPG jeżdżę więc świece 2x do roku a, że kable takie tanie to raz na rok.

Wielu jeździ na LPG, ja też. Nigdy nie widziałem jednak powodu, by wymieniać świece czy przewody WN częściej niż zaleca producent i/lub kupować te elementy "specjalnie dedykowane do LPG'. W poprzednim aucie świece miały wg instrukcji wytrzymywać 60kkm i co tyle właśnie je wymieniałem (co niejednokrotnie budziło zdziwienie moich rozmówców: "coo? 60kkm na jednych świecach? Przy LPG?" ). I NIGDY nie doświadczyłem jakichkolwiek problemów związanych z nieprawidłową pracą układu zapłonowego niezależnie od rodzaju paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo na LPG jeżdżę więc świece 2x do roku a, że kable takie tanie to raz na rok.

Ja też jeżdżę na LPG, a świece (takie jak mają być - dwuelektrodowe) wymieniam co zalecane 60kkm. Kable w aucie są oryginalne, więc jest duża szansa, ze od nowości - 170 kkm na blacie.

To, o czym piszesz, było bardziej zasadne w przypadku instalacji mieszalnikowych, gdzie dokładność regulacji składu mieszanki była raczej taka sobie. Występowało przyspieszone zużycie elementów układu zapłonowego a potem uwypuklały się jego wszelkie niedomagania.

Dla poprawnie działającej instalacji wtrysku gazu nie ma to sensu. szkoda czasu, pieniędzy i gwintu pod świece w głowicy. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też jeżdżę na LPG, a świece (takie jak mają być - dwuelektrodowe) wymieniam co zalecane 60kkm.

> Kable w aucie są oryginalne, więc jest duża szansa, ze od nowości - 170 kkm na blacie.

> To, o czym piszesz, było bardziej zasadne w przypadku instalacji mieszalnikowych, gdzie dokładność

> regulacji składu mieszanki była raczej taka sobie. Występowało przyspieszone zużycie elementów

> układu zapłonowego a potem uwypuklały się jego wszelkie niedomagania.

> Dla poprawnie działającej instalacji wtrysku gazu nie ma to sensu. szkoda czasu, pieniędzy i gwintu

> pod świece w głowicy.

Może masz rację (a najprawdopodobniej masz 270751858-jezyk.gif ) wszystko ok zacznę to olewać ale co to za świece dwuelektrodowe? ja kupuje NGK zgodne z symbolem z książeczki choć ostatnio się pomyliłem i kupiłem z tym samym symbolem ale z serii V były 2x droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może masz rację (a najprawdopodobniej masz ) wszystko ok zacznę to olewać ale co to za świece

> dwuelektrodowe? ja kupuje NGK zgodne z symbolem z książeczki choć ostatnio się pomyliłem i

> kupiłem z tym samym symbolem ale z serii V były 2x droższe.

Nuki ma 1.8 - tam są nieco droższe wieloelektrodowe świece, ale za to wymienia się je dwa razy rzadziej. ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nuki ma 1.8 - tam są nieco droższe wieloelektrodowe świece, ale za to wymienia się je dwa razy

> rzadziej.

Dokładnie tak jest.

Pisząc o świecach dwuelektrodowych, które w czasach instalacji mieszalnikowych miały opinie nieprzydatnych do LPG, chciałem podkreślić, że jeśli w aucie jest wtrysk gazu, to nie ma potrzeby zwiększenia częstości wymiany elementów układu zapłonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.