Skocz do zawartości

Zakup auta a zameldowanie


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić auto a nie mam zameldowania w Polsce. W dowodzie osobistym w polu adres mam puste miejsce (na emigracji jestem od 2006r a dowód wyrabiałem tuz przed wyjazdem za granicę juz po wymeldowaniu). Jestem tez współwłascicielem auta mego ojca (kupionego w 2008) w PL i w dowodzie rej tego auta w polu o wspołwłascicielu mam moje imię i nazwisku i wpis "brak adresu". Czyli z prostej dedukcji wynika ze meldunek nie jest potrzebny do posiadania auta, ale czy na pewno? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę kupić auto a nie mam zameldowania w Polsce. W dowodzie osobistym w polu adres mam puste

> miejsce (na emigracji jestem od 2006r a dowód wyrabiałem tuz przed wyjazdem za granicę juz po

> wymeldowaniu). Jestem tez współwłascicielem auta mego ojca (kupionego w 2008) w PL i w

> dowodzie rej tego auta w polu o wspołwłascicielu mam moje imię i nazwisku i wpis "brak

> adresu". Czyli z prostej dedukcji wynika ze meldunek nie jest potrzebny do posiadania auta,

> ale czy na pewno?

Samochód rejestruje się w miejscu zamieszkania a nie zameldowania na pobyt stały, więc jeżeli udowodnisz, że gdzieś mieszkasz, to zarejestrujesz samochód we właściwym WK. Wystarczy Ci meldunek czasowy - np. u rodziców - na kilka miesięcy i z papierem o zameldowaniu na pobyt czasowy zarejstrujesz auto (ewentualnie korzystając z kierownika WK jeżeli pani z okienka nie przetrawi tematu).

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym - rozdział dotyczący rejestracji pojazdów się kłania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód rejestruje się w miejscu zamieszkania a nie zameldowania na pobyt stały, więc jeżeli

> udowodnisz, że gdzieś mieszkasz, to zarejestrujesz samochód we właściwym WK. Wystarczy Ci

> meldunek czasowy - np. u rodziców - na kilka miesięcy i z papierem o zameldowaniu na pobyt

> czasowy zarejstrujesz auto (ewentualnie korzystając z kierownika WK jeżeli pani z okienka nie

> przetrawi tematu).

> Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym - rozdział dotyczący rejestracji pojazdów się kłania

Tylko, ze wyegzekwowanie tego w WK moze sie okazac dosc czasochlonne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, ze wyegzekwowanie tego w WK moze sie okazac dosc czasochlonne...

Wręcz przeciwnie - mi zajęło tyle czasu, ile trwało złożenie pisma kierownikowi, chwila luźnej rozmowy, przybicie piątki i po temacie. Pismo zawierało informację o moim adresie stałego zameldowania, o adresie i czasie trwania zameldowania na pobyt czasowy i cytat podstawy prawnej. Jako że człowiek z człowiekiem rozmawiał, więc poprosiłem a nie zażądałem. Do tego kserówka meldunku na pobyt czasowy, żeby ułatwić życie wszystkim zainteresowanym, oraz kserówka wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Tyle, że ja FAKTYCZNIE tam mieszkam, prowadzę DG itp. itd., więc i nikt problemów nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wręcz przeciwnie - mi zajęło tyle czasu, ile trwało złożenie pisma kierownikowi, chwila luźnej

> rozmowy, przybicie piątki i po temacie. Pismo zawierało informację o moim adresie stałego

> zameldowania, o adresie i czasie trwania zameldowania na pobyt czasowy i cytat podstawy

> prawnej. Jako że człowiek z człowiekiem rozmawiał, więc poprosiłem a nie zażądałem. Do tego

> kserówka meldunku na pobyt czasowy, żeby ułatwić życie wszystkim zainteresowanym, oraz

> kserówka wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

> Tyle, że ja FAKTYCZNIE tam mieszkam, prowadzę DG itp. itd., więc i nikt problemów nie robił.

Ale z tego co piszesz, to miales meldunek na pobyt czasowy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód rejestruje się w miejscu zamieszkania a nie zameldowania na pobyt stały, więc jeżeli

> udowodnisz, że gdzieś mieszkasz, to zarejestrujesz samochód we właściwym WK.

nie mieszkam i nie udowodnię ze mieszkam zlosnik.gif mogę uzyc adres rodziców (gdzie byłem zameldowany przed 2006r) ale czy nie cofną mi umowy po zakupie auta, itp jak sprawdzą że nie ma meldunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mieszkam i nie udowodnię ze mieszkam mogę uzyc adres rodziców (gdzie byłem zameldowany przed

> 2006r) ale czy nie cofną mi umowy po zakupie auta, itp jak sprawdzą że nie ma meldunku?

To zarejestruj auto tam, gdzie mieszkasz - proste dość i logiczne rozwiązanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z tego co piszesz, to miales meldunek na pobyt czasowy

No tak. Generalnie przepisy wymagają meldowania się (głupota IMHO ale co zrobić...), więc i się melduję smile.gif Czasem pojawia się kłopot z rejestracją w miejscu zamieszkania a nie zameldowania na pobyt stały, więc podpowiadam jak dać sobie z tym radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak. Generalnie przepisy wymagają meldowania się (głupota IMHO ale co zrobić...), więc i się

> melduję Czasem pojawia się kłopot z rejestracją w miejscu zamieszkania a nie zameldowania na

> pobyt stały, więc podpowiadam jak dać sobie z tym radę

Wcale nie musisz być zameldowany, ale musisz, udowodnić że adres jaki podałeś jako zamieszkania jest faktycznie przez ciebie zamieszkały, wiec na pewno jakieś faktury które płacisz za prąd, gaz, zeznania świadków etc. Wiec szybciej pójdzie zameldowanie si czasowe na 3-6 miesięcy.

\Wiem bo sam przerabiałem identyczny temat a nie słyszałem od kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zarejestruj auto tam, gdzie mieszkasz - proste dość i logiczne rozwiązanie

Ja zgaduje ze autor watku mieszka w UK a chcialby sobie kupic auto w Polsce zeby miec do dyspozycji jak przyjezdza do Polski na urlop naprzyklad.

W takiej sytuacji nie ma ani adresu zameldowania ani adresu zamieszkania w Polsce.

Jak wiec ma zarejestrowac auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zgaduje ze autor watku mieszka w UK a chcialby sobie kupic auto w Polsce zeby miec do dyspozycji

> jak przyjezdza do Polski na urlop naprzyklad.

> W takiej sytuacji nie ma ani adresu zameldowania ani adresu zamieszkania w Polsce.

> Jak wiec ma zarejestrowac auto?

Możesz zarejestrować jedynie w miejscu zamieszkania i musisz udowodnić że tam mieszkasz.

Rejestrowałem w 2007 auto, brak meldunku (taki wpis w dowodzie). Przy rejestracji podałem adres i taki został wpisany w DR.

W 2011 rejestrowałem nowe auto i taki numer już nie przeszedł, zażądali żebym udowodnił że tam mieszkam, więc zameldowałem się czasowo i po 15 minutach miałem DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.