Skocz do zawartości

Czujnik nasłonecznienia - klimatronik


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy czujnik nasłonecznienia klimatronika może powodować problem ze startem klimy ? Takie pytanie zadaje icon_rolleyes.gif

Z problemem borykam się odkąd mam samochód (3 lata). Jak są wysokie temperatury to klima ma problem z wystartowaniem. Jak auto stoi kilka godzin w pełnym słońcu to bezpośrednio po uruchomieniu klima nie zadziała. Generalnie robię tak, że ruszam, otwieram okna i po kilku minutach uruchamiam klimę i wtedy zadziała niewiem.gif. Później na dworze może być 40*C i mogę dowolną ilość razy odpalać i gasić klimę i będzie działać alien.gif. Jak temperatury są niższe to zjawisko nie występuje 270751858-jezyk.gif. Uprzedzając pytania:

- VAG nic nie pokazuje

- gaz jest na właściwym poziomie

- klima chłodzi jak wściekła

Tak mi się ten czujnik nasunął na myśl bo to jest element, który chyba odpowiada za "przekazanie do klimatronika" informacji o warunkach pracy. Niby kosztuje ok. 50 zł i mozna by w ciemno wymienić ale nie mając pewności wole te 50 zł inaczej wydać zlosnik.gif

Generalnie da się z tym żyć ale lubię jak wszystko działa tak jak powinno icon_rolleyes.gif

Sprawa dotyczy Cordoby 6L z 2004 roku.

Ktoś ... coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może inny czujnik temp np. na parowniku moze tez szwankować, wartość jaką pokazuje można odcyztac w

> parametrach vaga

to jeszcze trzeba wiedzieć jak niewiem.gif, potrafię tylko połączyć się z danycm modułem i sprawdzić czy są błędy oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

A VAG pokazuje ze sprężarka nie pracuje w tych okolicznościach?

U mnie w służbowym też jak auto stoi na słońcu to przez pare chwil wydaje sie że klima nie działa... ale zwyczajnie całe auto, deska i kanały powietrzne są tak rozgrzane, że nie czuć w kabinie że chłodzi (na początku to gorące powietrze nawet leci).

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> to jeszcze trzeba wiedzieć jak , potrafię tylko połączyć się z danycm modułem i sprawdzić czy są

> błędy

Musisz podpiąć VAG'a i uruchomić auto w takiej sytuacji. Potem trzeba odczytać rejestry pracy. Jeden z nich pokazuje dane o sprężarce, czy została załączona, a jesli nie to dlaczego.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś podobny temat

Jeszcze całości nie przeczytałem ale u mnie jest lekko inaczej. Jak jadę na uruchomionej klimatyzacji to się nie uruchamia po kliku minutach (chłodzenie). Muszę jechać na opcji ECON i dopiero po kilku minutach włączyć klimatronik i wtedy zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam za wysokie ciśnienie w układzie. Ewentualnie przekłamania presostatu. Przy wyższych

> temperaturach ciśnienie rośnie i kompresor nie chce zastartować, pojedziesz kawałek, pęd

> powietrza dmuchnie w chłodnicę i wtedy działa.

Jak było za niskie to było identycznie. Co roku jeżdżę na serwis klimy ze sprawdzeniem poziomu i w ubiegłym roku było na granicy uruchomienia sprężarki (nie pamiętam ile dodali ale chyba coś koło 80 gr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.